Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet klucz bardzo nie pływa - gratulacje ;)


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet klucz bardzo nie pływa - gratulacje ;)

Czarek to moje pierwsze kluczowanie, dzięki!

Wysłane z ogryzka ... Pozdrawiam Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, wrzuć do każdego wiadra po grzałce,żeby temperatura też była w każdym po 25*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adam, wrzuć do każdego wiadra po grzałce,żeby temperatura też była w każdym po 25*C

Marcin nie mam tyle grzalek. W pomieszczeniu jest ustawiony termostat na 22 stopnie. :-(

Wysłane z ogryzka ... Pozdrawiam Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że w pomieszczeniu jest 22 st, temperatura wody w wiadrze była 20-21 st. Dzisiaj dołożyłem grzałki i ustawiłem termostaty na 25 st. Dzisiaj po 22.00 robię drugi pomiar. Pierwszy robiłem wczoraj około 22. Na razie zbieram wszystkie wyniki. Parametry mierzone z każdej pobranej próbki to: Ca, Mg, KH, pH, PO4, NO2, NO3, NH4, zasolenie. Koszmar codziennie 21 testów ;-( Będę tak przez trzy tygodnie "machał" dla dobra akwarystyki. Każde następne badanie około 22, codziennie przez dwa-trzy tygodnie - chyba, że mi testów zbraknie.

Wyniki udostępnię w całości. Nie będę podawał danych szczątkowych. Dopiero po zakończeniu porobię zestawienia i wykresy. Zakończenie całości pozwoli na konstruktywne wyciąganie wniosków.

Najważniejsze, że badanie się zaczęło!

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kużwa Adam ciszej się nie dało tego nagrać? :) weź no podbij trochę dB bo odpieniacz mi zagłusza Twoją mowę....


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jessu a mi się nie chce zrobić 3 testów raz na dwa tygodnie :_)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jessu a mi się nie chce zrobić 3 testów raz na dwa tygodnie :_)

Bo to jest praca naukowa dla nas wszystkich.

Kto chce wyciągnie z tego wnioski a podejrzewam że wielu ułatwi decyzję na jakiej skale wystartować

Jak ktoś ma za dużo testów to proponuję przesłać do Adama. :ninja:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest praca naukowa dla nas wszystkich.

Kto chce wyciągnie z tego wnioski a podejrzewam że wielu ułatwi decyzję na jakiej skale wystartować

Jak ktoś ma za dużo testów to proponuję przesłać do Adama. :ninja:

chcesz mu dodatkowa robotę zlecić ? żeby jeszcze zrobił test porównawczy testom którym ostatnie gremialnie przestaliśmy ufać podejrzewając że producenci rżną nas w bambuko . na taką syzyfowa pracę to już cza by grant z uni wyszarpać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz mu dodatkowa robotę zlecić ? żeby jeszcze zrobił test porównawczy testom którym ostatnie gremialnie przestaliśmy ufać podejrzewając że producenci rżną nas w bambuko . na taką syzyfowa pracę to już cza by grant z uni wyszarpać .

Powołuję się na wypowiedź Adama :chyba że mi testów zabraknie.

A jak grant możesz załatwić, to mile widziane.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę kawał roboty przed tobą i zarazem świetny pomysł nurtuje mnie tylko sprawa solanki będzie to świeża solanka czy może ze zbiornika głównego z masą bakterii i podwyższonym azotankami i fosforankami na start. :thumbsup: Wytrwałości i powodzenia.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym pójdę testy robić odpowiem:

Kużwa Adam ciszej się nie dało tego nagrać? :) weź no podbij trochę dB bo odpieniacz mi zagłusza Twoją mowę....

Jest nowa poprawiona wersja dla posiadaczy głośnych odpieniaczy :chris: , podciągnąłem suwaki i już posłałem na YouTube:

Jessu a mi się nie chce zrobić 3 testów raz na dwa tygodnie :_)

Mnie też się nie chce, ale ciekawość mnie zrzera.

Bo to jest praca naukowa dla nas wszystkich.

Kto chce wyciągnie z tego wnioski a podejrzewam że wielu ułatwi decyzję na jakiej skale wystartować

Jak ktoś ma za dużo testów to proponuję przesłać do Adama. :ninja:

Quadri naukowa, ale mam nadzieję, że sie przyda :blushing:

chcesz mu dodatkowa robotę zlecić ? żeby jeszcze zrobił test porównawczy testom którym ostatnie gremialnie przestaliśmy ufać podejrzewając że producenci rżną nas w bambuko . na taką syzyfowa pracę to już cza by grant z uni wyszarpać .

Mam w sumie ponad 30 różnych opakowań testów, w razie czego dokupię na targowisku jak coś będzie. Testy porównawcze szykuje bo też jestem ciekaw co to pokaże. Mam RedSea, Saliferta, Seachem, TM i Zoolek. Już robiłem testy porównawcze i wyniki wywalają człowieka w kosmos. Do wakacji napewno o tym napisze na forach.

To naprawdę kawał roboty przed tobą i zarazem świetny pomysł nurtuje mnie tylko sprawa solanki będzie to świeża solanka czy może ze zbiornika głównego z masą bakterii i podwyższonym azotankami i fosforankami na start. :thumbsup: Wytrwałości i powodzenia.

Solanka jest świeża na Red Sea Coral Pro. Nie martw sie o wyniki. Będzie ciekawie. Poniżej fotka z testu na NO3 jednego z pomiarów. Mnie wyniki zaciekawiły więc eksperyment będzie trwał nadal :thumbup:

test_skały_01_21_01_NO3_small.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz lepiej :)

Dzięki!

