Skocz do zawartości
anx

Zakładanie pierwszego 112l akwarium - Początki

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja zdecydowanie za duża i na twoim miejscu zastanowił bym się nad oświetleniem LED

grzałka wystarczy 100W a filtr raczej słaby pomyśl nad jakimś panelem lub sumpem -tyle na początek :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja zdecydowanie za duża i na twoim miejscu zastanowił bym się nad oświetleniem LED

grzałka wystarczy 100W a filtr raczej słaby pomyśl nad jakimś panelem lub sumpem -tyle na początek :welcome:

Jaka cyrkulacja będzie odpowiednia?

Myślę że panel był by przydatny ale mam tylko 35cm szerokości w akwarium

Edytowane przez anx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tunze 6015 oraz 6025, ew. 2x 6025 by wystarczyło. Choć wszystko zależy też od tego co będziesz chciał tam trzymać i ile dasz skały.

Pozdrawiam, Chruscik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cyrkulacja będzie odpowiednia?

Myślę że panel był by przydatny ale mam tylko 35cm szerokości w akwarium

To zależy ile będziesz miał skały i jak ustawioną, generalne pompa 3000l w akwarium 100l robi trochę zamieszania a ty chcesz wsadzić aż 3 :)więc będzie wir jak złoto. Powinny wystarczyć Ci 2 pompy po 1500l. Ale tak jak pisałem - zleży od tego jak ustawisz skalę

Panel możesz postawić za akwarium jako niezależny zbiornik

Edytowane przez wa1ker (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[]

3.Lampa HQI 75W + odbłyśniki

[...]

Sprawdziłeś czy uda ci się znaleźć żarnik o tej mocy w odpowiedniej temperaturze barwowej? Wybór jest mocno ograniczony, praktycznie 6500K to max. Jak wiesz gdzie są przynajmniej 10KK na 75W to daj linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja zdecydowanie za duża i na twoim miejscu zastanowił bym się nad oświetleniem LED

grzałka wystarczy 100W a filtr raczej słaby pomyśl nad jakimś panelem lub sumpem -tyle na początek :welcome:

Czy moze byc taka pompa x2?

http://allegro.pl/uwaga-filtr-pompa-cyrkulacyjna-at-2000-1500-l-h-i2401075082.html

Co do oświetlenia, jakie LEDy proponujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował z takimi śmiesznymi pompkami, śledź targowisko, tam za naprawdę bardzo przyzwoite pieniądze możesz kupić używany, markowy sprzęt. Bezsensu jest kupować coś co zaraz będziesz chciał wymienić.

Pozdrawiam

Edytowane przez Chruscik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze byc taka pompa x2?

http://allegro.pl/uwaga-filtr-pompa-cyrkulacyjna-at-2000-1500-l-h-i2401075082.html

Co do oświetlenia, jakie LEDy proponujesz?

Nie mam zaufania do takich pomp bo choć w tym przypadku trzpień ceramiczny to raczej słaba żywotność tej ruchomej głowicy.

Nie chce Ci też narzucać konkretnej marki warto samemu poprzeglądać sklepy i poczytać o sprzęcie. Najbardziej popularne Tunze/hydor/aqua-el

A LEDy polecam takie

Tomek odwalił kawał dobrej roboty i aż grzech nie skorzystać i dać plusika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też zaczynałem od takiego filtra kaskadowego(chyba nawet taki sam)

Powiem ci na początku wszystko ok.

Ale jak pojawiły się ryby i karmienie to co tydzień musisz go czyścić

Zaczyna hałasować i resztki odkładają się w rurce.

Dlatego dostawiłem sump i jest git zero problemów

Też mi doradzali odrazu sump albo chociaż panel.

Mieli rację kaskada to na dłuższą metę porażka

Pozdrawiam

Ps .

Odpieniacz http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Tunze-Nano-DOC-Skimmer-9002-odpieniacz/6

wdziałem jak pracuje napewno lepszy niż kostka

Edytowane przez Skala (wyświetl historię edycji)

Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze 9002, jak pisał Skala, sam Ci mogę polecić, bo mam w swojej 112 i działa rewelacyjnie a i nie szpeci wyglądem, na czarnym tle ledwo go widać.

Cyrkulacja - spróbuj może hydor koralia nano, 900 albo 1600, dwie takie. Wiem, że trochę droższa opcja ale na bank będziesz zadowolony bo z dwoma takimi cyrkulatorami przepływ powinien być bardzo dobry. Ja próbowałem z falownikiem 5000l/h i zdecydowanie nic by mi w takim prądzie nie chciało żyć.

Z HQI faktycznie ciężko, nie widziałem dobrych żarników 75 watowych, jeśli LEDy Cię nie przekonają z jakiegoś powodu, to masz jeszcze T5, które osobiście też mogę polecić ^^ Duże możliwości manipulowania kolorami, w HQI tego nie dostaniesz.

U mnie akwarium działa bez grzałki cały rok, nigdy temperatura nie spada poniżej 24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra RO to kup nową żywice.Bo pewnie bedzie za malo w pojemniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co macie do JVP'ków ich przepływ "3000l/h" autentycznie taki nie jest ... możesz dać dwie (zależnie od ustawienia skały) aczkolwiek to zajmuje duuużo miejsca w aqua i darował bym sobie takie giganty w tak małym szkiełku.

Odpieniacz daj jakiś z pompą a nie kostkowy .

Lampe 70w HQI odpuść sobie, jeśli chcesz HQI to zapodaj 150wHQI + 2x24w T5

Pozdrawiam :)


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co macie do JVP'ków ich przepływ "3000l/h" autentycznie taki nie jest ... możesz dać dwie (zależnie od ustawienia skały) aczkolwiek to zajmuje duuużo miejsca w aqua i darował bym sobie takie giganty w tak małym szkiełku.

Odpieniacz daj jakiś z pompą a nie kostkowy .

Lampe 70w HQI odpuść sobie, jeśli chcesz HQI to zapodaj 150wHQI + 2x24w T5

Pozdrawiam :)

Czyli wychodzi na to ze turboflotor 400 bedzie najlepszy (jest tańszy od Tunze) :)

Co myślicie o takiej pompiex2?

http://erybka.pl/product-pol-2895-Resun-Waver-2000.html

Edytowane przez anx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi pompami byłby git :D


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.