Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze! jestem tutaj nowa, ale akwarium morskie mam już właściwie od roku i tak szczerze to z braku kasy na początku kupiłam tylko małą część żywych skał i resztę zakupiłam jako suche. Bardzo długo się stabilizowało ale już wszystko jest w nim dojrzałe nie mam wielkiego problemu z plagami, jedynie czasem glony na szybie ale czyścik załatwia zawsze sprawę. Nie kupuję na razie żadnych korali czy też rybek bo tak szczerze to boję się, że nie podołam zadaniu i coś mi padnie więc póki co z fascynacją codziennie przyglądam się moim pełnym różnorakich robaczków skałkom i krabikom, bo wszystko jest itak bardzo piękne i dużo się dzieje;) Mam więc takie pytanko odnośnie tematu...czy to możliwe, że dopiero po takim czasie pojawiają się w moim akwarium jakieś zalążki korali? Zauważyłam dziś rano maleńki Corynactis caribbeorum (tak mi się przynajmniej wydaje bo znalazłam na reeflexie)...i nawiązując do tego co wcześniej napisałam chciałabym zapytać, czy np. xenia i tym podobne łatwe koraliki potrzebują dużo "zachodu" jeśli chodzi o pielęgnację? Bo muszę się przyznać, że nie mam zbyt wiele czasu i szybko się zniechęcam... jestem za to bardzo cierpliwa i tak się zasyanawiam czy mogłabym sobie któreś z tych łatwiejszych stworzonek zacząć hodować nie martwiąc się jednocześnie za bardzo o nie? proszę o wyrozumiałość i odpowiedź;) ps. jeśli już, to chciałabym także zamieścić prośbę o ewentualne szczepki takich "łatwych" korali jeśli ktoś miałby chęć się podzielić, najlepiej wysłać, bo niemam za brdzo jak odebrać osobiście, oczywiście wysłać mam na myśli na mój koszt;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to możliwe, u mnie też w jednym miejscu podobne grzybki pojawiły się same.

nie, xenia nie wymaga żadnej opieki, jeżeli zależy nam na jej szybkim wzroście, natomiast wymaga opieki takiej jak trawnik w ogródku - trzeba skosić co dwa tygodnie, bo wyrosną chaszcze... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, taka opieka mi się zatem podoba;) hmm...to muszę w takim razie dodać jeszcze coś do działu z identyfikacją bo rośnie mi jeszcze coś zielonego i myślałam, że żeby to był jakiś koral to byłoby nie możliwe, aż do teraz jak wylazł ten corynactis ale nie mogłam już tego na reeflexie znaleźć... Dziekuje za odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

witam nową posoloną

poszło PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

Witam. Jestem w szoku.czekasz juz rok czasu na pierwszego korala, jest bardzo wielu ludzi którum przydało by sie bardzo, choc troche twojej cierpliwosci, szacun. :unworthy:

P.s. wrzucaj do swojego akwa jakies łatwe koraliki i sie nie bój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Aleksandra... daj fotki tego baniaczka po roku.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie forumowicze! jestem tutaj nowa, ale akwarium morskie mam już właściwie od roku i tak szczerze to z braku kasy na początku kupiłam tylko małą część żywych skał i resztę zakupiłam jako suche. Bardzo długo się stabilizowało ale już wszystko jest w nim dojrzałe nie mam wielkiego problemu z plagami, jedynie czasem glony na szybie ale czyścik załatwia zawsze sprawę. Nie kupuję na razie żadnych korali czy też rybek bo tak szczerze to boję się, że nie podołam zadaniu i coś mi padnie więc póki co z fascynacją codziennie przyglądam się moim pełnym różnorakich robaczków skałkom i krabikom, bo wszystko jest itak bardzo piękne i dużo się dzieje;) Mam więc takie pytanko odnośnie tematu...czy to możliwe, że dopiero po takim czasie pojawiają się w moim akwarium jakieś zalążki korali? Zauważyłam dziś rano maleńki Corynactis caribbeorum (tak mi się przynajmniej wydaje bo znalazłam na reeflexie)...i nawiązując do tego co wcześniej napisałam chciałabym zapytać, czy np. xenia i tym podobne łatwe koraliki potrzebują dużo "zachodu" jeśli chodzi o pielęgnację? Bo muszę się przyznać, że nie mam zbyt wiele czasu i szybko się zniechęcam... jestem za to bardzo cierpliwa i tak się zasyanawiam czy mogłabym sobie któreś z tych łatwiejszych stworzonek zacząć hodować nie martwiąc się jednocześnie za bardzo o nie? proszę o wyrozumiałość i odpowiedź;) ps. jeśli już, to chciałabym także zamieścić prośbę o ewentualne szczepki takich "łatwych" korali jeśli ktoś miałby chęć się podzielić, najlepiej wysłać, bo niemam za brdzo jak odebrać osobiście, oczywiście wysłać mam na myśli na mój koszt;)

witam

:clap::clap::clap::clap: podejścia, post który swojej prostej formie powinien być przykładem nie tylko dla nowicjuszy jak powinien wyglądać start morszczaka .

Widzę że z Twoim podejściem wystarczy troszkę poszperać po forach i Sama sobie poradzisz czy coś wkładać do baniaczka.

