Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a jak tam sump już go zagospodarowałeś?

Sump zostanie "wykończony" jak zrobię dolewkę. Nie mam czasu zamówić zbiornika 76 litrowego wyrównawczego do osmozy i pompki do wyrównywania ciśnienia do 6 bar. Na wielkanoc się pewnie wyrobię :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odonus Niger spokojna ???

Kilka dni temu mojej coś odbiło i zagryzła na moich oczach babkę. Wyżarła jej dziurę w brzuchu i ze dwie godziny pływała trzymając ją w pysku...

Taka to spokojna rybcia.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relacja jak zawsze profeska :)

Adam zastanawia mnie jedna rzecz na filmie widać że w wodzie masz mnóstwo jakichś paprochów czy jakiegoś pływającego "mikro syfku" Myślałeś co to jest i jak się tego pozbyć? Może włóknina w sumpie by pomogła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Relacja jak zawsze profeska :)

Adam zastanawia mnie jedna rzecz na filmie widać że w wodzie masz mnóstwo jakichś paprochów czy jakiegoś pływającego "mikro syfku" Myślałeś co to jest i jak się tego pozbyć? Może włóknina w sumpie by pomogła?

Ja nie rozumiem tego parcia na usuwanie wszystkiego co w wodzie sie unosi. U mnie tez trochę tego pływa i nie mam zamiaru żadnymi skarpetami tego wyciągać. Niech korale sobie pojedza.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam zaraz parcie, po prostu nie lubię jak mi takie fafrocle pływają

Ja po prostu lubię klarowną wodę i klarowne sytuację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam zaraz parcie, po prostu nie lubię jak mi takie fafrocle pływają

Ja po prostu lubię klarowną wodę i klarowne sytuację ;)

Akwarium musi żyć i żyje własnym życiem my mu tylko troszkę pomagamy.

A pływające w wodzie "farfocle" kto wie co to jest?

Potrzebne czy nie?

Ale to już na inny wątek a nie w historii grunwaldu 1410.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tam zaraz parcie, po prostu nie lubię jak mi takie fafrocle pływają

Ja po prostu lubię klarowną wodę i klarowne sytuację ;)

I głodne korale :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamie te dwie smugi światła to te hińczyki, bo może mi się zdaje ale w twoim baseniku nie do końca równomiernie doświetlają całość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kwse - dzięki, po solankę zapraszam. Wpadnij po Milówce tak po prostu to posiedzimy pogadamy.

@Agnieszka S - również wielkie dzięki, mały update "stałłym kibicom" się należy, a trochę się działo w baniaku.

@slovy - smugi to skutek sposobu rejestracji przez kamerę światła. W realu zjawiso niezauważalne. dodatkowo powodem jest rozłożenie źródeł świadła nad akwa. Na przedniej szybie na całej długości są dwie belki po 150cm (2x80W) więc tu widać równomierność. Natomiast po drugiej stronie rozkład jest taki: LED, HQI, LED, HQI, LED, HQI, LED i dlatego widać te smugi. Receptą będzie podniesienie LEDów i HQI o około kolejne 10 cm do góry (teraz jest 10cm).

@wa1ker - Marcin nie przeszkadzają mi te farfocle. Zawsze kiedy snurkowałem to nigdy w morzu nie widziałem wody bez paprochów. Oglądałem "Magię błękitu" tam też widziałem farfocje. Korale nóżek nie mają i nie biegają po baniaku za żarciem. Więc farfocle u mnie zostają. W tej kwestii zgadzam się z @CNCRob i @BAU.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ,ze się czepiam , ale po prostu przy takiej długości baniaka wszystko musiał by być obstawione jednym rodzajem światła i to podejrzewam , ze gdzieś na środku wystąpiłby minimalny efekt łączenia.

Faktycznie podniesienie lamp może znieść efekt smug , ale piszesz ,że to efekt sposobu zapisu kamery ,więc faktycznie można nie brać do głowy.

Baniak naprawdę cieszy oko moje , a twoje w realu tym bardziej pewnie...

Tak jak piszesz nie ma co się przejmować pływającymi "mikropaprami"Akwarium ma żyć swoim własnym życiem, a u Ciebie widać żyje i się dobrze ma...

Trzymaj się.. Nie poskładajcie się za mocno na zlocie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super akwarium !! Ciesze się że już pozbyłeś się glonów :)

a jak hodowla Fito i Wrotki :ninja: ??


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slovy - takie czepiactwo, to nie czepiactwo - grunt to dobre samopoczucie mieszkańców baniaka. Sławek staram się trzymać łapki z dala od baniaka, to służy akwarium i mnie. Milówka to nie palotoksyna - jakoś to będzie :thumbsup:

@MixEER - pod upadła hodowla trochę, ale wyciągam ją z powrotem na prostą. Na razie nie mam glonów, ale niezbadane są wyroki boskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie. Ten zbiornik trzeba widzieć a nie oglądać.

Mam tę przyjemność że mogę go cyklicznie kontrolować. W tych relacjach nie ma kitu.

A przede wszystkim pokazane są wzloty i upadki.

Wielki szacun :czapki z głów:)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie. Ten zbiornik trzeba widzieć a nie oglądać.

Mam tę przyjemność że mogę go cyklicznie kontrolować. W tych relacjach nie ma kitu.

A przede wszystkim pokazane są wzloty i upadki.

Wielki szacun :czapki z głów:)

Dzięki Roman - lecę bez cenzury w myśl zasady "Pokaż cwaniaku, co masz w baniaku". Mam brudne szyby to je widać, mam cyjano to też je pokaże, mam glony, mam dino. Po co to ukrywać? Potem początkujący naogląda się cukierkowych baniaków, a nie zobaczy plag i jest zawiedziony jak mu paskudztwo do baniaka włazi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

początkujący naogląda się cukierkowych baniaków, a nie zobaczy plag i jest zawiedziony jak mu paskudztwo do baniaka włazi.

