Skocz do zawartości
msciszarek

Gdzie zamontować komin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów z forum,mam mały dylemat i myślę że znajdę tu na forum osoby które pomogą mi z tym problemem, stawiam sobie akwarium o wymiarze przód 145cm,oby dwa boki po 130cm i wysokość 80cm,i nie wiem gdzie w którym miejscu,kazać zrobić komin,dodam że przód i prawa strona będzie bardziej widoczna bo lewa już mniej.A może istnieje jakiś inny system na taką kostkę?Z góry dziękuję za podpowiedzi. P.S. w załączniku dodaje szkic kosteczki.

post-13102-0-77609600-1341342042_thumb.jpg


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin to mniej reprezentatywna strona akwarium więc ze strony mniej widocznej.

A może komin w środku zamaskowany skałą ? :)

Edytowane przez kmirko (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin to mniej reprezentatywna strona akwarium więc ze strony mniej widocznej.

A może komin w środku zamaskowany skałą ? :)

Taka opcja też jest brana pod uwagę.


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ze względów esetetycznych i praktycznych mógłbyś zrobić komin zewnętrzny jeśli masz taką możliwość, ja ma przód 180 cm i komin właśnie poza akwarium na tylnej szybie centralnie na środku, nie widać go więc dla wygody obsługi jest dość spory mieści się w nim ok 60 litrów, wymiray komina 37x30x55 cm wysokość, spływ, rewizja i powroty są w wygodnych odległościach od siebie i jak wpadnie ślimak czy ryba bez problemu można wyłowić, boków komina nie oklejałem aby mieć widok boczny co się w środku dzieje bez zaglądania od góry,

Edytowane przez rutra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował tak jak kolega wczesniej pisal z mniej reprezentatywnej strony - czyli naroznik kolo FLOA-szyb. Tylko mozesz sobie go zrobic trojkatnego to sie nie bedzie tak w oczy rzucal.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie delta mniej widoczny od prostokąta i nie hamuje tak cyrkulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie delta mniej widoczny od prostokąta i nie hamuje tak cyrkulacji.

Witam,a czy mógł byś mi przybliżyć temat?Bo jak chyba widać jestem nowicjuszem w tych tematach.


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy komin patrząc od góry ma kształt prostokąta/kwadratu.

Koledzy piszą o kominie w kształcie trójkąta.

Taki komin zajmuje mniej miejsca w akwarium i jest prostszy do zamaskowania, jednocześnie spełniając wszystkie swoje funkcje.


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-9211-0-94736200-1341416529_thumb.png

Najprostszy schemat jaki udalo mi sie w Panit-cie wystrugac :)

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Not so fast Amigo :) pamiętaj że komin, to nie tylko miejsce gdzie spływa woda, tam będziesz też musiał wkręcić śrubunek, może jakieś żyjątko wygrzebać..., czasem sięgnąć ręką. To też musisz wziąć pod uwagę przy projektowaniu jego. Jak również fakt, żeby nie wiercić otworów zbyt blisko, bo po prostu, szkło strzeli.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rzucilem tylko schematem, bez wymiarow i wytycznych - celem pokazania komina naroznikowego (czytaj trojkatnego) :)

Pozdrawiam

Edytowane przez W32darWin (wyświetl historię edycji)

START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin zewnętrzny jest najlepszy. Nie masz go w akwarium nic nie szpeci a ma wszystkie zalety. :thumbsup:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma jeszcze ta zalete ze jest mniejszy/nizszy.

Znaczy dla jednych zaleta a dla innych odwrotnie.

Generalnie tez uwazam ze jesli jest miejsce za to jest to opcja lepsza


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.