Skocz do zawartości
mareko1

Żywa skała bez wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W piątek będę zalewał swój baniak - całość wody będzie świeżą solanką. Pytanie do Was czy mogę na piątek zamówić żywą skałę tak aby ją dopiero w sobotę włożyć po 24 godzinach od zasolenia, czy nic jej się nie stanie jak ten czas przeleży w boksie bez dostępu do wody; czy lepiej się wstrzymać i kupić dopiero jak będę miał solankę w akwarium.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak może nie ... szkoda żeby się coś zasuszyło

... moja więc propozycja zalej potem kup skałę ... ucz się od samego początku cierpliwości i opanowania dzięki czemu w morszczyźnie będzie Ci łatwiej :thumbup:

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Inmar pisał, zalej niech solanka na spokojnie się wymiesza czym dłużej tym lepiej a potem na spokojnie skałę włożysz ta z kolei czym krócej bez wody tym lepiej.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej że zanim rozpuści się sól mija min kilka godzin a skała to utrudni...u mnie tak wyszło że solanka mieszała się w akwarium już z pełną hydrauliką i sumpem prawie 2 tyg, dopiero skała, bez wody była ok 4 godzin w boxach

także polecam cierpliwosć


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje że lepiej jest wszcśniej ułożyć skałe. mamy lepsze manewry w akwarium. Można lepiej sobie pokleić tą skałe, zrobić półki itp. a pod wodą są same problemy z klejem bo woda rozpuszcz klej. Nie przesadzajmy już z tą żywotnością skały, wystarczy jak jest wilgotna. Co jakis czas można spryskiwać skałe. Solankę lepiej przygotować w osobnych pojemnikach. A ty piszesz że bedziesz miał gotową wiec ułóż skałe tak jak ci pasuje i dopiero wtedy zalej

Edytowane przez to1mas (wyświetl historię edycji)

540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wrzucił skałę po 15 minutach od zasolenia.

Dolewki zawszę robię po 20-25minutach i wszystkie zwierzaki zdrowe byłe montipory również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.