Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Zdaleka z lapami

Rekomendowane odpowiedzi

Jadac dzis do pracy mialem zwarcie i teraz mnie gniecie pod kopulka.

Co sparwia ze akwarium po dluzszej naszej nieobecnosci, powrocie z naszego urlopu wyglada lepiej?

Nalocik na szybach, ale korale nabuzowne na maksa jak nigdy. Mieliscie tak?

Czemu tak sie dzieje?

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera zazdroszczę ... u mnie nie wygląda lepiej ... jak przygodni "opiekunowie" karmią i "dbaja" to zawsze po powrocie masakra


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to zasluga nie pchania lap do akwarium !

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie takiego dzieje jak wkladamy rece do akwarium?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie takiego dzieje jak wkladamy rece do akwarium?

Burzymy napięcie powierzchniowe :harhar:


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn???????


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że próbujemy zagłaskać kota na śmierć i że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu

a tak poważniej to myślę ze przez codzienne oglądanie i opiekę nie dostrzegamy zmian tak jak po dłuższym nie widzeniu


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz to nie tak :) ja to ostatnio doszedlem do wniosku ze po prostu mam ladne akwarium :D ale jak widze je codziennie to przestaje zwracac uwage.... Zarcie rzuce i tyle. A gdy po powrocie z kilkutygodniowej nieobecnosci nosa przykleje do szyby to malo orgazmu nie dostaje :D i tez sie zastanawialem dlaczego jak mnie nie ma to tak pieknie to wszystko rosnie i wyglada...

To zawsze tak wyglada :D tylko nie zwracamy na to uwagi :)

Mniej wiecej jak z zona :D jak wraca po dwoch tyg z urlopu u mamusi to od razu jakas taka ladniejsza sie wydaje niz przed wyjazdem :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem ze wkladanie rak do akwarium to cos wiecj niz przysiadanie odpieniacza spowodowane zmiana napiecia powierchniowego. To dopiero wierzcholek gory lodowej.

book.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej wiecej jak z zona :D jak wraca po dwoch tyg z urlopu u mamusi to od razu jakas taka ladniejsza sie wydaje niz przed wyjazdem :D

...no no no no..... :harhar:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ma wyrzuty sumienia, ale wrocmy do tematu.

Podpowiedz dal mi kumpel, kiedy do windy wsiadla laska w takich ekstra kozaczkach. Wicie jakich. Ze jego kreci zapach skory takich przepoconych damskich kozaczkowsick.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, kolega Luft wlasnie napsial cos o mysleniu, obserwacjach i wnioskowaniu. Piszac troche przewrotnie chialem zagrzac troche do tego zamiast napisac wszystko co przeczytalem i zaobserwowalem.

Jezeli jest ktos zainteresowany odsylam do goglowania takich zagadnien jak

- sklad potu ludzkiego

- substancje oraz ich wlasciwosci wydzielane przez gruczoly i ogolnie przez skore

- zmysl i czulosc powonienia organizmow morskich

- zmiana napiecia powierzchniowego, lepkosc wody, co to dokladndnie jest, jaki moze miec wplyw na bakterie i organizmy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym jest jesli ja karmie z reki ryby podplywaja bez obawy i jedza a kiedy zona prubuje tak jak ja zwiewaja w skale i zadna ani mysli wyplynac :huh:


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze "wkladanie rak do akwarium" to niejako symbol ciaglego grzebania w akwa. Zgadzam sie ze pot, kremy, mydla etc nie sa zdrowe dla akwarium morskiego ale nie podejrzewam ze az tak szkodliwe zeby mialy takie znaczenie w ilosciach jakie mozemy potencjalnie wprowadzic wkladajac reke do wody. Jesli prowadzimy zbiornik w stanie ustabilizowanym, bez ciaglego ulepszania i poprawiania (chemicznego, biologicznego czy fizycznego) to jestem pewien ze zbiornik rowniez bedzie kwitnacy (nie mylic z zakwitami :p ).

Jest jeszcze druga strona medalu - czyszczenie szyb - nie koniecznie z rekoma w wodzie. Jak wiemy glony stanowia bardzo istotna czesc diety koralowcow. Porosniete glonami szyby staja sie "naturalnym" zrodlem pozywienia w akwarium. Oprocz tego produkujac znaczne ilosci zarodnikow dodatkowo odzywiaja gabki ktore, wedlug najnowszych teorii produkujac komorki kolnierzykowe odzywiaja korale. Dodatkowo glony na szybie sa pastwiskiem dla wielu mikroskopijnych roslinozercow ktore majac pod dostatkiem pokarmu intensywnie sie rozwijaja i... dozywiaja korale. Dla mnie jest to kolejny dowod na to jak istotne jest zadbanie o mikroorganizmy w akwarium.

Pewnego dnia jednak wracamy z urlopu i bierzemy sie z czyszczenie i ulepszanie...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.