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:smoke: miło się czyta. Pozdro

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post jak post powinien być temat przyjmę koraliki 365dni :thumbup:,bez obrazy cierpliwość niewiarygodna , w okolicy masz wielu akwarystów na pewno ci coś podrzucą z nadwyżek ,jedna sprawa światło do wymiany na nowe,sprawdzwnie parametrów i będzie jak w niebie masz serce z kamienia do morszczyzny tak dalej i do przodu,ps będziesz wzorem dla nowicjuszy :harhar:

Edytowane przez akvarius (wyświetl historię edycji)

Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do wiary :D przychodzę z pracy, a tu tyle przychylnych wypowiedzi, że aż miło :p Dzięki wielkie B) Nie czuję się co prawda jakbym była wzorem, ale oj tak, serce to chyba mam z kamienia;P trochę jeszcze mi pewnie zajmie "wciągnięcie" się w morski świat na maksa bo strasznie dużo mam zaległości, ale właśnie po to się tutaj zarejestrowałam ;) akvarius, dziękuję za rady, napewno da się zrobić :D oświetlenie w pokrywie montowałam sobie sama więc jestem świadoma, że coś można by było przerobić na lepsze;) Pozdrawiam, Ola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Cześć:)

Nie ma się co dłużej czaić, sprawdź jeszcze czy parametry na pewno ok. i zaczynaj zasiedlać to akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za szczerość ale ja to nie wierzę ze masz akwa już od roku.Wszystko to jakieś dziwne,a co do parametrów no to chyba panowie po roku czasu powinny być śledzone i powinny się mieścić w normach.Nikogo nie chciałem urazić tylko powiedziałem swoję zdanie na ten temat.

Edytowane przez luft (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego poprosiłem Aleksandrę o fotki.... jakoś tak to wszystko bardzo podchodzi mi pod niedawne "prośby" kolegi @bartek13524, które wysyłał na PW i na ogólny. Bardzo przepraszam, mam nadzieję, że się mylę i przybyła nam nowa "Morszczynka", ale niestety bardzo źle mi to narazie pachnie.

Pozdrawiam

T

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może Bartek czasem bywa Olą ;-) zdarza się.. trzeba byś tolerancyjnym ;-)

p.s. gdybym miała rok akwarium a

( codziennie w nie patrzę ) albo myśle o kamerce jak mnie nie ma ...to nie ma mocnych żebym rajcowały mnie tylko wieloszczety ;-) trochę się Ol zagalopował ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo, żebym testu nie zrobił... Na początku (kiedyś dawno) robiłem nawet za często i wynikały z tego tylko kłopoty... :)

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tych dziwnych tematów które zaczynają się coraz częściej pojawiać czy moderator nie ma wglądu dane osoby logującej się pod danym nickiem?Nie chce żeby to zabrzmiało ze się czepiam ale to może wkrótce przerodzić się w lewy handel tutaj przyjmę a na allegro lub znowu tutaj tylko pod innym nickiem sprzedam przyjęte prezentu i interes kwitnie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober6662: Nie wiem czy modzi, ale na pewno admini mają opcję i nawet z niej często korzystają: np:

3. mattre - BAN - Powód - Multikonto - nowe konto kolegi Delek.

12. arian98 - BAN - Powód - Multikonto - "arian98" i "KRECIK To Ja"

Więcej przykładów znajdziesz tutaj:

http://nano-reef.pl/...894#entry460894

Pozdrawiam

Edytowane przez Piostu (wyświetl historię edycji)

Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze? nie rozumiem Was... macie pretensje do osób, które uśmiercają korale zaszczepiając je w świeżych akwariach, a teraz także jakieś do mnie, że czekałam aż tyle??? Przecież napisałam tylko zapytanie, "czy mogę już coś zacząć sadzić?" i nie chodzi mi wcale o jakies niewiadomo jakie korale z wygórowanymi koralami, na które wiem, że nie mam czasu. Dlatego też pytam właśnie o te najprostsze w typie xenii i mogłabym mieć nią nawet porośnięte całe akwarium, bo wcale nie uważam tego korala za jakiś gorszy czy coś. Poprostu "wzięło" mmie żeby coś posadzić i niech sobie rośnie....niewiem...może to kwestia tego, że się nie znam ale skoro spokojnie mi wszystko żyje i rosną rurkowce i kraby mają się dobrze to dlatego właśnie zapytałam, czy może taka właśnie xenia miałaby u mnie jakieś życie...przecież od nikogo nic nie wyłudzam a już napewno nie na priv. Nie jestem też żadnym Bartkiem ani Frankiem, tylko sobą... rozumiem waszą ostrożność ale bez przesady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, przepraszam...

Faktycznie, pomimo, że napisane jest "0 grafik" to są tam w albumie fotki.

A mierzysz wogóle parametry i jakie, powiesz coś więcej o samym systemie - to wszystko jest istotne z punktu widzenia wpuszczenia zwierzaków do akwarium.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kasowania troli jest admin

Jesli ktoś ma w danej chwili podejrzenia proszę pisać zapytania/zgłoszenia na PW do kolegi SkoczekPL

Pomawianie publicznie "tak na wypadek" niczemu dobremu nie służy.

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli akwarium tak dlugo stoi, to mimo tego kiepskiego odpieniacza, przy braku ryb, parametry nie powinny byc zle. W zasadzie zaleza jedynie od jakosci soli. Czyli po sprawdzeniu zasolenia, mozesz wprowadzic kilka latwych w utrzymaniu korali i je poobserwowac.

Moglabys rowniez pokusic sie o sps-y, ale z braku czasu, testow, moze doswiadczenia, lepiej zaczac od miekkich. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.