Skocz do zawartości
lukaszra

co z tym robic ???? glony !! trudna walka :(

Rekomendowane odpowiedzi

on juz troche jest przeszedl wszystkie stadia spierdzielilo sie od vodki ,,, i zrobily sie te wlosy od zakwitu wsumie sam wszystko zepsulem ... dino pokazalo sie po zastasowaniu chemicleana ,, pewnie wszystko wyjalowil i wtedy one mialy swoje miejsce ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ciężki przypadek dino o którym tu pisałem. Nic z rad nie pomagało więc szczerze postanowiłem, ze to oleje. Nie walczyłem z nim i nic nie dodawalem do wody. Tylko wlewalem odparowana wodę, zero podmian. Po dwóch tygodniach dodalem bakterii. Po ponad miesiecu nagle czysciutko. Daj niech glon sobie spokojnie zje to co ma w wodzie i sam odejdzie. Tylko nic nie dodawaj.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ciężki przypadek dino o którym tu pisałem. Nic z rad nie pomagało więc szczerze postanowiłem, ze to oleje. Nie walczyłem z nim i nic nie dodawalem do wody. Tylko wlewalem odparowana wodę, zero podmian. Po dwóch tygodniach dodalem bakterii. Po ponad miesiecu nagle czysciutko. Daj niech glon sobie spokojnie zje to co ma w wodzie i sam odejdzie. Tylko nic nie dodawaj.

tez rozmyslalem nad tym rozwiazaniem

jesli teraz znowu cos wyskoczy to olewam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie

Jak narazie po dino nie ma sladu

dawkuje powoli swiatlo i jak narazie zadncyh glutow i osadow ,,

co jest niesamowite to to ze mam w srodku 2 spsy i nigdy nie widzialem zeby tak polipowaly jak to robia teraz ,,:)

masarka nawet nie wiedzialem ze one takie dlugie te polipy maja :)

ok wracajac ,, prosze Was teraz o kolejny kroki postepowania ,,

czy zrobic juz podmiane bo ta woda ze 3 tyg juz nie ruszana tyle ze dolewana swieza z RO

czy zaczac juz lac VODKE ?? jesli tak to ile zebym znowu nie zakwitl z nia :)

im wiecej rad tym bdziej dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj posty 201 i 202, tak długo, aż zrozumiesz.  


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj posty 201 i 202, tak długo, aż zrozumiesz.  

kocham takie posty poco odpisujesz jak nie masz ochoty ??

poprosze o normalna odpowiedz albo wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co powielać coś co zostało napisane? I nie tylko w tym "przepaśnym" wątku. Twój brak cierpliwości i czytania ze zrozumieniem jest głównym czynnikiem powodującym większość problemów w Twoim zbiorniku.  Przeczytaj ten temat i policz ile razy forumowicze zalecali cierpliwość i przemyślane decyzje? Irytacja nie jest tu potrzebna.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co powielać coś co zostało napisane? I nie tylko w tym "przepaśnym" wątku. Twój brak cierpliwości i czytania ze zrozumieniem jest głównym czynnikiem powodującym większość problemów w Twoim zbiorniku.  Przeczytaj ten temat i policz ile razy forumowicze zalecali cierpliwość i przemyślane decyzje? Irytacja nie jest tu potrzebna.

jak pisalem to pewnie go czytalem co ??

prawda jest taka ze przez takie osoby jak Ty polowa wcale sie nie pyta bo nie chce otrzymac po glowie ,, po raz 1459 pisze ze nie ma obowiazku odpisania ,, denerwuje Cie ten temat to go nie czytaj

i daj odpisac komus kto bedzie mial na to ochote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisalem to pewnie go czytalem co ??

prawda jest taka ze przez takie osoby jak Ty polowa wcale sie nie pyta bo nie chce otrzymac po glowie ,, po raz 1459 pisze ze nie ma obowiazku odpisania ,, denerwuje Cie ten temat to go nie czytaj

i daj odpisac komus kto bedzie mial na to ochote

No widać że niedokładnie czytałeś, bo odpowiedź na Twoje problemy była już w tym wątku parę razy ( na przykład we wskazanych postach ).

Prawda jest taka że jak

denerwuje Cie
post to go nie czytaj i przejdź dalej.
po raz 1459 pisze ze nie ma obowiazku odpisania

Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w mocy, aby komukolwiek bronić. Może kiedyś zrozumiesz jaki był mój zamysł. I nie jest to akt czystej złośliwości. Jedyna sugestia, abyś zrozumiał co to jest cierpliwość. Cytat Prezesa jak najbardziej oddaje mój pogląd na to co się stało w Twoim zbiorniku:“Napisano 11 June 2012 - 12:29 Lukasz wrzuc na luuuuuz. Ty nie potrzebujesz doradcy tylko cierpliwosci. Akwarium obroni sie samo, to nie stary samochod ze trzeba cos w nim grzebac codziennie. Chcesz miec ladne akwarium przestan kombinowac, wsadzac, dolewac. Przerwij ta skale co by poprawic cyrkulacje, potem przetrzyj szybki z glonow, raz na tydzin podmianka 10l i wsamym baniaku tyle. I tak przyanajmniej miesiac. Rob testy zapisuj wyniki ale nie reaguj tylko zapisuj zebys potm wiedzial co z czego. Po kilu tygodniach jak akwarium dojdzie do siebie biologicznie zaczniesz lac wodke. Po pracy nie patrz na akwarium tylko czytaj forum.” Przemyśl to spokojnie. Wszyscy chcą Tobie pomóc, ale to Ty na to sam nie pozwalasz...


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok nie ma to sensu prosze zeby temat zamknac

pozdrawiam i dziekuje wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Skoro nie ma sensu to strzel focha, zabierz zabawki i sp...

