Skocz do zawartości
anx

Sklepy w Warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek ja nigdy samochodem bym nie pojechał do warszawy :) raz że się nie opłaci bo w dwie strony pociągiem wychodzi 50 zł (Inter Regio) + ZTM, a dwa szkoda czasu jak jest Metro :) Jak Dojechałem to wsiadłem sobie w 131 i moment byłem w Panoramie a potem w 189 do Metra i do Aqua Medica a na Końcu do Acropory :)

Aqua Medic zlikwidowany od 5 sierpnia 2015.

Edytowane przez Marsh (wyświetl historię edycji)

6197022110c55f6148af16d47bb286adu1132a992.png"]http://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzam w miarę regularnie 3 warszawskie sklepy. Wszystkie mi się podobają. Każdy ma swoją specyfikę. W żadnym z nich mimo iż jestem świeżakiem nie spotkałem się z naciąganiem. Natomiast muszę przyznać, że w acroporze jeżeli uznają, że rybka nie nadje się do zbiornika to ci jej nie sprzedadzą. Choćbyś błagał.

Acropora.

W tym sklepie jestem stosunkowo najrzadziej. Sprzedawcom nie można odmówić wiedzy. Tak jak pisałem wcześniej, jak coś się do twojego zbiornika nie nadje, to nie sprzedadzą. Taka troska o zwierzęta. Nie mniej jednak w ich zbiornikach pływają pokąsane ryby. Nie wiem z czego to wynika, może takie już przyszły. Ciekawa sprawą jest łączenie w pary. Można poprosić o parkę z danego gatunku . Zazwyczaj to trwa i nie zawsze się udaje. Niektórych gatunków nie łącza . Po rozbudowie, zbiorników przybyło, ale sporo to kwarantanna albo zbiorniki niesprzedażowe. Stosunkowo najmniej korali i ryb. Z korali w zasadzie tylko miękkie i lps.

Erybka Marki.

Największy sklep. Największy wybór ryb. Można jechać w ciemno i zawsze coś ciekawego będzie. Atutem jest też duże akwarium z płaszczkami i rekinami. Duża przestrzeń daje też możliwość ekspozycji. Fajnie, że widać cały system. Zawsze wrażenie na mnie robi ogromny odpieniacz. Korali sporo ale też praktycznie tylko miękkie i lps. Nie spotkałem się z wciskaniem czegoś co nie jest mi niepotrzebne. Wręcz przeciwnie. Kiedyż chciałem kupić większą pompę i wydać trochę kasy, to odradzono mi to. Z perspektywy czasu wyszło na to, że mieli rację. Nie ma wciskania na siłę, ale jest coś takiego, a może jeszcze to, a to już masz itp. Podoba mi się też system płatności. W zasadzie bez proszenia są zniżki. Zdarz się też, że kasa z mrugnięciem oka ni nabije jakiegoś drobiazgu.

Korale.pl

O tym sklepie mało się pisze, a jeżeli chodzi o sps to numer 1 w Warszawie. Zbiornik z tymi kolorami jest fantastycznie kolorowy. Podoba mi się też to, że mimo małej przestrzeni wszystko jest funkcjonalnie rozmieszczone. Oddzielne zbiorniki na miękasy, lsp i sps. Rybek sporo, ale bez szału. Chyba jedyny sklep stacjonarny z produktami AF w Warszawie. Co do obsługi to na pewno się znają na rzeczy. Zdarza się jednak różnica zdań między sprzedawcami. Ciężko się negocjuje zniżki.

Aqua-mor

Ile razy tam jestem to jest nieczynne. Zakręcam gdy jestem przejazdem raz nawet czekałem do 15.20 i nikogo nie było. Słychać tylko chlupot wody zza drzwi. Następnym razem umówię się telefonicznie.

Edytowane przez diver (wyświetl historię edycji)

325l + 112l (dwie komory), 380 l netto w obiegu

Oświetlenie 2x Giesemann Teszla,Led 65W

cyrkulacja JebaoRW-8, Tunze 6055 i 6045.

Odpieniacz WhiteSkim 200

Start 01.02.2015

http://nano-reef.pl/topic/71524-325l-wyrafowany/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep SzklanaBania w Wesołej pod Warszawą

Przestrzegam przed zakupami w tym sklepie. Na OLX również.

Cały zestaw zamówiony, przywieziony i zamontowany (stelaż, szafka, szkło 250, sump, wszystkie urządzenia, pompy, hydraulika, trochę skały, piasek, testy), potem, jeszcze w trakcie realizacji, bez powodu, kontakt się urwał. Nie dostałem żadnej gwarancji na sprzęt i żadnego paragonu. Po miesiącu padła jedna lampa, po dwóch - druga. Zostałem z początkowym życiem w 250 litrach bez oświetlenia. Strach pomyśleć co mi się teraz zepsuje.Zero kontaktu.

