Skocz do zawartości
dale

Jakie podłoże ?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję porady w związku z zakupami do nowego baniaka. Mianowicie, ile podłoża będę potrzebował na powierzchnię dna 60x60, tak aby miało średnią grubość 3 cm ? Oraz, jaką granulację brać ? Czy substrat z kawałkami muszelek, czy drobny piasek ? Co byście polecali ? Jak sprawdza się kolorystycznie samoa pink ? Bo myślałem o typowo białym, ale wyczytałem sporo pochlebnych opinii. A może czarny ? Nie było by widać tak brudu ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Zapomnij o drobnym piasku. Ja zrobilem taki blad i przy wymaganym przeplywie wody w solniczce bedziesz mial burze piaskowa. Ja w te miejsca gdzie mi drobny piasek wywialo dodalem kruszony koral i teraz jest spoko. Gdybym zakladal od poczatku to nie wrzucil bym niczego mniejszego niz 2 mm.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 60 x 60 wystarczy 9kg ja mam ati i jestem bardzo zadowolony kupiem, dwie paczki i jedną mam na zbyciu

Edytowane przez michal98 (wyświetl historię edycji)

akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9kg starczy Ci, będzie akurat ~3cm.

Dale, nie za gruby, nie za drobny a w sam raz :evil:

Biały czy czarny ?!


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to ja Was pytam :) Jaki jest ładniejszy :) Czy biały, czy czarny. Białego mam już 3 kg.

Ale właściwie, wyboru nie mam, bo substrat, jest tylko biały :).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znacie może jakieś zbiorniki z takim podłożem ? Bo google średnio na jeża współpracuje. Może ktoś z Was ma czarne podłoże ? Oraz, jak wygląda sprawa z jego granulacją ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czarne podłoże pytaj Skoczka - ma coś do powiedzenia na ten temat. W skrócie - w rafowym baniaku wygląda średnio i zwykle mocno pyli i unosi się w toni. Jest też na forum jakiś baniak z niefoto z czarnym tłem i w tym przypadku to wygląda dobrze. Ciemne podłoże nie odbija światła a tego w baniaku (prawie) nigdy nie za wiele.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Skoczka próbowałem podpytać na PW kilka razy, ale chyba za bardzo zajęty jest :). Moja Szlachetniejsza Połowa też jest za białym podłożem i niebieskim tłem. Ale o tle będzie w innym watku :).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile gustów, tyle zdań. Moim zdaniem wygląda zajefajnie - sprawia, że rośnie kontrast kolorystyczny. A "ciemność" jest nieco wirtualna, bo nie odbija światła do góry - a w końcu i tak korale mają mieć światło z kierunku naturalnego (z góry) a nie od spodu, prawda?

gallery_9893_1388_29496.jpg

gallery_9893_1388_67765.jpg

Zdjęcia dzięki Google ;)

Edytowane przez Radek Ch (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę może i fajnie ale zmieniać pózniej na biały to nic fajnego, slyszalem że każdy syf tylko widać na ciemnym piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Skoczka próbowałem podpytać na PW kilka razy, ale chyba za bardzo zajęty jest :). Moja Szlachetniejsza Połowa też jest za białym podłożem i niebieskim tłem. Ale o tle będzie w innym watku :).

Jeśli chodzi o niebieski tło to problem pojawia się gdy zaczyna zarastać i nie w każdym miejscu można je wyczyścić:harhar:

Na czarnym tak tego nie widać


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Biały piasek odbija światło lampy, a więc masz więcej światła w baniaku.

Z czarnym piachem mogą nie wybarwiać się dobrze SPSy od dołu, bo tam będą zacienione.

Wolisz złociste plaże, czy te po awarii tankowca? :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt czarnegoo piasku jest MEGA BOMBOWY z jednym ale. Jak jest nowy. W moim przypadku gdzie swiatla nie bylo wiele i mialem nawisy nie bylo widac gdzie keonczy sie piach a zaczyna czarna szyba. Mimo 45 glebokosci mozna bylo wpasc w przepasc. Na zadnym zdjeciu tego nie widac ale czarny piach i czarne tlo robia taki efekt ze ciezko to opisac. Zaciera sie linia konca akwarium. To ze nie odbija swiatla dla jednych jest minuse a dla mnie plusem. Pomijam robienie zdjec, ale kontrast korali jest mega.

No ale powrocmy do tego "ALE"

Przy czarnym piasku mozna zobczyc jak wyglada produkcja piasku na refie koralowej.

Po kilku miesiacach pelno bialych roznosci. Kawalki pokruszonych korali, muszelki, kawalki wylinek, malutkie ruruwki, paprochchy, to juz nie wyglada ciekawie. Pozytywna strona to widac kazdego jednego nicienia, najmnijeszego skorupiaka. Mialem okresy kiedy przez wezowidla i inne robaki mialem piach wrecz popielaty. Stad urodzilo sie DSB. Ale Jezeli komus nie zalezy na zyjatkach i nie interesuja go robaki pokombinowac zze zrobieniem mat. W malym akwarium pokusilbym sie o cos takiego.

Rozlac nierownomiernie czarny sylikon na czyms do czego so sie nie przykleja, posypac to czarnym piachem. Mamy efekt naturalnie wygladajacego podloza a nic sie nie syfi. Mozna wtedy syrkulacje skierowac wprost na piach i oprocz wlasnie bialych czastek nic sie nie bedzie unosic


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.