Skocz do zawartości
natalia83

Fioletowa piana w odpieniaczu. HELP!!!

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z dzisiejszym wyjazdem nad morze, robię kompleksowa obsługę wszystkich zwierzaków, by mogły zostać bez mojego nadzoru przez kolejne 3 dni. Zaglądam do sumpa a tam w kubku odpieniacza ciecz koloru oberżyny albo raczej bakłażana, piana fioletowa. SZOK! wszystkie zwierzaki czują się dobrze, nikogo nie brakuje. Większość co prawda jeszcze śpi, bo światło zapala się o 14, ale do światła dziennego co poniektóre wystawiają polipy, wszystkie napompowane, żadnego flaka. Testy robione dosłownie kilka minut temu dają taki obraz:

Ca- 440mg/l

Mg-1500mg/l

pH-8

NO3-0,01mg/l

PO4- niewykrywalne

NH4- <0,25mg/l

Kh-5dKh

Wiem że kH niskie, nie bijcie :crybaby: czekam na prochy od Seby, a w piątek skończył mi się niestety preparat do podnoszenia Kh, nie sądzę by to było przyczyną tego co znajduje się w odpieniaczu, bo od jakiś dwóch tygodni Kh oscyluje w granicach 5-7dKh

Łap przez ostatnie trzy dni nie wkładałam do baniaka wogóle, wczoraj uzupełniłam sumpa wodą RO/DI. Nie daję żadnych suplementów, dodatków, no nic...

Jak ktoś nie widzi fioletu, niech porówna pianę na dole w kubku a tą co wypływa z góry. Jak tu ich teraz zostawić na 3 dni pod opieka sąsiadki?


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie powinnas sie przejmowac .piana w odpieniaczu nie musi byc biala zalezy to od tego co wyciagnol odpieniacz byc moze bylo cos w wodzie co wyciagnol odpieniacz i dlatego taki kolor jest.


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiezaki spoko to sie nie stresuj. 3 dni to nawet sasiadka nie potzrebna.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciecz koloru oberżyny albo raczej bakłażana

Heh, kobieta :) Nie ma takich kolorów, 6000 facetów z forum Ci potwierdzi :p

Pianą się nie przejmuj, a kH możesz sobie podnieść po wycieczce do biedronki po spożywczą sodę oczyszczoną (rozrabiasz jak zwykłego ballinga na kH).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, kobieta Nie ma takich kolorów, 6000 facetów z forum Ci potwierdzi

@Kapuhy- Hahahaha :rofl: to samo powiedział mój mąż, ale on jest prawie daltonistą i nie rozróżnia kolorów po za podstawowymi.

Ulżyło mi, jeśli tak mówicie to jadę, bo już chciałam wysłać chłopaków samych i przeczekać. Spodziewałabym się koloru zielonego, żółtego ew. brązowego, ale fioletowy to kolor chyba dosyć skomplikowany jak na akwarium morskie.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam skomplikowany, cyjanobakterie często mają taki piękny oberżynowo-bakłażanowy kolor (chociaż nie wiem, może bardziej w śliwkę węgierkę wpada?) ;)

Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spodziewałabym się koloru zielonego, żółtego ew. brązowego, ale fioletowy to kolor chyba dosyć skomplikowany jak na akwarium morskie

To pianę też dobierasz do koloru sukienki?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym powiedziała, że cyjano to taka ciemna fuksja albo amarant, ale co tam każdy ma swoje określenia :D


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym powiedziała, że cyjano to taka ciemna fuksja albo amarant, ale co tam każdy ma swoje określenia :D

Dla facetów kolory poza podstawowymi to sprawa wiary, nigdy ich nie widzieli ale wierzą że są ...

Szczególnie jak przyjdzie dobrać kolor testu ze wzornikiem zawsze wołam żonę lub córkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja o porównanie koloru na testach też wołam osobę postronną... :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to mężczyźni rozróżniają tylko trzy kolory ;)

Niestety, w odniesieniu do kobiet, jesteśmy w tej kwestii upośledzeni :lol:


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy facet potrzebuje znać trzy kolory świateł na skrzyżowaniu oraz jak odróżnić blondynkę od brunetki. Niektórzy jednak mówią że w tym ostatnim przypadku czasem można sobie poradzić będąc kompletnym daltonistą...

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmisz mrożonkami?

Czasem się zdarza że w mrożonkach złowią jakieś inne stworzenia i może od tego kolor?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do gamy kolorow jakie rozronia Qulfon dodam jeszcze dwa, - jasne pelne i czysta.

Co do efektu w odpieniaczu to TMK-a ladnie wytlumaczyla


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogły np. się jakieś glony, czy osady z rury spadowej oderwać. Jak chcesz zwiększyć swój komfort psychiczny, to wsadź do sumpa węgiel aktywny "na wszelki wypadek". Poza tym, jak odpieniacz to wypienia, to znaczy że w baniaku nie pozostaje - usuwasz to z obiegu :) Jedź nad morze spokojnie :)

Ja właśnie odpaliłem nowy baniak, w czwartek dokładam skałę a w sobotę wyjeżdżam na dwa tygodnie :) Baniak sobie poradzi.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm bardzo ciekawe z tymi mrozonkami, zazwyczaj karmię solowcem, bo wszystkie ryby szaleją za tym a dzisiaj wyjątkowo dałam jedną kostkę solowca i jedną z mięsem kraba chyba, mrożonki zawsze płukane, ale może faktycznie coś tam było nieteges... :question:


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osmiornice maja fioletowa krew, ale jak sie ma trzy serca to wszystko mozliwebook.gif

Kiedys byl temat jakis nasz kolega wzucil wezowidla do slodkiej wody i puscily barwnik a moze krew. Moze jakis pechowiec dal sie pociachac przez wirnik i kolorek gotowy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Myślę, że nie masz się co przejmować tym kolorem :)

Ale nigdy się nie spotkałem z takim kolorem syfu w odpieniaczu. Jest bardzo nietypowy, chętnie bym się dowiedział skąd się wziął :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razu ktoregos mialem nie tylko fioletowa piane ale i wode cala po tym jak durna fiona (vel dolabella) dala sie wciagnac w rure spustowa :-D btw.... baklazany widuje i faktycznie sa fioletowe ale ki czort te obezryny?? :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oberżyna=bakłażan, ale kobiety zrobiły z tego dwa kolory...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to kolory? Baklazan to warzywo przecie nie kolor :/


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.