Skocz do zawartości
JARO

Chorwacja

Rekomendowane odpowiedzi

Do baniaka nic może poza ukwiałem końskim reszta Ci padnie w zimie ps w niedzielę też jadę na wyspę murter był ktoś z Was tam

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez opo (wyświetl historię edycji)

400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie jest, nie będziesz żałował.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar ja równiez do marsa 23 do 6 sierpnia :)

Jednak plywanie wśród raf przewyższa rozum hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj wróciłem z wysp krk stara baśka bardzo ładne miejsce woda kryształ czerwone rozgwiazdy, ośmiornice,krewetki ,ślizgi,jeżowce ,można powędkować brania non stop :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w czwartek wyjeżdżam do Tucepi tuż za Makaska.

Myślę, że od zeszłego roku ceny (oprócz ceny domków - 85eur za studio 2+2 100m od plaży) się nie zmieniły.

Tak więc taka impreza różni sie cenowo od wypadu na nasz kochany Bałtyk tylko różnicą w kosztach podróży.

Spożywka, alkohol, plażowe atrakcje w cenach jak u nas nad morzem - a temperatura powietrza 30+ i wody 26+ :)

No i ta woda i życie w niej , które można godzinami oglądać - BEZCENNE :)

Ooo Tucepi moje ulubione miejsce, uważam że najładniejsze miasteczko na Rivierze Makarskiej. Polecam każdemu kto jedzie z bonkami i szuka w miarę spokojnego miejsca. Za kawalera tylko Makarska... ;)

Bardzo lubię Chorwację, można i poplażować i po zwiedzać i zaznać odrobiny orientu w BiH.

W tym roku pierwszy raz jadę do Włoch na urlop, żona uparła się na Toskanię - zobaczymy...


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja jest super!

Dziwię się rodakom, że za te same pieniądze wolą siedzieć nad brudnym i zimnym Bałtykiem( niepoprawni Patrioci?).

W CRO byłem już 6 razy-za każdym razem w innym zakątku.

Osobiście dla mnie nr 1 to Baska Voda-coś pomiędzy imprezową i tłoczną Makarską, a mniejszymi miejscowościami, gdzie po 23 życie zamiera.

Co do cen to fakt, jest coraz drożej, poza tym ceny dziwnie spadają w sklepach poza sezonem, miejscowi też inaczej się w sklepach rozliczają...no ale oni z turystyki żyją.

Piękny kraj, życzliwi ludzie.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem 2 tygodnie temu, byłem na Istrii , miejscowość Rovinj.

Mogę polecić fajny apartament - dwie sypialnie + łazienka + pokój dzienny z kuchnią,

taras, w ogrodzie grill - 500 E / tydzień.

Wcześniej - parę lat temu - pływałem przez tydzień łódką Bavaria 40 cruiser

od portu w Trogirze na Hvar, Krk, Vis, Korculę... Łódka na 8 osób - czarter 1000Euro / tydzień

a potem opłaty portowe, średnio 30E / noc...gotowanie na łódce, opalanie na łodce, wędkowanie,

na wyposażeniu mały ponton z silnikiem - można pośmigać przy skałkach.

całość wyszła nas poniżej 1000pln / osoba. Polecam.

EDIT: to była majówka , jakieś 6 lat temu... pewnie teraz w sezonie ceny są wyższe...

Niestety ceny na Chorwacji są coraz wyższe... za kolację z owoców morza

liczą więcej niż w Hiszpanii, Grecji czy Włoszech...ale to ceny typowo pod turystów.

Gdzieś na uboczu w knajpce piwko kosztuje 12 Kun (7pln) - Ożujsko / Karlovacko

a już w porcie gdzie sporo Brytyjczyków czy Niemców...25-30Kn...

za kilo dorady w sklepie rybnym śpiewają po 20 Euro... w Portugalii czy Grecji 8-9 Euro...

także jest fajnie ale osobiście wolę Grecję - tani lot na Kretę i np. Paleochora czy Portugalię - rejon Algarve np. Lagos , dobre ceny, dobre jedzenie, czysta woda i piaszczyste plaże.

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my byliśmy w tym roku na łódce po raz któryś i potwierdzam, że ceny szybują bardzo szybko w górę - jeszcze dwa lata temu nowoczesna marina kosztowała nas 500 kun a obecnie zwykła, miejska bez pryszniców już od 750. Ceny w sklepach ( zwłaszcza na wyspach), warzywniakach, straganach, rybnych itp - masakryczne! Za to ceny w knajpach są w miarę normalne - może dlatego mnie nie szokują, ponieważ mieszkam nad morzem i nadmorskie miejscowości mam na co dzień :-)

Ale za to jakie oni mają jedzenie!!!! I lignie na żaru i domaczi vino i Karlovacko - i pizza, o mamooooooo!

Polecam Wam wodospady w KRK ze względu na niesamowitą przyrodę i koniecznie musicie skosztować tam figowego wina o nazwie Prosek - spytajcie jakieś babiczki, która ma tam stragan - już nie można tego winka normalnie sprzedawać ale one wszystko mają w tych swoich torbach spod lady. Jak płyniecie na KRK łódką to koniecznie po drodze zatrzymajcie się na "plantacjach" małży - groszowy wydatek a wrażenia smakowe - bezcenne! W miejscowości Sybenik, z którego można dopłynąć do KRK jest sklep z kosmetykami LUSH - jedne z najlepszych naturalnych, wykonywanych ręcznie na świecie. Szczerze mówić jechałam do CRO też z myślą o nich właśnie.

W Trogirze polecam Wam knajpę u Kristiano - prawdziwe chorwackie żarcie i niesamowicie sympatyczna obsługa. Próbujcie tam pizzy właśnie - nie pożałujecie.

Na Hvarze w mieście Hvar prawie w centrum jest knajpa Dalmatia - jak ktoś ma ochotę na lokalne chorwackie piwa, chorwacką nalewkę i obłędnego steka z tuńczyka to tylko tam. Dla sympatyków imprez polecam wyspę St Klemens - imprezy, piwko i coś jeszcze ;)

W Chorwacji byłam chyba 4 razy i nie pamiętam aby źle trafiła jesli chodzi o jedzenie - właściwie wszędzie jest dobrze, smacznie i świeżo. Do tego kugle (kulki lodów) w takich smakach, ze tylko chyba we Włoszech jest lepiej i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny może i idą w górę, ale co ostatnio nie. Nad Bałtykiem też w tym roku jakiś kosmos cenowy i ta aura. Ale co się dziwić jak chętnych pełno. Kwaterę znaleźć trudno i u nas i w cro. Tam nawet jak będzie lało cały czas to można z wody nie wychodzić. Byłem kilka razy i za każdym razem wracałem zadowolony. Szczególnie riwiera makarska. Nie ma dla chętnego czasu na nudę. Jak się znudzi morze to w góry. Polecam wycieczkę samochodem na sam szczyt góry św. Jerzego 1762m. Widoki i cały krajobraz super. I te podjazdy. Bardzo fajny też jest rafting Cetiną. Podobno sam Winnetu był.

A przede wszystkim ich (tubylców) podejście do życia i Nas Polaków. Nie wiem skąd to się wzięło ale po prostu nas lubią.

Co do jedzenia musze się zgodzić trudno wtopić a pizza nawet margerita o niebo lepsza od naszej. Pierwsza pizza u nas po powrocie to okolica października - no po prostu nie mogę.

Do solniczki pewnie coś by się znalazło ale nie wolno nie wiadomo co i pewnie nie wytrzyma po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.