Skocz do zawartości
dale

Tunze nano i cykl przerywany

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te pompy u kogoś "w praktyce" tak pracują ? to znaczy, w cyklu przerywanym (kilka sek. pracy, przerwa ) ?

Bo spotkałem się z opinią że zwykle szybko padają. I że to dotyczy raczej wszystkich pomp tańszych... Co prawda jest gwarancja, ale po co szukać kłopotów ?

ps. nie podważam autorytetu Osoby od której posiadam te informacje, ale im więcej danych, tym lepszy obraz :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi tobie o pompy na prad zmienny (240v) to niestety wszystkie pompy nie tylko tunze nie lubia czestego wlaczania i wylaczania. Jesli myslisz ze potrzebujesz takiego trybu dzialania jak opisujesz to niestety musisz sie zaopatrzyc w pompy sterowalne na prad staly

pozdrawiam


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jeśli sobie kupisz sterowalne to osiągniesz podobny efekt, dmuchają, zwalniają, dmuchają i nie masz problemu z tym, że się zatrzymują i przez to niszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a takie sterowalne, to jakie by były ? Najlepiej te najtańsze :0 - z wiadomych względów :)

Co do potrzeby takiego trybu - to jest tak "trochę" fanaberia - na chwile obecną, potrzebę odczuwam, jedynie ze względu, na fakt że jest taka możliwość. Kilku doświadczonych Użytkowników sygnalizowało mi iż poza ewentualnymi walorami estetycznymi, nie ma innego uzasadnienia dla takiego efektu (wywołanego pompami). Nie neguję tego. Ale jeśli koszty były by niewiele większe...

No chyba że mówimy o urządzeniach klasy Vortecha - wtedy, z wiadomych względów - odpuszczę :).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy te pompy u kogoś "w praktyce" tak pracują ? to znaczy, w cyklu przerywanym (kilka sek. pracy, przerwa ) ?

Wg. eksperymentów naszego rodzimego twórcy falowników wpinanych do sieci dla pomp 230V wytrzymujące taką katorgę są bezosiowe Koralie Evolution oraz właśnie podobno Tunze (pisałem w tej sprawie i taką otrzymałem odpowiedź) ale jestem pewien, że i tak cykle kilkusekundowe wcześniej czy później zamordują pompę. Nie prościej zaopatrzyć się w urządzenie Hydora w zestawie z dwoma pompami DC? U Ciebie byłby potrzebny model KJ1300... Nic tańszego, co działa, na rynku nie ma.

http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Hydor-Smartwave-Koralia/2928

Edytowane przez Radek Ch (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego małego zbiornika najlepszy rozwiązanirm jexst vortech 10. Od koralik to raczej z daleka, tunze za duże. A czy warto falować? Zapewniam że tak.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zestawie Hydora myślałem, ale odradzono mi ze względu na awaryjność. Zwłaszcza że w rybce są na promocji.

O Vortechu na razie mogę zapomnieć - prawie 1 000 zł, to cały mój budżet na zamknięcie zbiornika w obecnej fazie (skała, pompa lub dwie i jakieś korale "za resztę"). Poza tym, w planach lampa diodowa Że pominę milczeniem fakt że najtańszy vortech nie będzie działał, mam szybę 10 mm plus pcv 3 mm.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem koralię,miałem boyu(sterowalne)teraz mam tunze(sterowalne) i nie wyobrażam sobie nic innego.Tunze rządzi tylko te ceny :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie były wady hydrora i boyu, oraz, jaki masz dokładnie model tunze ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boyu WM4 ma dwie wady. Pierwsza - nie dmucha. Druga - jest bardzo duża. O ile z tą pierwszą wadą ja sobie poradziłem (tuning - przeróbka wirnika na porządną śrubę), tak druga wada jest nie do obejścia :) Pompa ma 13cm długości i 11 średnicy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze 6055 i 6095.Boyu były ok tylko ciut za słabe koralie to samo i na dodatek jedna trafiła mi się z przebiciem ,kosz natychmiastowy.Vortecha nie miałem ale się zastanawiam,chociaż podobno słabsze od tunze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, tanio się nie da :) Ciekawe jak jest z serwisem pomp typu tunze, czy hydrora w rybce ? Czy wymieniają, czy czeka się tygodniami na zwrot z serwisu...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Czyli, tanio się nie da :) Ciekawe jak jest z serwisem pomp typu tunze, czy hydrora w rybce ? Czy wymieniają, czy czeka się tygodniami na zwrot z serwisu...

serwis w erybce działa błyskawicznie :rofl:

ja na swoją reklamację pomp Aquaela czekałem tylko 2 miesiące :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwis w erybce działa błyskawicznie :rofl:

ja na swoją reklamację pomp Aquaela czekałem tylko 2 miesiące :rofl:

trzeba było wysłać prosto do aquaela na krasnowolską... miał byś w 2 dni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwis w erybce działa błyskawicznie :rofl:

ja na swoją reklamację pomp Aquaela czekałem tylko 2 miesiące :rofl:

:rofl::rofl: Darek przestań różni ludzie to czytają i będzie :popo:

poczekasz jeszcze z miesiąc to przeprosisz :hrhr:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

trzeba było wysłać prosto do aquaela na krasnowolską... miał byś w 2 dni ;)

juz wiem, luft mnie uświadomił jak to działa w Aquaelu,

na szczeście pompy już wróciły do mnie :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z uwagi na serwis, myślałem o aquelowskich pompach kupionych w firmowym sklepie w Lublinie - sklep idzie na rękę klientowi jak może - wzór do naśladowania. Na przykład - kupiłem przez sieć filtr aquaela, przyszedł uszkodzony - dogadałem się z Aquaelem żeby wymienić od ręki u nich w sklepie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys w malym akwa koralie...zadowolony bylem..mialem boyu wm3..za mono dmuchalo...teraz mam tunze 6055+ multi i jestem w niebo wziety...pompeczki pieknie faluja i absolutnie zadnego dzwieku nie wydaja..no ale cos za cos..cena olbrzymia..a vortech napewno jest gorszy od tunze..czytalem opinie na nie jednym forum..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, kolejny pomysł "do kosza" :( na tunze sterowalną teraz mnie nie stać, z resztą, fala w baniaku o wymiarach 60x60x60 też imponująca by nie była, raczej można było by ją "emulować" kierunkiem dmuchania...

Zestawu Hydrora, nie warto - jak piszecie, reszta się rozleci po kilku dniach/miesiącach...

ech... takie życie :)Same kompromisy :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby co Ci mówiłem? :whistle:

Chociaż najmniejszy vortech do małego baniaka jest super. No ale jak piszesz też ponad budżetem.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś :) Mówiłeś :). Ale sam wiesz jak jest, człowiek by chciał... Takie życie :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pompa AM Nanoprop 5000 6-12V?


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.