Skocz do zawartości
Gość buczi82

Pomocy!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Jesli jest ktos w poblizu i moze pomoc to bede b. wdzieczny, akwa mi cieknie, prawie cala woda wypompowana, nie wiem co padlo, Rob jak mozesz zadzwon do Angel aquatic i zapytaj czy na teraz by zrobili akwa 50x50x50 3 dziury(nie znam jeszcze rozmiaru i komin w jedny z rogow, bede wdzieczny, masakra ehhhh mij nr 07825829137 zaraz podam domowy... 01952606793

dziei wiekie, nie wiem czy ktos bedzie mogl mi pomoc, ale moze cos sie uda, masakra ehhh

EDIT:

d*pa angel aquatic nie zrobi, nie ma kolesia od akwa grrrrr

masakra

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Sorka ze pod postem...

znalazlem wyciek, kapie z dolu, na laczeniu akwa, moge tam paznokiec wsadzic, co mam teraz zrobic, czy wcisnac tam silikon i na 24h czy mam rozkleic ten jeden plat i przykleic na nowo, prosze o szybka odp, bo nie wiem co mam robic, dzieki wielkie

spr jeszcze czy gdzies indziej nie coeknie, ale tam ewidentnie widac ze kapie ehhhh

dzieki :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij silikon tak, żeby uzupełnić kanalik, którym ciekła woda i nałóż na wierzch więcej fugi.

Taką naprawę przeprowadził szklarz w moim obecnym akwa i jest cacy.

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką samą naprawę miałem na swoim baniaku jak mi ciekło.

Po takim uzupełnieniu daj silikonowi z godzinkę, dwie postać i dopiero zalewaj ( tak mi szklarz poradził i tak zrobiłem ).

Działa

Pozdro i powiedzenia w naprawie


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo wazne dobrze wyczysc to miejsce tzn dokladnie odluszczyc by spoiwo dobrze sie trzymalo w przyszlosci.


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silikon najlepiej wcisnąć szczykawką tak żeby zaczęło bokami wyciskać, nadmiar ściągnąći jak napisał ejerzyk zrobić większą fugę od wewnętrznej strony. Najlepiej przeciągnąć ja po całej długości. Użyj takiej taśmy do malowania żeby ładnie to wyszło


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no ale jak od srodka dam silikon to chyba musi 24h postac a opzniej 24h wyplukac w ro...

czy wystarcza 2h ?? naprawde nie chce ryzykowac, mam nadzieje ze pomoze, zaraz cale akwa bede kleil na wszelki wypadek ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak że zorientowałem się że cieknie baniak po tym jak go odebrałem.

Następnego dnia zawiozłem akwa do niego ( urwałem się na chwilę z pracy ).

Przy mnie gościu wcisnął w szparę silikon i powiedział że za dwie godzinki zaleje słodką wodą i postawi zebym sam się przekonał że jest szczelne. Jak pojechałem po pracy do niego ( minęło ~6h ) to rzeczywiście stało pełne wody.

wylaliśmy wodę, zabrałem akwa do siebie, na wszelki wypadek zalałem jeszcze u siebie słodką, i po godzinie soliłem.

Do tej pory jest wszystko szczelne, wszystko żyje i ma się dobrze.

Więc wydaje mi się że te dwie godzinki wystarczą żeby to wyschło, ale szklarzem nie jestem, więc mogę Ci tylko opisać jak to u mnie wyglądało.


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

tak ale koledzy tutaj napisale zeby od srodka fuge machnac jeszcze raz, jak dam od rsrodka to raczej nie moge zalewac, problem w tym ze skala, piach i jakies tam zwierzaki co byly plywaja teraz we wiadrach i nie wiem co robic a do tego zobaczcie na fotke, w tym mscu cieknie, wiec pewnie od srodka musze tez dac silikon...

post-10424-0-48680200-1344438433_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci wycieka na zewnątrz to znaczy że ten kanalik ma też ujście na zewnątrz - znajdź i zasmaruj ( tylko postaraj się sporo tego wcisnąć ) i po kłopocie.


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Jak Ci wycieka na zewnątrz to znaczy że ten kanalik ma też ujście na zewnątrz - znajdź i zasmaruj ( tylko postaraj się sporo tego wcisnąć ) i po kłopocie.

no cieknie na zewnatrz, chciales napisac wewnatrz chyba ;)

tylko jak zakleje wewnatrz po jakim czasie moge wode wlewac, o to najbardziej mi sie rozchodzi, prosze o pilna odp, czy bede mogl wlac wode dzisiaj ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź za jakieś dwie godziny sprawdź palcem czy się klei, jak nie to zalej wodą RO i zostaw na 2 godziny niech się pomoczy i potem możesz spokojnie zalewać


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

oki sklejone, do tego od srodka wkleilem plat szkla na tym wyszczerbieniu, na szczescie bedzie na spodzie i nie bedzie widac ehhh masakra zawsze cos :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczi sprawdź tylko przyczynę pęknięcia. Czy było to zmęczenie materiału czy zle podparcie/szafka. Wyczyścić dobrze z piasku itp. Sprawdź czy blat się nie poddaje i jest prosty i daj cos miękkiego pod akwa.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

akwa sklejone i zalane, oby sie znowu nie rozszczelnilo :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.