Skocz do zawartości
Michalevo

Nalot na piasku i skale

Rekomendowane odpowiedzi

ile godzin juz świecisz?

9 blue 7 białe


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lejesz moze wodke, VSV lub inne wspomagacze probiotyczne??

tylko bakterie raz w tygodniu 30 ml


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dodał byś jakieś świeże zdjęcie tej twojej plagi


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dodał byś jakieś świeże zdjęcie tej twojej plagi

odessalem dzis większość więc nie bardzo jest co... Najgorsze jest to ze jutro znikam na 10 dni


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz kh?może za niskie że tak ciągle coś ci wyskakuję,z drugiej strony zostawiać nie wyleczony baniak na 10dni to spora odwaga


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz kh?może za niskie że tak ciągle coś ci wyskakuję,z drugiej strony zostawiać nie wyleczony baniak na 10dni to spora odwaga

kH pomiędzy 8 a 9 (JBL) , ale podnosilem ostatnio, bo spadło do 6


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem po kilku dniach... Znów brązowe gluty na piasku, jeszcze wiecej niż było wcześniej. Odessalem ok 2kg piasku i zacząłem uzywac Fauna Marin Ultra Algea X, czy ktoś wie po jakim czasie środek powinien zacząć działać ? Oczywiście zgodnie z zaleceniem swiecenie 6h i 10 niebieskie. Jeżeli chodzi o obsadę żadnych strat, wszystko pięknie się pompuje i zauwazalnie rośnie

Jeżeli chodzi o testy (JBL)

kH spadło do 6 ale już podnosze

NO3 10

Ca 440

Mg 1060

Jeszcze mogę coś zrobić ? Jakieś pomysły ?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Purigen masz?a ty masz ledy?jak tak to proponuję zmniejszyć moc świecenia,u mnie było podobnie nie mam lampy led ale musiałem świetlówki powymieniać za dużo białego koloru było,i odkąd wymieniłem jest ok brązowy nalot zniknął ze skały a na piasku nawet jak coś tam wyjdzie to zaraz rozgwiazda sobie z tym poradzi.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem co kolega Michał. U mnie dochodzi odłożony dentrytus którego wyzbyć się nie mogę.

Kiedyś z tym poradziłem sobie odessaniem piachu, wypłukaniu go w RO i wsypaniem z powrotem do zbiornika -pomogło.

Ale to było już ostateczność... po prostu miałem dość już problemów z akwarium i strat z tym związanych... Tak jak pisałem... pomogło... ale po kilku miesiącach powróciło.

A co kopie Ci piach??

Ja mam krewetkę kopiącą i cinktusa. Ale odkąd są te plagi to nie chcą wyłazić :/

Chyba odessie ten piach... wypierniczę go do zsypu i zaopdam za jakiś czas nowy, jak odmulę skałę...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michalevo wstaw zdjęcie to się więcej ludzi będzie mogło wypowiedzieć jak zobaczą o co kaman.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michalevo wstaw zdjęcie to się więcej ludzi będzie mogło wypowiedzieć jak zobaczą o co kaman.

odessalem wszystko jak się pojawi znów zrobię fotkę,

Zaczyna się brązowym nalotem z którego następnie powstaje brązowy glut


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów poszła uszczelka w DI , TDS pokazywał 001, ale czy taki wynik moglby być powodem nalotu?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być, ale nie musi.Wszystko zależy od tego co przepuszczą filtry, znam akwarium gdzie filtry w ro nie były wymieniane 3 lata a akwarium pięknie hula bez żadnych plag przy tds 005.

Jeśli chodzi o ultra algea x to z własnego doświadczenia stwierdzam że działa, tylko na efekty trzeba trochę poczekać. U mnie dino zeszlo do końca po 9 dawce.

Znów poszła uszczelka w DI , TDS pokazywał 001, ale czy taki wynik moglby być powodem nalotu?

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, odsysaj i stosuj algea x. Dawka co drugi dzień, 10 dawek. Wyniki są po 8-10 dniach. I zrób coś wreszcie z tym Mg!


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek czysty, zostały jeszcze 3 dawki Algea x , więc koniec w czwartek. Problem jednak następny, tym razem nalot brązowy pojawił się na kominie i tylnej szybie. Powróciło tez w dwóch miejscach różowe cyjano... Znów chemiclean? Można w trakcie czy poczekać aż skończę wylewać Algeax?

Pozdrawia i czeka na pomysły...

Pózniej dam lepsza fote

post-14010-13459821697_thumb.jpg


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam kto? :)


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chemiclean bym się póki co wstrzymał, jesli jest mało cyjano to odsysaj a brązowe to zapewne okrzemki.

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można zapodac absorber krzemianow w momencie stosowania AlgeaX?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś ?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo podczas stosowania jakiejkolwiek chemi miedia filtracyjne(rowa, purgien itp.) powinny być odłączone lub wyjęte z sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaję mi się ze nie powinno się stosować żadnych absorberów podczas podawania chemii ale mogę się mylić,jak skończysz terapie to zapodaj sobię coś na krzemiany,no i sprawdzaj wodę TDS

Artur był szybszy...

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skończyłeś kurację to odczekaj dwa dni, zrób wiekszą podmianke 20%, włóż węgiel (najlepiej jak go wygotujesz w ro z 10 min.) i coś na krzemiany ewentualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów poszła uszczelka w DI , TDS pokazywał 001, ale czy taki wynik moglby być powodem nalotu?

Też obecnie walczę z dino, wcześniej miałem cyjano (odeszło po chemicleanie). Natomiast czemu bierzecie pod uwagę hipotezę o uszczelce. @michalevo w stopce masz lokalizację na Śląsku więc zerknij sobie do netu na stronę swojego dostawcy wody i zobacz jakie nasz stężenie SiO2 w wodzie w wodociągów, gdzie dopuszczalna norma wynosi 1mg/L ja znalazłem kiedyś w necie (kwiecień 2012) dla przykładu:

- Katowice – 0,66 mg/L SiO2 - (www.wodociagi.katowice.pl)

- Rybnik – od 0,138 do 0,984 mg/L SiO2 - (www.pwik-rybnik.pl)

- Bydgoszcz – od 0,18 do 0,19 mg/L SiO2 – (www.mwik.bydgoszcz.pl)

Nie ma gwarancji, że przy prawidłowo pracującym zestawie do RODI, na wylocie masz 0,00 mg/L SiO2.

Zaciemniłem dwa dni temu zbiornik totalne folią ogrodniczą i na razie wszystkie gluty zniknęły tylko odpieniek więcej śmierdziuchy wyżuca. Poczytałem forum i prawda wg. mnie i paru innych kolegów jest taka, że redukowanie oświetlenia nie wiele pomoże w przypadku rozwiniętej w baniaku plagi. Pomogli mi koledzy z forum w walce poprzez osobiste konsultacje. Więc ja jestem na razie zadowolony ze swej terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.