Dostałeś dobre rady w co drugim poście i tylko na to cię stać? Jak masz ADHD to dobry psycholog i terapia pomoże. A jakie będzie twoje zdziwienie jak wrócisz po miesiącu do zbiornika i okaże się że ten jednak poradził sobie pomimo twoich usilnych prób aby było inaczej? Tylko sobie wary ze złości wtedy nie przydepnij...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Skoro nie ma sensu to strzel focha, zabierz zabawki i sp...

Dostałeś dobre rady w co drugim poście i tylko na to cię stać? Jak masz ADHD to dobry psycholog i terapia pomoże. A jakie będzie twoje zdziwienie jak wrócisz po miesiącu do zbiornika i okaże się że ten jednak poradził sobie pomimo twoich usilnych prób aby było inaczej? Tylko sobie wary ze złości wtedy nie przydepnij...

Dzizas ja sie chce dowiedziec kiedy mam zrobic 1 podmiane wody nie prosze o rady jak zyc hahaha

Fajni jestescie haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc krótko i na temat:

podmianka - jak wszystko bedzie ok to za 2 tyg, i nie od razu 20% tylko 5 i na ubogiej soli

wódka - wódkę lejesz gdy jest potrzebna tzn filtracja bez niej sobie nie radzi a to zobaczysz z testów.

PS. Wiem że jesteśmy fajni.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc krótko i na temat:

podmianka - jak wszystko bedzie ok to za 2 tyg, i nie od razu 20% tylko 5 i na ubogiej soli

wódka - wódkę lejesz gdy jest potrzebna tzn filtracja bez niej sobie nie radzi a to zobaczysz z testów.

PS. Wiem że jesteśmy fajni.

i oto mi chodzilo 2 zdania

dzieki bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz rozmawialismy raptem dwa dni temu, uslyszales aby czekac, mowiles, ze sie dostosujesz a po dwoch dniach takie pytania... ech... :crybaby:


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz rozmawialismy raptem dwa dni temu, uslyszales aby czekac, mowiles, ze sie dostosujesz a po dwoch dniach takie pytania... ech... :crybaby:

no tak tyle ze u Ciebie wyszlo inaczej bo byl nawrot i wszystko olales bp wrocilo ,, u mnie chyba jednak to pomoglo dlatego zapytalem ...ale napewno macie racje wszystko za szybko ,,,

bede czekal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok minely 3 tyg

swiatlo swiecilo juz normlanie zero sladow dino

2 dni temu pierwsza podmiana 5 litrow na soli IO

i peknie dzisiaj od rana brazowy nalot hahaha normlanie strzal w kolano :)

nic nie robilem nic nie dozowalem tak jak pisaliscie zero ingerencji tylko woda dolewana ta co odparowala ,,,,

na pocatku tyodnia wsadzilem kilkla szczepek zoa ktore przykleilem na obumarle kawalki koralowca dzisiaj tez juz sa brazowe

nie wiem?? czy kazdy nowy element w akwa przechodzi jakby dojrzewanie ?? chodzi mi oto czy moze pokryly sie one okrzemkami tak jak to byla przy calej reszcie ??

zastanawiam sie nad wymiana prefiltrów w RO juz sam nie wiem

tylko odpowiadajcie prosze spokojnie bez cisnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz... Coś Ty masz poprostu pecha :thumbdown:

Myślałem że baniak wyszedł już na prostą i jest pozamaitane po dino.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotkę daj tego nalotu

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez kitu ja juz nie wiem ,,, wszystko robie tak jak piszecie totalnie zero ingerencji

kolega mi pisze ze moze ta sol zla i ma w sobie SI

albo ten filtr moj ,,, juz naprawde brakuje mi opcji :) ide po mikroskop do auta bo juz go zanioslem zeby oddac ale widze ze chyba jednak nie :) sprawdze co to jest czy sie rusza hahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotkę daj tego nalotu

PozdrT

pronto

post-12468-0-98288900-1343305102_thumb.jpg

post-12468-0-28503400-1343305110_thumb.jpg

post-12468-0-80632300-1343305115_thumb.jpg

post-12468-0-56850400-1343305121_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś poziom krzemianów w świeżej solance? Miałeś zrobić takie testy już 1,5 miesiąca temu. Jeżeli nawrót plagi jest gwałtowny i nastąpił po podmianie, to solankę trzeba sprawdzić.

Okrzemki mogą pojawić się na dorzuconych do baniaka rzeczach (sprzęt, podstawki, klej), o ile te zawierają krzemiany.

Glony na podstawkach to nic niezwykłego.

Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś poziom krzemianów w świeżej solance? Miałeś zrobić takie testy już 1,5 miesiąca temu. Jeżeli nawrót plagi jest gwałtowny i nastąpił po podmianie, to solankę trzeba sprawdzić.

Okrzemki mogą pojawić się na dorzuconych do baniaka rzeczach (sprzęt, podstawki, klej), o ile te zawierają krzemiany.

Glony na podstawkach to nic niezwykłego.

mialem zrobic i zrobilem sera test nic nie pokazywal

teraz przez praktycznie miesiac dolewalem codziennie wody z RO nic nie wyskoczylo

zrobilem pierwsza podmiane poltora dnia i zonk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś poziom krzemianów w świeżej solance? Miałeś zrobić takie testy już 1,5 miesiąca temu. Jeżeli nawrót plagi jest gwałtowny i nastąpił po podmianie, to solankę trzeba sprawdzić.

Okrzemki mogą pojawić się na dorzuconych do baniaka rzeczach (sprzęt, podstawki, klej), o ile te zawierają krzemiany.

Glony na podstawkach to nic niezwykłego.

Na jasnych podstawkach to nawet norma.Ja bym się nie martwił na twoim miejscu.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.