Drugi Solniczka.eu przy Puławskiej - fajna lokalizacja, niestety wiecznie nieczynny. Teraz, po pół roku działalności - w likwidacji.

Ta branża to nie jest łatwy kawałek chleba. Hobby zresztą - też nie.


6197022110c55f6148af16d47bb286adu1132a992.png"]http://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solniczka eu.jest w likwidacji? Dzis dzwonilam zapytać się o dowoz do Torunia i koleś powiedzial ze nie będzie problemu, mam dzwonić w pn złożyć zamówienie itd. Nic nie wspominal o likwidacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi Solniczka.eu przy Puławskiej - fajna lokalizacja, niestety wiecznie nieczynny. Teraz, po pół roku działalności - w likwidacji.

Ta branża to nie jest łatwy kawałek chleba. Hobby zresztą - też nie.

Byłem tam z miesiąc temu, oczywiście zamknięte, żadnego szyldu (ciężko trafić jak rolety opuszczone), na drzwiach żadnej informacji kiedy otwarte itp. - tu nie tylko chodzi o to, że to ciężki kawałek chleba ale również o brak podstawowych umiejętności w prowadzeniu jakiegokolwiek sklepu.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solniczka eu.jest w likwidacji? Dzis dzwonilam zapytać się o dowoz do Torunia i koleś powiedzial ze nie będzie problemu, mam dzwonić w pn złożyć zamówienie itd. Nic nie wspominal o likwidacji


6197022110c55f6148af16d47bb286adu1132a992.png"]http://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a szkoda bo asortyment i ceny nieźle sie zapowiadały

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ceny przyzwoite. Ale totalny brak reklamy na starcie. O otwarciu sklepu dowiedziałem się przypadkiem, o tym, że jest czynny - tez przypadkiem, i o likwidacji również przypadkiem.

A może 3 sklepy w Warszawie wystarczą? W końcu AquaMedic na Ursynowie też się poddał.


6197022110c55f6148af16d47bb286adu1132a992.png"]http://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z kolei był zawsze otwarty ale strona www to porażka, a jechać, żeby zobaczyć co jest nie każdemu się opłaca.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się do niego zbierałem, zbierałem..... aż mi go zamknęli, i nigdy w nim nie byłem.

p.


6197022110c55f6148af16d47bb286adu1132a992.png"]http://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi gdzie kupie w Warszawie blisko w miarę Ochoty akcesoria do filtra RO (chodzi o zawór 3/8, wężyk, i złączki)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbliżej będzie na 17stycznia, po przeciwnej stronie do McDonalda +/- 200m.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie - acropora - aklimatyzują ryby i mają korale w dobrych cenach

Sprzęt - erybka, zazwyczaj jest tańsza. Życia nie polecam, chyba, że hodowlane z Polski i szczepki korali dzielonych u nich. Tylko tych mają niedużo. Większość innych wpada do sprzedaży zaraz po rozpakowaniu paczek bez aklimatyzacji.

Edytowane przez chmieles2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nowego w temacie w stolicy?

Wybieram się na małe zakupy i być może odwiedzę coś więcej aniżeli znajome eRybka i Korale. Co polecicie :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acroporę....tylko $ więcej szykuj - cenią się


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nowego w temacie w stolicy?

Wybieram się na małe zakupy i być może odwiedzę coś więcej aniżeli znajome eRybka i Korale. Co polecicie :) ?

Polecam siebie :-) AQUA-MOR ul. Jagiellońska 78, lokal 3. W dni powszednie sklep jest czynny od 15 do 19, w soboty od 11 do do 13. Możliwe jest otwarcie sklepu w innych godzinach po uprzednim kontakcie telefonicznym: 694220410.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam siebie :-) AQUA-MOR ul. Jagiellońska 78, lokal 3. W dni powszednie sklep jest czynny od 15 do 19, w soboty od 11 do do 13. Możliwe jest otwarcie sklepu w innych godzinach po uprzednim kontakcie telefonicznym: 694220410.

Krzysztof

Ja też polecam aqua-mor, szczególnie jak szukasz spsów

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja również polecę sklep pana Krzysztofa i jeszcze raz dziękuje za otwarcie sklepu w niedzielę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Aqua-mor. Byłem tam co prawda raz, przejazdem i w dodatku bez kasy, ale niedługo wrócę...

Ładne zbiorniki, piękne, czysttke i kolorowe koraliki

Tomasz miły i doświadczony w morszczyźnie człowiek :)

Edytowane przez świerzak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.