Skocz do zawartości
dale

Przedawkowanie suplementów ...:( ?

Rekomendowane odpowiedzi

Prowadzę kostkę ok 30 l na soli Kenta. Jest dosyć bogata w minerały. Obsada korali - raczej skromna. Ostatnio, mimo prawidłowych poziomów KH, azotu i fosforu przestała mi pulsować xenia. Pomyślałem iż może brakuje "mikro". Zakupiłem A i B Kenta (nano reef), płyn lugola (jod), aminokwasy i fito microbe-lift. No i podałem parę razy (po ok 1-2 cm3 na tydzień). Chyba trochę przesadziłem. Zauważyłem że quadri wlazł w jaskinię (zaciemniona i mniejszy przepływ wody)...

Jak nie jadł, tak nie je - znaczy wypluwa mrożoną rybę :( - przy okazji, jak można mu pomóc i czym karmić ? Może jakaś mrozonka, przez sktzykawkę w polipy ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - rybę rozmrażasz zanim mu podasz ?

Podawaj mu Kryl - lepiej będzie trawił.

A może po prostu nie jest głodny ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymiem, chorera chłopaki obudzta sie. Baniaki do 250L z obsada mieka plus coś tam LPS można pędzić na samych podmianach.

Lanie suplementow do 100 to kaskaderka a co dopiero do 30.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yarciu i rozmrażam i taką "aldente" - na zimno, ale w b. małych kawałkach.

Z krylem nie próbowałem - jutro nabędę drogą kupna lub wyłudzenia :) zależy w którym sklepie będzie :)

Grzegorzu, dzięki za kubeł zminej solanki na głowę :) czyli, teraz czekac aż samo zminknie z akwarium, czy zrobić kilka wiekszych podmianek ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to taka moja uwaga - podawaj tylko i wyłącznie rozmrożoną, najlepiej rozmrażaj w solance z baniaka. Ja mam taki kubeczek na mocz z apteki, nabieram troche z baniaka wody i tam rozmrażam papu dla rybek. Ja swojemu Quadri podaje Kryl, solowca lub lasonogi i raz na tydzień lub dwa małą stynkę. Wszystko rozmrożone i ograne to temperatury jaka jest w baniaku.

A co do lanych przez ciebie suplementów się nie wypowiadam bo mam takie same zdanie jak Grzegorz.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja ryb nie daję bo mięso jest tłuste/oleiste i nie wszystko da radę to strawić.

Paskudzi wodę i odpieniacz siada.

Mój quadri wcina codziennie krewetki aż mu się polipy trzęsą, zwykłe mrożone z marketu (king prawns)

i nie widziałem nigdy by się spompował, chował, flaczał po karmieniu - co wielu opisuje.

Jakbyś nie dostał tego krylu to zwykłe krewetki weź w markecie małą paczuszkę i starczy Ci na długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie rób podmianki jak robiłeś. Możesz zastosować trochę uboższą sól. I zero jakichkolwiek ulepszaczy. Xeni wystarczyłoby trochę jodu.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie rób podmianki jak robiłeś. Możesz zastosować trochę uboższą sól. I zero jakichkolwiek ulepszaczy. Xeni wystarczyłoby trochę jodu.

Dokkładnie jak pisze Tomasz, i daj sobie na wstrzymanie z karmieniem. Quadricolory nie wymagają regularnego karmienia, moje czekają na żarcie już 3 rok i mają się świetnie :)

Jak podobają Ci się takie ukwiały to zmieniaj czym prędzej zbiornik - moje Quadri mają średnicę około 25 cm a podobno potrafi mieć 50 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję bardzo za pomoc :) co do quadri, to trochę sie załamałem :( bo kupiłem go jako bryłke wielkości 6 cm. Po przyniesieniu do domu napompował sie do rozmiarów ponad dwa razy większych. A teraz, po jakimś miesiącu (nie jadł - a ja nie chciałem stersować), siedzi w jaskini, w rozmiarze ok 5-7 cm (trochę wiekszy niż siedział w sklepie na skałce, jak go brałem :(.

te krewetki, to w całości ? Czy może po mniejszym kawałku ? Oraz, czy podawać bezpośrednio w okolice otworu gębowego, czy w polipy? A krewetek wezme więcej, paletki się ucieszą :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dostaje koktajlowe na wagę z Carrefour'a - rozmrażam w RODI. Nie musi być do pyska - wystarczy, że złapie w polipy i już sobie poradzi, ale na mój gust to karm go dopiero jak się napompuje.


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej paczki... jakie masz NO3??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Odcinam fragment takiej wielkości żeby sobie spokojnie zmieścił do 'japy'.

Mówisz że się zrobił dwa razy większy niż w sklepie - ukwiały się tak rozciągają pod słabym światłem żeby zwiększyć powierzchnię do fotosyntezy.

Pod silnym światłem są z grubsza zwarte, a nie jak naleśnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 powyżej zera, wg zooleka 5. Przy testach JBL - pomiędzy 5 a 10 mg. Saliferta jeszcze nie mam, ale do dużej kostki będzie. Albo Seachem.

Kapitanie, no właśnie napompowany był jak miałem 2 moduły ecolight - obecnie mam 2 aktyniki i jeden marine. No i się schował. Poprzednio tez raczej nie był w formie naleśnika (jakie widywałem w sklepie), raczej polipami nadrabiał. Obecnie polipy ma cienkie i raczej bardziej zwarty siedzi.

Ale, ale... właśnie sobie uświadomiłem, że to się zbiegło z pojawieniem się dwu krewetek czyszczących i krabika...

Mógłby tak na nie zareagować ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze. Powinny się trzymać od niego z daleka.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo, przynajmniej krewetki, traktuja go jak kolejny kawałek skały. Ja stoi im na drodze, to przelecą przez niego. Jak dostanie rybę, to się wproszą do niego na żarełko.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymiem, chorera chłopaki obudzta sie. Baniaki do 250L z obsada mieka plus coś tam LPS można pędzić na samych podmianach.

Lanie suplementow do 100 to kaskaderka a co dopiero do 30.

I jeszcze dla Xeni lać suplementy :harhar:


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.