Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to po kolei....

Jeśli ktoś myśli że nie trzeba karmić korali to jest w błędzie......różnicę widać w moim akwa gołym okiem......Co powoduje takie kolory i taką kondycję? Odpowiedź jest prosta:

Karmię korale ze względu na NP 2x dziennie - Coral Food oraz Rico Food firmy AF a do tego na przemian coral A, coral V, coral E tej samej firmy. Dodatkowo 3x w tygodniu Microfeader ze Spectruma. Po 6 tygodniach ostrego dokarmiania widać kolory oraz kondycję....

Pewnie pytanko jak sobie radzę z no3 i po4? Bardzo prosto - codziennie bakterie probiotyczne + pożywka firmy :thumbsup: AF i mocny odpieniacz RO-PS 1000int a do tego podmianki wody co 2 tygodnie.

Oprócz suchych pokarmów co jakiś czas mrożonki mikroplanktonów i pokarmów dla korali.

Co do tubki - sposób prosty - butelka i karmimy - jak dzidzie - drobny pokarm a jak zaczyna polipować - artemia i inne drobne mrożone..

Jak coś pisać - chętnie się podzielę skromnymi i krótkimi doświadczeniami NP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - dawno nic nie pisałem więc czas na update...

No i niestety stało się - jeszcze tylko tydzień i 7 czerwca akwarium zostanie zlikwidowane.

DLACZEGO likwidujesz taki fajny baniak.....pytają mnie koledzy i znajomi....odpowiedź jest prosta - korale przestały się mieścić i powstanie większe szkiełko. :thumbsup: a właściwie to już powstaje - baniaczek już stoi zalany i sobie czeka na życie...jak już będzie co oglądać to powstanie dziennik i pochwale się nowym akwa - 130x65x55 czyli 464l . Poniżej ostatnie foto starej bańki

gallery_11117_2530_606483.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam oj tam ...perspektywy to by jeszcze tu były..

Powodzenia :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sasz5 napisz co o sposobie prowadzenia baniaka: jaka sol, suplementy, jak czesto robisz podmianki itd.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sasz5 napisz co o sposobie prowadzenia baniaka: jaka sol, suplementy, jak czesto robisz podmianki itd.

A to nie mozna przewinac karte wczesniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie widze na jakiej soli jest prowadzony baniak i ile podmianki jest robione :baby:


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to piszę na jakiej. Najpierw leciał na kencie, potem TM bio activ jak było już full życia to preis a od 2 miechów FSR z AF. podmianki są robione co 2 tygodnie 10litrów. Codziennie Coral A i Coral V oraz bakterie probiotyczne. Dla korali Coral Food i Rico Food wsio z AF. Dodatkowo mrożonki dla korali oraz micro feader ze Spectruma. Jak są jeszcze jakieś pytania to pisac, bardzo chętnie odpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bajka, aż szkoda będzie likwidować ale czekam na nowe i liczę na jeszcze lepsze efekty :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podziękował :)


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAAAAAAle wypas! Jeden zwierz ładniejszy od drugiego :) Kiedy w AŚ będą takie cukiereczki?

Co Michał jak się widzi takie foty, to się nabiera ochoty... Na następne zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to piszę na jakiej. Najpierw leciał na kencie, potem TM bio activ jak było już full życia to preis a od 2 miechów FSR z AF. podmianki są robione co 2 tygodnie 10litrów. Codziennie Coral A i Coral V oraz bakterie probiotyczne. Dla korali Coral Food i Rico Food wsio z AF. Dodatkowo mrożonki dla korali oraz micro feader ze Spectruma. Jak są jeszcze jakieś pytania to pisac, bardzo chętnie odpowiem

A można wiedzieć jaki był powód że nagle przeszedłeś permanentnie na AF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Powiem tak rok temu dostałem sol AF podrobioną szit totalny i powiedziałem AF stanowczo nie, ale przeglądając forum oraz widząc na live baniaki na AF postanowiłem dotrzeć do producenta i potestować. Zanim coś wprowadze do domu albo na sklep musze mieć pewność ze nie leje szitu. Korale dostały kopa kolory bajka,no3 na poziomie więc dlaczego nie stosować? Powiem tyle AF jest oki ale trzeba z głową lać bo można sobie szybko akwa wysadzić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Nieoczekiwany zwrot akcji. W dniu 30 maja 2013 moja żonka przekonała mnię do tego abym nie likwidował baniaka w domu tylko dokonał niezbędnych przeróbek aby akwa dalej cieszylo nas w domu....tak też się stało. Po całym dniu pracy oraz kilku dniach zmian koralowych - efekt możecie ocenić na foto poniżej:

gallery_11117_2682_642023.jpg

Pewnie zapytacie - No oki ale miało być większe? Zgadza się, większe już zalane, skała ułożona, baniak wylądował na sklepie bo takiego akwa nam od dawna brakowało. Jak tylko odpalę nowy wątek podrzucę tutaj linka. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja Żona miała rację, takie małe szklaneczki mają więcej uroku niż zbiorniki po 1000l. Czy możesz napisać jaką masz obsadę ryb, bo widzę tylko dwa Kardynałki i Żółtka, planujesz jeszcze coś dodać?

Edytowane przez Beniamin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zółtek sprzedany do większego akwa - czeka aż go wyłapię a w planach z ryb - poszukuję coś drobnego i kolorowego aby nie przytłoczyć wielkością ryb przestrzeni w akwa.....jak coś dorwę to od razu poleci do baniaka w ilości 20szt (czyli ryby nie większe niż 1-2cm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz na bieżąco prosimy o aktualizacje i nie wymyślaj więcej żadnej likwidacji czy sprzedaży baniaka :)

A tak poza tym to pozdrów żonę bo ma niejako wpływ na to że będziemy mogli dalej oglądać fotki fajnego akwa :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten post nie będzie zbyt dobrą informacją dla tych którzy lubieli zagladać do mojego wątku.......Niestety albo i stety od kilku dni akwarium przestało istnieć. Oczywiście nie dlatego, że coś poleciało. Była okazja więc zostało zamienione na gotówkę.....DLACZEGO???? Pewnie nie jeden będzie zadawał sobie to pytanie. Otóż dlatego, że zwyczajnie mam już tego za dużo...... nie żeby mi sie znudzilo tylko z roboty do roboty i boję się, że moja pasja do akwarystyki zamieni się w zwyczajną pracę - ("....zaś te akwa czyscić itp....") a tego bym nie chciał. Krótko mówiąc brak czasu oraz spore ilości baniaków u klientów jak również na sklepie spowodowały likwidację mojego akwa w domu. Myślałem, że będzie mi go brakować ale niestety tak nie jest, pewnie dlatego że więcej czaaasu spędzam w sklepie i na serwisach u klientów .....Wrzucę jeszcze kilka fotek z dnia likwidacji - jak tylko znajdę kilka minutek w domu.

Edytowane przez sasz5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych zbiorników na tym portalu, wielka szkoda! Daj te foty na otarcie łez... :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecana ostatnia fotka baniaczka kilka dni przed likwidacją - pozdrowionka

the_end.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIĘKNY BANIACZEK SZKODA GO BEDZIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.