Skocz do zawartości
rafal19

nowe, większe... 1000L :) ...aktualnie 730L

Rekomendowane odpowiedzi

spsów jest 18 gatunków, niestety wszystko po za stylophora pistillata to małe szczepki. Są tylko 3 acropory a pozostałe to montipory i seriatopory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny zbiornik, tylko podziwiac.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak knypek, to może coś z niego wyrośnie, czego ci życze.

Mój niestety to oportunista. Aiptasie ma w d..., podobnie jak podawane przeze mnie żarełko.

I tak sobie pływa w swoim świecie już ósmy miesiąc, żyjąc tylko tym co złapie (na szczęście robactwa trochę jest).

A taki chetonik wybił mi aiptasie w kilka dni w zbiorniku, później w sumpie (do komina nie miałem serca go wpuszczać choć jej tam trochę jest), tylko że później wziął się za korale (nawet miękkim nie przepuścił) i dostał eskmisję.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały update, za wiele się nie zmieniło ale co tam ;) Z kilka tygodni temu do akwarium trafiła szczepka blastomussa wellsi. SPSy powoli zaczynają rosnąć :D

gallery_7521_2702_494259.jpg

gallery_7521_2702_655378.jpg

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne - zdjęcie bez kabli dużo ładniejsze


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przełomie listopada/grudnia 2014r do akwarium doszło kilka spsów głównie acropory - co prawda do ładnych kolorów jeszcze daleka droga ale i tak jestem zadowolony widząc pierwsze przyrosty na acrach :) Pływa także malutki naso lituratus :)

gallery_7521_2702_282060.jpg

gallery_7521_2702_90492.jpg

gallery_7521_2702_292001.jpg

gallery_7521_2702_380031.jpg

gallery_7521_2702_475710.jpg

gallery_7521_2702_650041.jpg

gallery_7521_2702_306532.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namierzyć tego jegomościa w 1000L akwarium graniczyło z cudem... jak widać cuda się zdarzają :D :D Krab wpuszczony do baniaka ponad rok temu, namierzony tydzień temu :) Zawsze po zgaszeniu światła wychodzi w to samo miejsce przed przednią szybą zbiornika obok acanthastrea lordhowensis :D

fotka marnej jakości bo po zgaszeniu światła, pstryknięta z fleszem na wysokim ISO

Lybia tesselata z aiptasiami :D

gallery_7521_2702_364319.jpg

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ciagnie do sps-ow ? :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jakis mały update bo nudzi mi się w pociagu, a jast co podziwiac w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cataphyllia cudowna. moja jest spora ale Twoja to prawdziwy piękny zielony potwór .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wielka. Masz ja od malego czy juz kupiles duza? Dokarmiasz ja bezposrednio ?


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą catalapylie mam około 5 lat, tutaj zdjęcie z kwietnia 2010r jak była mała, stoi pod zielona talerzówką. Bezpośrednio jej nie dokarmiam, jedynie to co codziennie złapie podczas karmienia ryb i raz w tygodniu nocą wlewam mix pokarmów dla korali.

kwiecień 2010

12345.jpg

listopad 2010

catali.jpg

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium naprawdę pełen wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą catalapylie mam około 5 lat, tutaj zdjęcie z kwietnia 2010r jak była mała, stoi pod zielona talerzówką. Bezpośrednio jej nie dokarmiam, jedynie to co codziennie złapie podczas karmienia ryb i raz w tygodniu nocą wlewam mix pokarmów dla korali.

kwiecień 2010

12345.jpg

listopad 2010

catali.jpg

przepiekne akwarium, przebrnełam przez cały watek

rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby gość który kleił Ci zbiornik miał w tym doświadczenie bo nie zapłaci za ew. szkody. Dobra rada, ubezpiecz mieszkanie. Przy dość wysokiej cenie postawienia takiego akwarium i przy dużej ilości korali które w nim będą warto też pomyśleć o ubezpieczeniu również korali smile.gif. A, i jak dla mnie lepiej będzie wyglądać tło niebieskie ale to rzecz gustu. No cóż, niech Ci w nim wszystko pięknie rośnie.

Kolega wykrakał. i co masz to ubezpieczenie?

Swoja drogą to kleił ci to Tofik? odnosze wrazenie ze bardzo cienką spoine tam masz ( w sensie warstwa silikonu cienka miedzy 2 szybami) i pod wplywem wyginania sie szyb silikonu bylo za mało zeby mógł pracować bez zrywania.

Współczuje przecieku.

Edytowane przez jacek_1970 (wyświetl historię edycji)

 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro był początek, musi być i zakończenie. Po ochłonięciu i udanym bezstresowym "urlopie bez akwarium" mogę w końcu dopisać koniec historii.

02 lipca 2015r akwarium się rozszczelniło na całej pionowej, tylnej, lewej krawędzi zbiornika - tam gdzie była laminowana szyba. Nigdy więcej laminowanych szyb w zbiorniku, zwłaszcza jeżeli laminowana krawędź ma mieć styczność z silikonem. Szczęście w nieszczęściu wyciek był powolny a ja byłem w domu. Z awarią walczyłem od godziny 22 do godziny 20. Niestety akwarium zostało zlikwidowane. Za pewne za jakiś czas będzie kolejne - nieco mniejsze :)

fotka z 6 rano 02.07.2015

gallery_7521_2581_868589.jpg

tutaj widać laminowaną krawędź do której nie przystawał silikon, podobno laminatów nie można kleić silikonem o czym szklarz nie wiedział. Po rozklejeniu zbiornika na pozostałych krawędziach silikon przystawał super, po za tymi laminowanymi.

gallery_7521_2581_2155090.jpg

THE END :)

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.