Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja i tak obstawiam, że nadejdzie czas reaktywacji Grunwaldu... Ta choroba jest nieuleczalna.

Proponuję poczekać na wypowiedź autora tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami są rzeczy ważniejsze niż hobby.

Dziś mamy możliwość zabawy w to hobby jutro życie może zmusić nas do likwidacji akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, no to usiadłem do kompa, to się wypowiem w temacie. Po pierwsze ja likwiduje "tylko" zbiornik, a nie żegnam się z akwarystyką, więc komentarze @Waldi'ego troszeczkę mnie zabolały (do taniego sarkazmu w Twoich wypowiedziach jakoś przywykłem). Nie czuję się sezonowym akwarystą. Szkła w domu miałem od początku podstawówki.

Po drugie przyczyna likwidacji baniaka jest czymś złożonym, co nawarstwia się od jesieni ubiegłego roku:

- brak możliwości poświęcenia czasu baniakowi, z powodu dołożenia obowiązków w firmie - baniak jest nawet 5 dni bez kontroli i karmienia,

- nikt z pracowników w firmie nie zrobi nic przy baniaku jak mnie nie ma, nawet brzydzą się nakarmić mrożonkami, bo im śmierdzi :-)

- kilkanaście długich przerw w dostawach prądu na posesję i nawet zaliczyłem jedną sobotę bez prądu będąc pareset kilometrów poza domem, tylko zadzwoniła firma ochrniarska z informacją, że system alarmowy działa na zasilaniu bateryjnym, wtedy poleciały mi "tylko" wszystkie acropory,

- wejście wilgoci w ściany GK i powstanie niesaowitej stęchlizny w biurze, co doprowadziło do buntu pracowników - niestety w baniaku codziennie paruje ponad 10 litrów wody i musiałem zakupić osuszacz powietrza - z tym problemem się uporałem,

- do tego jeszcze niedługo będę poza biurem prawie półtora miesiąca, a baniak potrzebuje doglądania.

Te osoby które mnie znają i się widujemy wiedzą jak to wszystko na dzień dzisiejszy wygląda. Zawsze jak mogę to pomagam poza forum. Jestem podręcznym magazynem wody z podmianki w okolicy. Szczepki oddaję od serca, a nie z "musu".

Co do baniaka, to powiem, że i tak się ma dobrze jak na takie deficyty czasowe w jego doglądaniu. Nic nikomu za szkłem nie brakuje i tutaj się mogą autorytarywnie wypowiedzieć osoby, które u mnie bywają. Glony wapienne na szybie to nie powód do paniki :-)

I najważniejsze, to co napisał @chwialek, jestem chory nie uleczalnie w tej materii. Musze poczekać na sprzyjające warunki, aby postawić znowu baniak. Teraz chwilowo mówię stop.

Przyjdzie pora na więcej aktywności na forum, to będzie znak że coś się znowu kręci w temacie. Akualne fotki podrzucę niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A testy, eksperymenty. badania, analizy?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslałem ze to brak czasu na zajmowanie sie akwarium,czekamy na powrót z nowym projektem, w sprzyjających temu hobby warunkach.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuję się mega wyprzedaż zwierza....kiedy Adam będziesz wystawiał?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol sporo życia już jest w nowych baniakach. Zdjęcia przygotuje na następny weekend i informacjami co jest jeszcze wolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno sezonowi akwaryści ,u mnie w mieście też było chyba z dziesięciu,minęło kilka miesięcy i słuch o nich zaginął

jeden to nawet miał sklep otwierać heheh

a nakupują wszystkiego ,nawydają kasy... pstryk cisza hehehe

nie ma nikogo :ninja:

Waldi, nie oceniaj nikogo tak łatwo, żeby ktoś kiedyś ciebie nie ocenił.,

Jeden wpis z doświadczeń Adama był więcej wart, niż kilkadziesiąt wpisów "wielosezonowych" akwarystów.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam czekamy na Twój powrót bo wiesz że jest to nieuniknione :-)

Życzę powodzenia w biznesie , rozkręć go tak abyś kiedyś miał dużo czasu na nasze hobby od którego nie da się uciec .

Pozdrawiam

Konrad


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad - za długo rozmawialiśmy telefonicznie - masz 199% racji.