^^^^^^^^^^^^^^^^

^^^^^^^^^^^^^^^^

^^^^^^^^^^^^^^^^

HASŁO miesiąca

albo nawet roku !

Edytowane przez presidento (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam mam cichą , może głupią ,ktoś pomyśli propozycje ...Ostatnio dużo się dyskutuje na temat doboru oświetlenia , HQI, LED , CZY T5.

Wiadomo ,że polemika na ten temat ciągnie się już kawałek czasu i nikt tak na dobrą sprawę nie jest w stanie do końca i z pełnym przekonaniem powiedzieć które żródło światła jest " najzdrowsze" dla zwierząt. Słychać często .że ktoś narzeka na nowo zakupioną lampe led, że niby T5 lepiej podkreślały kolory i w ogóle przyrosty jakby lepsze..

ale nikt do tej pory nie przeprowadził doświadczenia, które wynikami swoimi byłoby w stanie obalić krążące mity.

Może dlatego ,ze niewielu posiada możliwości i zaplecze , czyli odpowiedniej wielkości zbiornik. Nie o to chodzi ,że Cię podpuszczam, ale Ty tak na dobra sprawę masz wszystko, czyli wszystkie 3 źródła światła no i 3 metrowy basen, który pomógłby takie doświadczenie przeprowadzić..

Pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adam mam cichą , może głupią ,ktoś pomyśli propozycje ...Ostatnio dużo się dyskutuje na temat doboru oświetlenia , HQI, LED , CZY T5.

Wiadomo ,że polemika na ten temat ciągnie się już kawałek czasu i nikt tak na dobrą sprawę nie jest w stanie do końca i z pełnym przekonaniem powiedzieć które żródło światła jest " najzdrowsze" dla zwierząt. Słychać często .że ktoś narzeka na nowo zakupioną lampe led, że niby T5 lepiej podkreślały kolory i w ogóle przyrosty jakby lepsze..

ale nikt do tej pory nie przeprowadził doświadczenia, które wynikami swoimi byłoby w stanie obalić krążące mity.

Może dlatego ,ze niewielu posiada możliwości i zaplecze , czyli odpowiedniej wielkości zbiornik. Nie o to chodzi ,że Cię podpuszczam, ale Ty tak na dobra sprawę masz wszystko, czyli wszystkie 3 źródła światła no i 3 metrowy basen, który pomógłby takie doświadczenie przeprowadzić..

Pozdro..

Na światło narzekają ci, którzy nie potrafią baniaka prowadzić. Najlepiej wtedy na cos zgonic. Mi zarówno przy led chińskich jak i "firmowych" korale rosną. Przy t5 i hqi juz inni udowodnili, ze rownież rośnie.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slovy wybacz, ale nie do końca rozumiem, czego Ty oczekujesz od Adama?

Eksperymentów na własnym zbiorniku? Czy podzieleniem się spostrzeżeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam mam cichą , może głupią ,ktoś pomyśli propozycje ...Ostatnio dużo się dyskutuje na temat doboru oświetlenia , HQI, LED , CZY T5.

Wiadomo ,że polemika na ten temat ciągnie się już kawałek czasu i nikt tak na dobrą sprawę nie jest w stanie do końca i z pełnym przekonaniem powiedzieć które żródło światła jest " najzdrowsze" dla zwierząt. Słychać często .że ktoś narzeka na nowo zakupioną lampe led, że niby T5 lepiej podkreślały kolory i w ogóle przyrosty jakby lepsze..

ale nikt do tej pory nie przeprowadził doświadczenia, które wynikami swoimi byłoby w stanie obalić krążące mity.

Może dlatego ,ze niewielu posiada możliwości i zaplecze , czyli odpowiedniej wielkości zbiornik. Nie o to chodzi ,że Cię podpuszczam, ale Ty tak na dobra sprawę masz wszystko, czyli wszystkie 3 źródła światła no i 3 metrowy basen, który pomógłby takie doświadczenie przeprowadzić..

Pozdro..

Sławek. Adam już na temat oświetlenia pisał.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki panowie jeśli kogoś poirytowała moja dziwaczna?? propozycja.., Większość z nas być może nie odczuwa nawet potrzeby przeprowadzenia tego typu doświadczenia. .Być może ktoś już na jednym zbiorniku testował kilka różnych źródeł światła ,ja takowej informacji posiadam i przyznam zupełnie szczerze bardzo ciekawi mnie efekt takiej próby i tyle...

Jeden zbiornik,, jednakowe parametry.Macie racje przy krótkotrwałej próbie , różnica być może żadna, ale przeciągnięcie w czasie całego "testu" ,może przynieść ciekawe spostrzeżenia i uwagi.

Być może wielu pomyśli o braku zasadności takiego założenia,ale daje głowę,.że byłoby o czym podyskutować

Tylko w tym wypadku nie mogłaby to byc próba 20 dni ,jak w przypadku skały, dlatego własnie kazdy będzie uważał to za karkołomną i zbędna praktykę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, świetnie, że wreszcie uporałeś się z glonami. Co prawda podpadłeś tym kilku zwierzakom w baniaku, ale mimo wszystko warto było ;) Teraz czas na rozwijanie skrzydeł :)

Szczerze mówiąc nie rozumiem dążenia do równomiernego oświetlenia całych 3 metrów zbiornika, jaśniejsze i ciemniejsze fragmenty są bardzo klimatyczne i urozmaicają wygląd baniaka. Ale oczywiście co kto lubi... :) Ja bym zostawił jak jest.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.