Skocz do zawartości
inmar

Wybór laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prosbę,aby ktoś doradził w zakupie laptopa.Kiedyś kupowałem wypasione,ale teraz niestety z kasą krucho.Kilkanaście lat używałem Asusa A6000,ale rozsypała się ostatnio obudowa a dziś urwał się zawias.

Podam parametry do zakupu,a więc sprzęt będzie leżał w domu,rozmiar matrycy 15 cali,ale 17 cali też do rozważenia,poza tym będzie służył do muzyki,filmów,internetu,żadnych gier,dysk nie musi być pojemny bo mam dodatkowo zewnętrzny.Zakres cenowy około 1500zł.

Od zaraz w NeoNecie są:

Acer AS5250-E454G50 za 1499z k

Samsubg NP300E5A-SODPL za 1650zł

Lenovo G575 59-336161 za 1400zł

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze ci tak mam Lenovo G550 i jestem z niego zadowolonythumbup.gif


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze cena trochę większa od tej którą zaplanowałaś ale mam: http://www.notebook4u.pl/p-9109/notebooki_asus_wszechstronne_-_do_prac_biurowych_i_rozrywki_multimedialnej_asus_x53sd-sx211v.htm

niedawno kupiłem, odliczyłem sobie podatek więc kosztował mnie 2000zł, ogólnie bardzo polecam, świetny sprzęt :)


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie ma mowy o żadnym nowym lapku z ekranem 17 cali. Acera (nie mam zaufania do tej firmy) i Samsunga (słaby procek) bym odpuścił. Wbrew pozorom do oglądania filmów conieco mocy potrzeba (procek, grafa, pamięć). Za 1500zł nie kupisz porządnego laptopa. Moja propozycja:

http://allegro.pl/asus-x53e-i5-2430m-4gb-320gb-hdmi-win7-torba-i2532971289.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, ten Samsung nie jest zły, nie demonizujmy wymagań, Pentium B950 do filmów bez problemu styknie, teraz Full HD można już oglądać na tanich tabletach :) Lenovo, z tego co widzę, nie ma wyjścia HDMI, więc IMO odpada.

Nie mam doświadczeń z firmą ACER. Osobiście, brałbym Samsunga, gdybym miał wybierać z tych trzech.

Edytowane przez ZenonPL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar polecam to forum http://www.notebookcheck.pl/ tam powinieneś znaleźć odpowiedź na swoje pytanie lub zobaczysz opinie o komputerach.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli do pisania na forum to może wystarczy coś takiego: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-Eee-PC-1215N.36994.0.html .wyjście hdmi, dwa rdzenie, 6 godzin na baterii na internecie, dwa filmy HD pójdą spoko i zostanie 20% baterii. Mały, lekki i poręczny, winda7 64 home. Dodam że nie pracuję dla asusa tylko mam właśnie ten model. Nie ma napędu DVD ale są tanie slimy jakby co.Nie grzeje się, 50st.C procka średnio przy 28 st. otoczenia. No i ładny jest :thumbsup:

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer, firma jak firma. Gowniane wykonanie, ale najtanszy w zestawieniu. Inne są podobne bo to budżet definiuje jakość. Lenovo, samsung, hp w takich pieniądzach maja jakość marketowa, nawt zaryzykowalbym twierdzenie że gorszą niz acer, Wiec czemu płacić za marke, ktora i tak nie odzwierciedla jakosci?

pozdr

newrom z asusa zdechnietego w ciagu pierwszych 6m-cy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer, firma jak firma. Gowniane wykonanie, ale najtanszy w zestawieniu. Inne są podobne bo to budżet definiuje jakość. Lenovo, samsung, hp w takich pieniądzach maja jakość marketowa, nawt zaryzykowalbym twierdzenie że gorszą niz acer, Wiec czemu płacić za marke, ktora i tak nie odzwierciedla jakosci?

pozdr

newrom z asusa zdechnietego w ciagu pierwszych 6m-cy

Kolega Inmar prosił o radę.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Mam identycznego: http://allegro.pl/laptop-samsung-r530-js02pl-3-gb-320gb-windows-7-i2469698470.html i uwielbiam go bo jeszcze nigdy mnie nie zawiódł :D

Co prawda do wymagających gier się nie nadaje, ale ciągle oglądam na nim filmy, słucham mjuzik, przeglądam NR :), przeglądam notatki ze studiów, korzystam z różnych programów itp. Prosto go podłączyć przez HDMI do telewizora itp.

Na sprzęcie się słabo znam, ale podoba mi się to (w odróżnieniu od poprzedniego lapka), że za pomocą programu "Samsung coś tam coś tam" :D ściągnąłem sobie pake sterowników i uaktualnień i co bym nie podłączył to działa :D Nie wiem jakie ma te porty, ale ma 3. Ma wejście na karty SD, i nie muszę zgrywać z lustrzanki, tylko wkładam kartę i już :) I ma jeszcze jakieś inne wejścia, nawet nie wiem do czego i nigdy ich nie użyłem.

Łatwo się wszystko instaluje, system przez 2 lata nie był formatowany. Dość długo trzyma na baterii (po 2 latach spokojnie 4h) i ma wiele fajnych funkcji (np. może nie ładować do końca baterii, żeby jej nie zużywać itp.). Dbam o niego w ten sposób, że raz na miesiąc przelecę go CCleanerem i tyle.

