Skocz do zawartości
rafik350

Akwarium 270l bez flitra RO

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Chciałbym Was spytać czy byłoby możliwe prowadzenie akwarium 270l bez filtra odwróconej osmozy??

Co o tym sądzicie, wiem że Aquamedic realizuje dużą część projektów na "kranówie" i wszystko smiga

Czekam na Wasze opinie

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem. Był taki koleś Kivi - on bodajże prowadził baniak na kranówie. Możliwe, że tam skąd jesteś woda jest niezła - u mnie w warszawie jest 800-900 przed oczyszczeniem. Po ro/di spada do 003-006. W zasadzie u mnie taka woda daje radę choć z drugiej strony mam za krótko akwa by powiedzieć to na 100 procent. Ja bym się w każdym razie nie odważył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem. Był taki koleś Kivi - on bodajże prowadził baniak na kranówie. Możliwe, że tam skąd jesteś woda jest niezła - u mnie w warszawie jest 800-900 przed oczyszczeniem. Po ro/di spada do 003-006. W zasadzie u mnie taka woda daje radę choć z drugiej strony mam za krótko akwa by powiedzieć to na 100 procent. Ja bym się w każdym razie nie odważył.

Mam mało miejsca na zamontowanie takiego filtra więc szukam alternatywy:/

A gdzie kupię gotową wodę i jaki to moze byc koszt za jeden l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda osoba na 4rum Ci odradzi taki eksperyment, byli co spróbowali, testowali z rożnych zakątków kraju i wniosek był jeden bez RO ani rusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda osoba na 4rum Ci odradzi taki eksperyment, byli co spróbowali, testowali z rożnych zakątków kraju i wniosek był jeden bez RO ani rusz

To potrzebuję propozycji niewielkiego filtra RO który jest prosty w obsłudzy i montażu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mało miejsca na zamontowanie takiego filtra więc szukam alternatywy:/

A gdzie kupię gotową wodę i jaki to moze byc koszt za jeden l?

Ale ten filtr tak naprawdę w cale nie jest taki duży ja mam zamontowany obok kibelka bez problemu z odpływem,stoi za muszlą podłączony do wlotu wody do spłuczki i wszystko sobie hula lepiej zamontuj to jest mega wygoda :thumbup:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lo tak

czesto zuzyte ro chodzi po 50gr/1l w sklepach akwarystycznych

A jakiś konkretny model, nie musi być mega wydajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To potrzebuję propozycji niewielkiego filtra RO który jest prosty w obsłudzy i montażu

do ilu??? na allegro popatrz albo w sklepach akwarystycznych przy zakupie dokup odrazu żywice Di w sklepie będa wiedzieli oco kaman


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze wiele osob tutaj na forum uzywa normalnej kranowy tylko nie chce sie przyznac :clap: Nie mowie o sobie ale znam i zbiornik ma sie dobrze :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ilu??? na allegro popatrz albo w sklepach akwarystycznych przy zakupie dokup odrazu żywice Di w sklepie będa wiedzieli oco kaman

Dobry w rozsadnej cenie:), ok.300 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry w rozsadnej cenie:), ok.300 PLN

Tutaj masz troche droższy ale już z żywicą,te tańsze są bez żywicy więc na jedno wyjdzie jak będziesz musiał dokupić http://allegro.pl/filtr-odwroconej-osmozy-ro-filtr-demi-di-i2361154330.html


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy uzywaja kranowy tylko puszczaja wode przez filtr odwroconej osmozy i maja mniej powodu do placzu.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy uzywaja kranowy tylko puszczaja wode przez filtr odwroconej osmozy i maja mniej powodu do placzu.

Amen


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy uzywaja kranowy tylko puszczaja wode przez filtr odwroconej osmozy i maja mniej powodu do placzu.

A jak z montażem takiego filtra?

Dam radę sam bez hydraulika i specjalistycznego sprzętu?

I ile miejsca zajmuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z montażem takiego filtra?

Dam radę sam bez hydraulika i specjalistycznego sprzętu?

I ile miejsca zajmuje?

Spokojnie dasz rade,potrzebna tylko jest żabka,i wiertarka jak chcesz robić jak instrukcja pisze.Wszystkie info o montażu znajdziesz jak nie youtube to tutaj gdzieś widziałem.Aha wymiary filtra masz podane na allegro,wszystko zależy od filtra.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dasz rade,potrzebna tylko jest żabka,i wiertarka jak chcesz robić jak instrukcja pisze.Wszystkie info o montażu znajdziesz jak nie youtube to tutaj gdzieś widziałem.Aha wymiary filtra masz podane na allegro,wszystko zależy od filtra.

Wiertarka??!! Myslałem ze to bardziej kwestia podłączenia a nie wiercenia w rurach:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem osmozę 75gpd + DI (z żywicą) + gratis dodatkowe wkłady wstępne za chyba 170zł z wysyłką albo coś koło tego. Na allegro, była promocja, bardzo dużo tego schodziło.

PS to wy macie bardzo brudną wodę w Wawie... ja na Śląsku mam 190 (ale mam wstępny filtr mechaniczny na rurze po liczniku), a po DI mam wodę 000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiertarka??!! Myslałem ze to bardziej kwestia podłączenia a nie wiercenia w rurach:/

Wiertarka potrzebna jest do przymocowania filtra o ile chcesz go mocować,możesz go też przykleić kwestia inwencji twórczej i do wywiercenia małego otworku w rurze na odpływ brudnej wody.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego to doszło w tych czasach... Niby facet, a strach przed wiertarką...


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj filtr, ja kiedys tez chcialem bez filtra zyc, ale jazda po wode moze przeobrazic sie w prawdziwa jazde!!!

- czasami cos sie dzieje w akwarium i trzrba szybko podmienic wode, a w sklepie akurat cala woda sie sprzedala no i du*a

- woda ktora jest sprzedawana czasami odbiega od norm , sprzedawca nie dba o filtr lub wcisnie ci wode z podmianki wlasnych systemow jak chcesz od razu posolona

popatrz co ja raz kupilem woda z no3 z poza skali

jak masz swoj filterek i swoja sol to wiesz co do akwarium lejesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nie bój się tego filtra. Prosty w montażu jak wysikać dziurę w śniegu. Jakby co to chyba masz sąsiada?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, przekonaliście mnie:)

A co sądzicie o tym zestawie:

http://allegro.pl/aqua-vita-filtr-osmoza-ro-7-aifir-2000-aquafilter-i2398309761.html

To jest bardziej filtr do picia wody dla ciebie,jak dla mnie za wielki a pisałeś wcześniej ze szukasz coś małego więc ja bym go nie brał.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.