Skocz do zawartości
dzym

Reef Foundation Complete (ABC) - wszystko w jednym

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając www jednego ze sklepów w Warszawie trafiłem na taki specyfik - Reef Foundation Complete (ABC)

Jedyne co jest w opisie sklepu to:

Kompletna mieszanina makroelementów w proszku potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania akwarium.

Pytanie czy ktoś to już stosował (podobno nowość) ?

Wydaje się, że to Balling i wszystko wymieszane w jednym pudełku. Jeżeli tak jest to chyba nadchodzi kres dozwoników z 3 kanałami :)

więcej info jakie znalazłem jest tutaj:

http://www.warehouse-aquatics.co.uk/marine/marine-treatments-and-medications/additives-and-supplements/red-sea-reef-foundation-abc-complete-1kg-powder.html

Pozdr


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie generalnie trzymał z daleka od wszystkiego co jest "wszystko w jednym" a mój dozownik ma 7 kanałów, wiele bym nie zaoszczędził ;-) Kiedyś używalem Brightwell LiquidReef, tam jest calcium, magnez i strontium w jednej butelce, ale potem jakoś wolałem dozowac je oddzielnie i tak już zostało.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zaraz, nowe Red Sea nie są takie zle i tam chyba 3 oddzielne pojemniki będą.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę dawkować oddzielnie, każdy baniak ma inne spożycie różnych pierwiastków

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Zwłaszcza że ja lubię czasem mieć magnez na 1600.

Ten ABC, w proszku jest jeden, a w płynie są 3 oddzielne butelki, czyli tak jak sie można było domyślić.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest gdzieś napisane, że to jest w jednym proszku zmieszane? Może jest jeden kartonik, a w nim trzy osobne opakowania z proszkami A, B i C? Nie wiem, czy to jest możliwe, żeby zrobili taki mix, bo w normalnych warunkach przy dodawaniu jednocześnie buffora i Ca wytrąca się węglan wapnia i dupcia blada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jestv zmieszane w jednym proszku ;]

"Red Sea Reef Foundation Complete, the foundation complex for balanced formation of coral complex, available from Swell UK.

Powder Supplement containing a balanced powder mix of Reef Foundation A (Calcium/Strontium), Reef Foundation B (Buffer), Reef Foundation C (Magnesium)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem też ten opis, ale nie wiem, jak go zrozumieć... czy ten mix odnosi się do proszku A, że jest w nim stront i wapń, czy do wszystkich razem. Poza tym po co byłoby wypisywać, że zawiera proszek A, B i C, skoro wszystkie są zmieszane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z tego co pamiętam w płynie i proszku można też dostać te cuda osobno i jeśli ktoś używał wcześniej tych produktów to będzie kojarzył co jest w tym nowym - tak mi się przynajmniej wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

To jest wszystko razem.

Żeby uniknąć wytrącania się jest tam również magnez. Wiemy jak działa magnez w relacji z Ca i KH.

Dodaje się to prosto do sumpa - nie rozpuszczamy wcześniej w RO czy wodzie z baniaka.

Dodajemy max 60g naraz, jeśli trzeba więcej to czekamy minimum 10 minut.

W ten sposób unikniemy wytrącania się czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, nie mieszać, ja dosypałem 20 g do wody do dolewki i zrobiło sie kuku.

Ogólnie nie polecam, przerzuciłem się na to samo w płynach w butelkach i do tego strontium, barium i Iodine od innego producenta


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy kuku? akwarium ci wysadzilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało brakło :) w porę zareagowałem, straszne mleko sięzrobiło i powytrącało się dużo syfu którego nikt z nas nie chce w baniaczku.

NIE MIESZAĆ Z RO!!


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma ten specyfik i sobie chwali i rzeczywiście i on próbował dodawać poza akwarium wyszło mleko zaś podając do wody w zbiorniku bezpośrednio proszek z pudełka woda jest klarowna a parametry na odpowiednim poziomie.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co polecacie proszek czy plyny?


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co polecacie proszek czy plyny?


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt przy obu będzie taki sam, a płyny wydają się być prostsze w użyciu. Ja mam płyny i sobie chwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które opakowanie jest bardziej ekonomiczne w użyciu ?. Może ktoś wrzucić instrukcję ile trzeba lać ml płynów np:100l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest w płynie? Proszę o link do wersji w płynie. Chodzi o to czy jest abc w jednym płynie?

Edytowane przez urban15 (wyświetl historię edycji)

Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanszy jest proszek, buteleczki znacznie drozsze. Prosze o instrukcje dozowania.


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W plynie jest ABC osobno, a proszek jest razem albo osobno.


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co lepiej dozowac? Proszek czy plyn?


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie pytasz co lepiej dozować ?? proszek i płyn podniosą Ci poziomy Ca, Mg i Kh, łatwiej i prościej dozować płyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszek jak masz wszystko w jednym to sypiesz raz dawkę a jak płyny oddzielnie to dozujesz 3 razy tylko masz możliwość korekty poszczególnych parametrów a jak masz 3 in1 to jesteś zdatny na stosunek składników wyliczony przez producenta, najlepszym wynalazkiem by był płyn 3 in 1 bo mam jedna pompę dozująca i by mi wszystko obsłużyła a tak niestety trzeba albo trzy pompy albo sypanie z ręki.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze proszek dozuje sie do bezposrednio do sumpa? I w jakich ilosciach tygodniowo czy codziennie? Dzieki


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.