Skocz do zawartości
zachu

Pod jakim światłem mieszkaja nasze ukwiały

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Wiadomo że ukwiał jest zwierzakiem światło lubnym, ale ile światła tak naprawdę jest niezbędne.

tak sobie szukam i szukam, dużo kłótni o waty znalazłem, ale nic specjalnego nie wyczytałem, oczywiście wniosek czym więcej tym lepiej, jak ktoś ma 4xt5 to doradzają mu 6x a jak ktoś ma 6 to krzyczą ze MH, nawet jak MH150 to mówią zapal 250.... itd ...itd....

proszę Was byście podzielili się informacjami, jakie ukwiały trzymacie w swoich zbiornikach, jak długo oraz pod jakim światłem.

dziękuję

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa jeden prawie bezpośrednio pod HQI 250 drugi zaś pod skałą schowany światła niewiele ,

oba rosną w podobnym tępie tak więc niewiem czy nie zależy to od ich karmienia.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzać. Daj takie oświetlenie jakie Cię zadowala w swoim akwarium, a ukwiał sam sobie znajdzie miejsce.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja mam zielonego quadri, na głębokości 45-50cm, światełko Radion, siedzi pod lampą w tym samym miejscu od 2-3 miesięcy i nie przemieścił się od pierwszego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa quardi i jeden jest bezpośrednio pod HQI 150+2 ati a drugi przy samym dnie i tak im dobrze dokarmiać i będzie ok :thumbsup:


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie prawie same HQI , to tego kozackie ledy, a pod t5 ktos trzyma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz rozwiń myśl, ile t5'ek i jaki ukwiał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 szt t5 quadricolor na powierzchni 60x50 aż czerwono było. T0 raczej warunki decydują o kondycji lub jej braku u Quadri :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, może to aiptasia?? hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zachu uwierz mi że mam ładne quadricolorki mimo masakrycznego po4 i no3 (walcze z tym i glonami)..., kilku forumowiczów czeszy sie ich potomstwem.....

Edytowane przez adam1203 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje przez 3 lata były prawie pod samymi świetlówkami a było tego 2,4W/L, a w nowym baniaku mam 6x80W na 375L i jeden siedzi na górze a drugi w okolicach dna i chyba im dobrze bo od roku nie łażą pomimo tego że ostatnie karmienie było ze 3 lata temu :)

Entemacea Quadricolor to światłolubne zwierzę i im więcej ma światła tym lepiej dla niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4x54w t5 w baniaku 240l oba quadri siedzą w dolnej części baniaka, nie zauważyłam jakiś specjalnych wymagań świetlnych, no chyba że pompowanie w "bąbelki" ma na to jakiś wpływ, moje bardzo rzadko tak się pompują.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam masz świadków, wiec nie mogę grać niedowiarka.

w odpowiedziach przeważa Entacmaea narazie minimum to 4xt5

:unworthy:

a jak jest z Heteractisami i Stichodactylami ? w jakich konfiguracjach światła trzymacie te ukwiały?:question::question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

U mnie quadri w 200L ładnie rósł i dzielił się pod 4x39W T5 ,natomiast po zmianie na ledy potrzebował czasu żeby dostosować się do nowego światła a teraz dzieli się jak głupi-chyba letnia burza hormonów :smile_big:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie Bubble tip opanował nano-reef!!! Adam1203 chyba za dożo ich tu sprzedałeś :thumbup:czy nikt nie trzyma innych ukwiałów?:question:

proszę się dopisywać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

zachu -ja swoje mam od bardzo długiego czasu :harhar: nie od kolegi Adam1203 :strutin

A tak przy okazji ma ktoś dywanowe zielone ,albo Heteractis Malu pod ledami?

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

U mnie od marca siedzi centralnie pod panelem 150W (w ledach) i 4 świetlówki 54W

Jakieś 20 cm od powierzchni wody

Wcześniej siedział przez 2 lata dokładnie w tym samym miejscu pod lampą 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 4x24w t5 na 120l zbiornik 60x60x50... Heteractis Magnifica znalazl sobie miejsce na skale ktora specjalnie dla niego ulozylem dosc wysoko... Siedzi tam juz od miesiaca i chyba mu dobrze bo pompuje sie bardzo ladnie i blazenki ktore co mnie zdziwilo zamieszkaly w nim po kilku godzinach od wsadzenia do zbiornika...

Mialem na poczatku 2x24w ale znajomy akwarysta podpowiedzial ze 4x24w przy t5 to dawka swiatla ktora powinienem miec na swoj zbiornik...


6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heteractis aurora

światło 4x39W/200l T5

siedzi na samym dnie w kącie, tam gdzie światła jest bardzo mało - dokarmiany raz na 2-3 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glowna zasada utrzymania korali, przeliczamy 1W mocy swiatla na lirt wody. Tak jest najlepiej bynajmniej dla wiekszosci korali i dla SPS przedewszystkim


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w akwa 8x80W - t5 / 840 litrów , Stichodactyla haddoni już przez pare lat siedzi na dnie 70 cm, cały czas w tym samym miejscu od pierwszego dnia - dwa razy w tygodniu dokarmiana krewetką , poza tym żyje w symbiozie z parą clarków , które równiez dokarmiają ukwiała znosząc mu różne resztki . :smiling:


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój H.crispa ok 30 cm siedzi lekko zwnięty na szybe z boku akwarium. Akwa oświetlane w centralnym punkcie 150 W hqi i dwoma t5 na całej długości. Dokarmiany raz w tygodniu. Światło z lampy wyładowczej można powiedzieć muska go do połowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje ukwiały mieszkają na głębokości 36 cm , pod T5 2 X 39 w (rura 15 cm nad wodą) , każdy w swoim zbiorniku . Trochę przesadziłem z karmieniem, co dwa dni krewetkę koktajlową. Jak mi doradził Stani - od dzisiaj mają dietę.

Trochę się zwijał, więc szukałem porady.

http://c.wrzuta.pl/w...258_708549735_o

http://c.wrzuta.pl/w...57f50cb86a3/044J

Jak podaje Angella - ilość watów się zgadza.

Edytowane przez Maras 55 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.