Jeśli to czym się podniecam występuje w każdym laptopie to sorry :D ale nie jestem na czasie w tym temacie.

aa no i 2 lata temu zapłaciłem za niego w Media Markt na wyprzedaży ok. 2300zł :) i właśnie z niego pisze teraz:)

Edytowane przez Pucek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Acera laptopa, teraz mam Acera Pc w miniaturowych obudowie. Zaden z nich mnie nie zawiódł i uważam, ze Acera za cenę jaka wola robi bardzo dobre komputery a opowieści, ze to shit są zazwyczaj rozsyłane przez ludzi co to słyszeli od kolegi ciotki, która słyszała to od dziadka, której prababcia kiedyś to widziała na wystawie. Tak samo z samochodami, połowa pierdzieli, ze taki i taki to złom a nawet przy nim nie stał.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat ja mówię o sprzętach Acera z autopsji. A ich support i system update'ów to już w ogóle żenada. Wszystko jest cacy, dopóki działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dopiszę,że tak właściwie to filmów na nim jednak nie będę oglądał,kurna trudny wybór jak się na tym nie zna,może właściwie w tym przedziale cenowym wszystkie są z jednego worka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja ostatnio przeszedlem z padnietego HP& na Asusa i nie narzekam:

http://www.x-kom.pl/...320-dvd-rw.html

Ten co mi się rozwalił wygląda bardzo podobnie jak mój,tylko jest 7 lat różnicy.Ciekawe czy poprawili zawiasy bo znam dwie osoby,którym stało się to samo w Asusach.Szkoda,że taka firma kiedyś wypuściła na rynek taki bubel,gdyby nie obudowa to dalej by mi śmigał.Kupienie używanej obudowy,sprawnej jest praktycznie niemożliwe bo mój informatyk jej szuka od dłuższego czasu.

Jutro jadę do Media Markt,mają promocję prawdziwe zero procent może kupię w takim razie na raty coś mądrzejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, kupilem kilka miesiecy temu laptoka do biura za ok 1,2K i nawet Diablo III na nim smiga az milo :D

To cudo nazywa sie eMachine by Acer, czy Asus, nie pamietam. Polecam!


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupuj Acera i Hp, najgorsze i najbardziej awaryjne laptopy jakie można spotkać. Ja mam Asusa w aluminiowej obudowie (k53sc) i jest bardzo stabilny (fizycznie), rodzice mają lenovo w plastiku, jest może bardziej giętki, i mnie osobiście średnio się podoba ten plastik ale to kwestia gustu, poza tym laptop śmiga super jest na dual core...

Polecam sony vaio, jednak to jest dla bogatych bo ceny są kosmiczne, asusy mi się podoba w nich wszystko, lenovo też polecam (nie podoba mi się tylko plastikowa obudowa ale to mój gust...), samsungi podobno są dobre ale do mnie ta firma nie przemawia-mogę kupić telefon tej firmy ale nad lapkiem bym się zastanowił. Inne firmy wgl do mnie nie przemiawiają, a acera i hp nie chciał bym nawet za darmo... 17" matryca jest moim zdaniem za duża, laptop jest do przenoszenia, a jak chcesz większy ekran to kup rzutnik i masz 50".

Tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poprzednim postem nie mogę się do końca zgodzić.

Akurat jestem mega szczęśliwym użytkownikiem laptopa HP. A konkretniej HP Pavillon dv6700. Służy mi dzielnie od około 2 lat i kupiłem go od znajomego ( on przesiadał się na lepszy ). W mojej opinii jest mega wygodny i na baterii tez potrafi pociągnąć.

Z racji wykonywanego zawodu szukałem kompa który byłby wydajny i nie zawiodłem się na nim.

HP zawodne ? Mój lapek jedyny raz oglądał serwis w trakcie czyszczenia :) Niestety własnoręcznie ciężko jest rozłożyć i złożyć HPka ... W każdym razie ja się tego nie podejmuję.

Tak więc ja w przeciwieństwie do poprzednika polecam HP :)

Edytowane przez Piostu (wyświetl historię edycji)

Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam duże doświadczenie w tej sprawie, przerabiałem wszystkie marki. Jeżeli chodzi o małą awaryjność, cenę i możliwości szukaj Asus'a i broń Boże z hipermarketów. Polecam firmę x-kom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupuj Acera i Hp, najgorsze i najbardziej awaryjne laptopy jakie można spotkać.

a acera i hp nie chciał bym nawet za darmo...

Proszę o konkrety typu ile użytkowales, które modele i co wysiadlo, po jakim czasie. Bo zarzuty wyssane z palca mozna wcisnąć dzieciakowi w piaskownicy.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie kupuj Acera i Hp, najgorsze i najbardziej awaryjne laptopy jakie można spotkać.

a acera i hp nie chciał bym nawet za darmo...

Proszę o konkrety typu ile użytkowales, które modele i co wysiadlo, po jakim czasie. Bo zarzuty wyssane z palca mozna wcisnąć dzieciakowi w piaskownicy.

trochę racji w tym jest... np: Acer (nie licząc linii Prestige)składa swój sprzęt z tzw. drugiego sortu.. ludzie z IT wiedzą o co chodzi. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.