PS. W związku z licznymi telefonami i informacjami na PW, informuję że w sobotę od 16.00 otwieram drzwi w biurze i można wpaść odwiedzić Grunwald. Zapraszam znajomych i nieznajomych. Swoją obecność proszę potwierdzać telefonicznie 509 331026.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak będą chętni do odwiedzania,to i może znajdą się chętni do pomocy w serwisie,co by te akwarium w które zainwestowałeś sporo pracy i kasy stało nadal?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę w Łodzi w sobotę 26.06 i awizuję się na godz. 17.00.


Pozdrawiam

Maciej

___________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam - najbliższa sobota czyli 28.06 to środek zlotu we Wdzydzach, miej litość:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam - najbliższa sobota czyli 28.06 to środek zlotu we Wdzydzach, miej litość :)

Niestety mam taki rozkład zajęć. Prawda jest taka, Ci co bywają u mnie wiedzą że wystarczy tylko telefon i wrota u mnie się otwierają szeroko. Zawsze można wpaść, jak jestem w domu (biurze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awizujemy się na sobotę jak ustaliliśmy Adamie tel wraz z chwialek we dwoje pozdrawiam :chris:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awizujemy się na sobotę jak ustaliliśmy Adamie tel wraz z chwialek we dwoje pozdrawiam :chris:

No to zapraszam i czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ już trochę rzeczy z baniaka zmieniło właściciela, wrzucam fotki ze stanu na dzisiejszy. Za parę dni wszystko trafia na targowisko. Zbiornik ulega likwidacji do końca lipca :-(

solniczka_2014_06_28_small__02.jpg

solniczka_2014_06_28_small__03.jpg

solniczka_2014_06_28_small__04.jpg

solniczka_2014_06_28_small__05.jpg

solniczka_2014_06_28_small__06.jpg

solniczka_2014_06_28_small__07.jpg

solniczka_2014_06_28_small__08.jpg

solniczka_2014_06_28_small__09.jpg

solniczka_2014_06_28_small__11.jpg

solniczka_2014_06_28_small__12.jpg

solniczka_2014_06_28_small__13.jpg

solniczka_2014_06_28_small__14.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaś, aż żal za serce chwyta, że jamnik kończy swoje istnienie w tej formie, ale ja mam nadzieje, że odrodzi się jak ten taki co z popiołów powstał w jeszcze lepszym wydaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaś, aż żal za serce chwyta, że jamnik kończy swoje istnienie w tej formie, ale ja mam nadzieje, że odrodzi się jak ten taki co z popiołów powstał w jeszcze lepszym wydaniu

Nie rezygnuje z akwarystyki, potrzebuję czasu na sprawy zawodowe i przyjdzie pora na następna solniczkę. Dzisiaj nawet odwiedziła mnie spora grupa morszczaków w Łodzi i okolic i ten temat był wałkowany.

Jak będzie baniak to i tak się dowiecie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam dzięki za miłą atmosferę.Woda juz zalana i czekam na rezultaty.Grill jak najbardziej aktualny.Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam dzięki za miłą atmosferę.Woda juz zalana i czekam na rezultaty.Grill jak najbardziej aktualny.Pozdrowionka

Jak coś potrzeba to dzwoń. Dzięki, że wpadliście do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atmosferka na spotkaniu przemiła podziękowania dla organizatora i miło było poznać pozostałych uczestników

zbiornik nadal wygląda super i robi wrażenie

i na targowisku będzie co wybierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunwald nie zniknie nigdy, dzięki Adamowi część korali, szczepek będzie kwitła w okolicznych zbiornikach. Podobnie jak jego woda, płynie i będzie płynąć w wielu systemach. Dziękuję bardzo za miłą atmosferę i możliwość podziwiania Grunwaldu. Oraz za wszelkie "okruchy" historii.

Z niecierpliwością czekam na wielki powrót, a zapewne będzie ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdziwiłem się czemu korale są mega napompowane? Powód prosty we wtorek o 18.00 robiłem podmianę i zapomniałem … właczyć odpieniacz. W akwarium wszystko OK :baby: , odpieniacz już chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze sie umówimy na kolejną, bo u mnie tez lepiej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.