Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Adam reżyser pierwsza klasa,a co do tych niby pożytecznych stworzonek to oprócz ich dobrych stron jest też ciemna strona mocy...moje uwielbiają ikre Błazenków...bandyty

A na rafie to norma, tam dopiero trzeba walczyć, akwarium to przytulisko ;-)

Co do reżyserki to niedługo, zobaczycie zbiornik jednego forumowicza. Następna produkcja w moim wykonaniu (oczywiście uwagi mile widziane, bo zawsze można coć skręcić lepiej).

Niektóre gatunki wieloszczetów są pożyteczne, niektóre mogą wręcz polować na śpiące ryby(!) :) Miałem taką sytuację z mała zebrasomką w pierwszej nanorafce - wieloszczet który przyszedł ze skałą miał ok 40cm długości o średnicę ok. 5mm...

Wszystkie różowe i inne niż brązowe są pożądanymi mieszkańcami akwarium. Brązowe, nieduże również.. :)

Zdaję sobie z tego sprawę, będę bacznie obserwował wieloszczety. Przemek zgodnie z zapowiedziami w przyszłym tygodniu rusza test tak dla przypomnienia. Skała z akwa vs. świeża odgazowana vs. sucha ze starego baniaka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na wyniki - muszę przyznać że widać iż starasz się zrobić test jak najbardziej profesjonalnie :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swieżą skałe do testu mam, nastawiam w piątek 3 wiadra ze skałami. Test zostanie przeprowadzony.

Dwa dni temu nasz forumowy kolega Jacek (@jaczal), zamieścił ogłoszenie, że odda borsuka. Dzisiaj byłem u Jacka po rybkę. Dzięki Jacku za ciepłe przyjęcie i rybkę. Borsuk przeszedł po 1,5 godziny podróży 3 godzinną aklimatyzację i został wpuszczony do zbiornika. ciemne plamy ze stresu już go odpuściły i mam nadzieję, że rybce będzie dobrze. Jacku dołożę wszelkich starań, aby rybka była zadowolona.

PS. Jacka zbiornik jest bardzo fajny, zwierzaki maja się świetnie. Największe wrażenie zrobiły na mnie rozwiązania techniczne pod akwarium. Już podpatrzyłem parę patentów, które zastosuje u siebie. Podróże kształcą :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie dla salariasów :) Pokolce jak widzę grzecznie przyjęły nowego kolegę?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie dla salariasów :) Pokolce jak widzę grzecznie przyjęły nowego kolegę?

Kto z nim będzie zadzierał, jak jest największy w akwarium :rambo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazen z ukwiała na pewno nie wyglądał na zadowolonego z towarzystwa... Ale za mały, żeby mocno fikać ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazen z ukwiała na pewno nie wyglądał na zadowolonego z towarzystwa... Ale za mały, żeby mocno fikać ;)

Kamil coś dawno się nie widzieliśmy, więc zapraszam. Co do błaznów i innych rybek, to wszystkie go mocno oglądały, bo coś nowego na metę wpadło. Borsuk jest trochę jeszcze przestraszony i pływa po akwarium. Szuka sobie jakiejś mety na nocne postoje - a najlepsze miejscówki już pozajmowane :sofa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwróć uwagę, żeby nie wybrał noclegu razem z Twoim kudłatym, zielonym maleństwem - szkoda byłoby borsuczka :)

Z zaproszenia na pewno skorzystam, dzięki :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwróć uwagę, żeby nie wybrał noclegu razem z Twoim kudłatym, zielonym maleństwem - szkoda byłoby borsuczka :)

Z zaproszenia na pewno skorzystam, dzięki :)

Myślisz, że wężowidło zrobiłoby mu krzywdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w końcu to wężowidło jest drapieżne :) Jeżeli dobrze je karmisz, to nie powinno ryzykować starcia z dużą rybą. Przynajmniej o ile borsuk nie utknąłby gdzieś obok w skałach. Ale jak nie rzuca się na inne ryby, to myślę, że nie będzie problemu..


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w końcu to wężowidło jest drapieżne :) Jeżeli dobrze je karmisz, to nie powinno ryzykować starcia z dużą rybą. Przynajmniej o ile borsuk nie utknąłby gdzieś obok w skałach. Ale jak nie rzuca się na inne ryby, to myślę, że nie będzie problemu..

Moje wężowidło gustuje w Stynkach, a tak właściwie to mam 3 i je bardzo lubię, dokarmiam i nie ma z nimi problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny zwierzak, wężowidła to naprawdę fajne stwory. Z lekka kosmiczne.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny zwierzak, wężowidła to naprawdę fajne stwory. Z lekka kosmiczne.

W nocy "zielony" obchodzi cały zbiornik, film robiłem w ciemności "starą kamerą" w podczerwieni:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwróć uwagę, żeby nie wybrał noclegu razem z Twoim kudłatym, zielonym maleństwem - szkoda byłoby borsuczka

niewykonalne , wężowidło faktycznie czasami połyka coś dużego i później wygląda jak napuchnięte , ale by zmiescić takiego borsuka musiało by być z gumy takiej z fabryki "Unimil"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Adam że bardzo lubię czytać twoje opisy akwarium i oglądać filmiki na YT :)

Widać że naprawdę mocno angażujesz się w hobby i wiele mu poświęcasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z testem ? Cos nie widac wyników .


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ją dziś wsadził lub ma zamiar to wyniki będą pewnie w niedzielę lub jeszcze później - akwarystyka morska dla cierpliwych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem wsadzam 3 rodzaje skały (odgazowana ze sklepu, sucha z poprzedniego baniaka i ze zbiornika), test będzie trwał 3 tygodnie, mam odłożonego całego saliferta. Będzie ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarystyka morska dla cierpliwych:) :thumbup:


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dać fory suchej skale, to można było wyczyścić ją chociażby myjką ciśnieniową, później wypłukać w RO. Z suchą da się tak zrobić. Odsłonią się pięknie wszystkie mikro-kanaliki. Ja tak robiłem i byłem zadowolony z przygotowania jej do baniaka.

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dać fory suchej skale, to można było wyczyścić ją chociażby myjką ciśnieniową, później wypłukać w RO. Z suchą da się tak zrobić. Odsłonią się pięknie wszystkie mikro-kanaliki. Ja tak robiłem i byłem zadowolony z przygotowania jej do baniaka.

Sucha leżała 5 miesięcy w skrzynce na dworzu - na słońcu i mrozie. Wszystko jej sie pewnie pootwierało bez moczenia w Viagrze :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmutowałem poprzedni film. Karnawał mamy, wstajemy od komputerów i tańczymy:

Najlepiej oglądać w HD ;-)

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test skały rozpoczęty 20.01.2013.

Zakończenie testu 10.02.2013.

Na walentynki powinno się ukazać podsumowanie.

Polecam oglądać jak zwykle w HD ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie jak Weather Report w TVN24 :)


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.