Skocz do zawartości
lukaszra

co z tym robic ???? glony !! trudna walka :(

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzac na te podsdawki pod zoa nic zlego nie widze. To ze pokryly sie nalotem jest norma z kazdymn swiezym substratem.

A to.ze na okolo podstawek piasek ? I ze po nocy nawet podstawki sa biale haha to juz chyba nie ;) jedna podstawka jest zielona ok rozumiem ze to glon looz ale te brazowe zrobily sie biale a piasek czysty takze chybs duuupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, nie panikuj. Zauważyłem że Ty za bardzo i za szybko chcesz wyników i uwierz takie działania :na szybko" do niczego dobrego nie prowadzą.

Pewne rzeczy trzeba po prostu przeczekać, przemyśleć i powoli korygować...

Nie ma gotowych rozwiązań. Zdaj sobie sprawę z tego,że Twoje akwarium to tak minimalny ekosystem, że jakiekolwiek wachnięcia w gorszą czy lepszą stronę, będą powodowały różne konsekwencje.

PS. ale tą zbryloną sól to zmień..


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Wam szczerze ze z dnia na dzien jestem zdania ze

MALE akwarium duzy problem

DUZE akwarium maly problem

i tak samo mialem ze slodkimi

male bylo ciagle ,,,ku,,, cos

postawilem 300 i wszystko na miekko

dlatego wlasnie dzisiaj przyjezdza do mnie szafka pod 360

co nie zmienia faktu ze musze to opanowac zeby sie dowiedziec co to spowodowalo

szczegolnie ze test pokazal 0.2 PO4 w nowej solance

wiec wychodzi ze za wszystko teraz i dotychczas winna jest SOL bo zbrylona byla zawsze od poczatku kiedy mam akwa ,,,

WSZYSTKIM OCZYWISCIE PRZY OKAZJI DZIEKUJE ZA POMOC I ZAANGAZOWANIE

!!

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zbrylona sól może być źródłem problemów ale nie musi. Co do obecności PO4 w soli to różnie z tym bywa. Czasem dana partia soli ma feler.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mówiłem :p


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mówiłem :p

haha :)

wiesz to jeszcze nie pewne ale jutro robie podmiane wiec zobaczymy co i jak haha zastanawiam sie tylko jaka sol kupic ,, brazowy osad nie robi sie wiekszy ustawilem na to pompe,,, powiedzmy ze sie nie rozrasta o tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól ubogą. Ja chyba zacznę testować TBMA. IO cosik się skiepściło. W nowej solance poziom Ca 370, kH 7,5, Mg - 1050.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu uboga ? Ostatio ktos pisal ze takie me akwa nie wymaha zadnego dawkowania tylko soli odpowiedniej jak znowu dam uboga to jednak bedzie potrzebne dawkowanie dopalaczy

Myslalem nad aquaforest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich dopalaczy. Używam sól IO i dozuję tylko Ballinga. Raz w tygodniu daję Grotecha M w ilości 1ml. Akwarium mam 250L z kilkoma SPS'ami.

Zanim wyjdę z plag nic więcej nie będę stosował. Przewidywana przesiadka na sól TBMA podyktowana jest zbyt niskimi parametrami soli IO w zakresie Ca, kH i Mg. Nic więcej. Ciężko walczyć z bryopsis gdy trzeba podnieść Mg do prawie 2000, a sól w podmianach ma 1050-70. A to czy użyję TBMA czy innej to się jeszcze okaże.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich dopalaczy. Używam sól IO i dozuję tylko Ballinga. Raz w tygodniu daję Grotecha M w ilości 1ml. Akwarium mam 250L z kilkoma SPS'ami.

Zanim wyjdę z plag nic więcej nie będę stosował. Przewidywana przesiadka na sól TBMA podyktowana jest zbyt niskimi parametrami soli IO w zakresie Ca, kH i Mg. Nic więcej. Ciężko walczyć z bryopsis gdy trzeba podnieść Mg do prawie 2000, a sól w podmianach ma 1050-70. A to czy użyję TBMA czy innej to się jeszcze okaże.

dopalaczy w sensie wlasnie ballinga i to co wlewasz :) ,, ktos pisal wczesniej ze takie akwa jak 100 i zreszta kolega od zoa pisal mi to samo ze jedzie wylacznie na podmianach soli ,, nic nie dozuje zeroooo

dlatego jak znowu zaczne podmiany na IO to juz trzeba bedzie cos wrzucac szczegolnie ze to akwa jedzie juz ze 3 miechy na tej soli kolory wszystkie wyblaly pewnie wlasnie dlatego ze sol tak malo nabita ,, z tego co pamietam IO to sol do akwa z samymi rybami lub z koralami ale z dawkowaniem ,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge prosic o pomoc co to za dziadostwo przyplatalo sie do mojego akwarium, walcze juz z tym kilka dobrych tygodni pojawia sie i znika. Po uplywie zalednie 24 h od wymiany skarpety na nowa od nowa jest zapchana jasna zelowata mazia.

post-26717-0-95616100-1457642332_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.