Ps. oczywiście również niecierpliwie czekam na wyniki :) a potem się okaże, że sklepy akwarystyczne zanotują nagły wzrost/spadek sprzedaży testów konkretnych firm, które Adam przekreśli lub przechwali w swoich testach :p no i potem, na jakiej skale nowe morszczaki, będą startować :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz lepiej :)

Dzięki!

Ps. oczywiście również niecierpliwie czekam na wyniki :) a potem się okaże, że sklepy akwarystyczne zanotują nagły wzrost/spadek sprzedaży testów konkretnych firm, które Adam przekreśli lub przechwali w swoich testach :p no i potem, na jakiej skale nowe morszczaki, będą startować :)

Nie chcę nikogo przekreślać, czy wyróżniać. Przez ponad pół roku zabawy testami muszę przyznać, że na wybór testu dla mnie składają się różne czynniki np:

- czas robienia

- dokładność

- skala pomiaru

- cena zakupu

- możliwość uzupełnienia odczynników

- trwałość

- cena jednostkowa jednego pomiaru

Chciałbym pociągnąć temat obiektywnie, bez zbędnych emocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem, Ty to wiesz :)

Ale są osoby, które mogą to inaczej zrozumieć i Twoje zdanie będzie dla nich wyrocznią.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem, Ty to wiesz :)

Ale są osoby, które mogą to inaczej zrozumieć i Twoje zdanie będzie dla nich wyrocznią.

Dobrze, że mam wsparcie i poparcie w Konstantynowie na "rzut beretem".

Idę robić testy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde. Zgadywanka który test z którego wiadra?

Konkurs z nagrodami?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-)

Nagrodą w konkursie będzie tygodniowy karnet + łóżko polowe przed akwarium Adama :-))

A tak już nie w temacie .

Napisz jak u Ciebie z glonami ?

Zaczynają się cofać ?

Ile masz pokolców ?

I czy próbowałeś je trochę przegłodzić. :_P


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde. Zgadywanka który test z którego wiadra?

Konkurs z nagrodami?

Nagroda! Zwycięska próbka skały z testów.

:-)

Nagrodą w konkursie będzie tygodniowy karnet + łóżko polowe przed akwarium Adama :-))

A tak już nie w temacie .

Napisz jak u Ciebie z glonami ?

Zaczynają się cofać ?

Ile masz pokolców ?

I czy próbowałeś je trochę przegłodzić. :_P

Karnety nie są trendy. U mnie jak zawsze wystarczy dać cynk, że się jest w pobliżu i można wpadać na oblukanie baniaka. Więc zapraszam jak ktoś w pobliżu. Czasami jak jestem poza biurem to wpadają koledzy i sobie oglądają, a potem dostaje cenne uwago, że to i tamto jest do korekty.

Glony - jeszcze są ;-) Nie traktuje tego już jak walki, bo po zastosowaniu PO4x4 poziom fosforanów stoi na wartości 0,04 (RedSea) - tak jest od 3 tygodni. Glony zanikają, wspomagam proces odsysaniem i czasami szczotą. pH w zbiorniku w ciągu miesiąca podniosło się średnio z 8,0 do 8,20-8,26.

Pokolce są 3 i chyba tak zostanie. Marzyły mi się 3 żółłtki dodatkowo, ale plany zmienione. Zmienione, bo od Jacka (@jaczal) odebrałem dużego borsuka i teraz od Jurka (@ejerzyk) biorę drugiego.

Nie głodzę rybek i korali, karmię jednak mało i 2 razy dziennie po 4-5 kostek w różnych wariantach + ulubine stynki raz na dwa dni naprzemiennie dla wybranych. Parametry mam następujące:

Ca - 400, Mg - 1380, KH - 9,3, PO4 - 0,04, NO3 - 0,00, NO2 - 0,00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja coś nie mogę zbić NO3 poniżej 25 tak samo PO4 się trzyma 0.6,0.8 reszta jest w normie :) zobaczymy co pokażą twoje wyniki a o ile się nie mylę to miałeś chyba podjechać :)

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meldunek z laboratorium:

20.01 - zalanie kawałków skały w wiadrach solanką

21.01 - pierwszy dzień eksperymentu - pomiary zrobione, ale przy temperaturze wody 22 st.

22.01 - za radą Marcina (mea culpa) pojechałem rano dokupiś grzałkę, wieczorem kolejne pomiary

23.01 - na razie wszystko idzie zgodnie z planem, pojawiają się już znaczne rozbierzności w poszczególnych próbkach przy pomiarach

24.01 - dzisiaj trzy godziny wcześniej robię pomiary, wyniki coraz bardziej się rozchodzą, rozjeżdzają się wykresy w każdym badanym parametrze

PS. Zabawa trwa w najlepsze, każdy dzień to 27 różnych pomiarów ;-)

Pozdrawiam kibiców mojego eksperymentu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budujesz napięcie :D


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Nawet już mam pomysł, aby wystartować 3 baniaki po 45 litrów z napowietrzaniem i światłem na 3 różnych skałach ale bez życia i przez 3 miesiące badać parametry raz na dwa dni. Do tego jednak potrzeba więcej sprzętu na razie mam tylko odpowiednie akwarium. z przegrodami. Szukam cały czas jakiś wyprzedarzy na targowiskach, może coś upoluje. Niestety, jestem ciekawski i dociekliwy. :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.