Skocz do zawartości
owler

Przerwa w karmieniu na kilka dni.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do Was takie pytanie, mam automatyczny karmnik ale denerwuje mnie bo różnie podaje pokarm raz więcej raz mniej. Raz nastawiłem na wyjazd(tydzień) niby malutkie porcje ale wywalił wszystko co miał i później przez dwa-trzy miesiące walczyłem ze zbiciem NO3 z 30 prawie do zera teraz(fosforany tez były spore). Znowu mi się szykuje wyjazd nie chce w ogóle nastawiać karmnika, wyjeżdżam w poniedziałek (jutro) i wracam za kilka dni w niedzielę, mam żółtka, 2 błazenki i brzydala. Zostawiłbym im tylko algi w klipsie. Brzydal pewnie sobie coś znajdzie żółtek też tylko błazenkom nie wiem czy nie odbije się to na zdrowiu. Jakie jest wasze doświadczenie w tym?. Ile dni można zostawić ryby tak żeby im się to na zdrowiu nie odbiło?.

Pzdr.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje w pracy w weekend nigdy nie jedzą,czyli piątek rano a potem poniedziałek.Myślę,że jednorazowo kilka dni nie wygłodzi ryby na śmierć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoltek da sobie rade skubiac skale, brzydal z glodu dokarmi sie na ephylii ale blazny beda glodowac. 6 dni glodowki dla ryb ktore zasadniczo jedza non stop to duzo. Sugeruje poprosic kumpla albo sasiada zeby chociaz co drugi dzien dawal.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że weekend to spoko ale te kilka dni więcej to już tak trochę naciągane. Chyba wyjmę ten karmnik i pomęczę się z ustawieniem i załaduje mało pokarmu. Dzięki wielkie za komentarze.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz kilka razy zostawialem moje akwarium samo (wyjazdy 2 razy w roku)przez 5 dni i zawsze jest ok nic sie nie dzialo jedynie szyby zawsze sa w glonach .


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał anthiasy lub chełmona to byłby problem, bo szybko chudną. Ale błazny to garbikowate, spokojnie sobie nadrobią żarciem po Twoim powrocie


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.