Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce byc nie miły ale Pan Maciek zawsze polecał mi wódeczke .... ocet za słaby ;d

Tak mi też radził zawsze wódkę i jest wszystko ok... Dzięki mu za to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe faktycznie ocet za słaby, zdecydowanie wole mocniejsze płyny :)

Od jakiegoś czasu (2 miesiące chyba już zleciało) do baniaka leje tylko ocet za namową jednego jegomościa z innego forum ( dzieki ) . Zawsze byłem zwolennikiem wódy, w zasadzie nadal jestem :D, ale odkąd zacząłem podawać sam ocet z lidla 10% znikło mi cjano które gdzieś tam w zakamarkach było od lat. Na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony, no3 i po4 na 0, cjano nie ma, korale zadowolone ja mam więcej w barku :) - żona nadal kupuje wódę do baniaka :)

Podaje 25ml/1000L w obiegu, polecam, tylko zaczynać należy delikatnie jak z każdą pożywką dla bakterii.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe faktycznie ocet za słaby, zdecydowanie wole mocniejsze płyny :)

Od jakiegoś czasu (2 miesiące chyba już zleciało) do baniaka leje tylko ocet za namową jednego jegomościa z innego forum ( dzieki ) . Zawsze byłem zwolennikiem wódy, w zasadzie nadal jestem :D, ale odkąd zacząłem podawać sam ocet z lidla 10% znikło mi cjano które gdzieś tam w zakamarkach było od lat. Na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony, no3 i po4 na 0, cjano nie ma, korale zadowolone ja mam więcej w barku :) - żona nadal kupuje wódę do baniaka :)

Podaje 25ml/1000L w obiegu, polecam, tylko zaczynać należy delikatnie jak z każdą pożywką dla bakterii.

Mimo, że z morszczyzną mam małe doświadczenie, to zdążyłem przetestować wódkę, VSV i sam ocet 10% z tej samej sieci co Maciek. Jedynie po samym occie nie pojawia się cjano,parametry są jak trzeba (NO3 - 0,1 PO4 - 0,0), na 360 litrów netto podaję 6 ml i to jest wystarczające na chwilę obecną.

Zamieszczam tabelkę z sugerowanymi ilościami octu 5% na ilość wody. Tabelka zassana z netu, nie pamiętam dokładnie skąd.

Klifu, bardzo ładny zbiornik, zadbany i czysty - takie lubię:)

post-26392-0-45580600-1467477021_thumb.jpg


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kiflu. Już rozpoczęliśmy próby bo nic nie chciało zaskoczyć, a no3 i po4 na za wysokich poziomach.

pzdr :)


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie bakterie i w jakiej dawce lejecie wraz z octem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie bakterie i w jakiej dawce lejecie wraz z octem ???

Moim zdaniem wskazanie konkretnego preparatu nie jest potrzebne. Większość preparatów na ryku będzie dobra i spełni swoje zadanie, ważne, żeby dostarczyć je do systemu.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hasło na ten rok "wódkę w gardła, a ocet do baniaka" :-D.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam bakterii do oczek wodnych.

Do tej pory używałem Remedianta, ale firma zmieniła teraz nazwę tego produktu na Akwesan. Mam przez nich potwierdzone, że to, to samo tylko "nośnik" jest polepszony.

Stosuje łyżeczkę od saliferta raz w tygodniu na 1000L w obiegu. U mnie się sprawdza, ale u jedengo kolegi który miał bardzo wysokie no3 niestety nie pomogło.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy pisać.. ludzie się wysilają i połowy Twoich efektów nie mają.. a Ty co? ocet i bakterie do oczek wodnych stosujesz:D

Pogratulować! :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy produkt, przetestuje u siebie te bakterie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_7780.jpg

IMG_7768.jpg

IMG_7769.jpg

IMG_7774.jpg

IMG_7790.jpg

IMG_7792.jpg

IMG_7805.jpg

IMG_7808.jpg


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super kolory :clap:


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widzialem jest pięknie.

Zastosowałem "Twoje" bakterie" i to co mogę stwierdzić obiektywnie to redox z 270 wzrósł do 344.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo czyli coś działają ;)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi czy stosujesz również jakieś ciekawe niestandardowe pokarmy dla korali????

I czy masz może na sprzedaż szczepkę z tej akropory ( 2 zdjęcie)???

http://nano-reef.pl/...u/page__st__180

Edytowane przez Artur85 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dozujesz jakieś mikroelementy?

Mikro nie stosuje, jadę na reaktorze wapnia - tam tego jest tyle ile powinno być a do tego dozuje się wg zużycia.

A mnie ciekawi czy stosujesz również jakieś ciekawe niestandardowe pokarmy dla korali????

I czy masz może na sprzedaż szczepkę z tej akropory ( 2 zdjęcie)???

http://nano-reef.pl/...u/page__st__180

Nie widzę o jaką acre chodzi... Wrzuć fotę

Z pokarmami kombinowałem, rożne amino próbowałem ale skończyłem na AF, cena do zużycia "do zaakceptowania" więc chyba nie warto szukać drogi na skróty. Z AF używam A, E, B i V. Raz w tygodniu podaje mrożonki cyklopy i plakton i dodaje mączki dla wędkarzy z proszokowanymi owocami morza.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne zrobimy :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mikro nie stosuje, jadę na reaktorze wapnia - tam tego jest tyle ile powinno być a do tego dozuje się wg zużycia.

I zdecydowałeś się na Knopa?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pierwszy raz w zasadzie :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używasz jakiejś pompy do podawania odcieku z reaktora ?

Długo nie używałem, byłem zwolennikiem reaktora na bajpasie ale zaczęły się problemy z przytykaniem i nierównym odciekiem. Kupiłem pierwszą pompę włoskiej firmy, porażka. Na początku cicho i pięknie, potem zrobiło się głośno a na końcu stanęła... Teraz mam Aqua-trenda, kultura pracy bez porównania lepsza.

post-6760-1471085808,03_thumb.jpg


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.