Skocz do zawartości
dale

Jakie zwierzę żywi się glonami nitkowatymi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Prosił bym o podpowiedź, jakie zwierzę (ryba/ślimak) żywi się niktowatymi, zielonymi glonami ? Mam kilkanaście kępek tych glonów, pewnie pojawią się następne przy kolejnych kawałkach żywej skały...

Może o salaris ? Warunki stabilizują się, ale glony zbyt wolno znikają...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to trzeba będzie nabyć jeżowca (globulus chyba się zwie) i salarisa :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to trzeba będzie nabyć jeżowca (globulus chyba się zwie) i salarisa :)

Z jeżowcem pewności nie ma :) U mnie drań omija nitkowate i obżera skałę z twardych fioletowych :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pokaż zdjęcie tego glona. Ja też mam już spory zagajnik ale ani escenius, ani zebrasoma tego nie rusza.


90x60x40

6681_6830.png"]6681_6830.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gallery_11839_2238_8491.jpg

gallery_11839_2238_58221.jpg

Zastanawiam się też czy na te czerwone pomoże chemiclean.

Mam też takie szorstkie, zielone na szybach, trudne do zeskrobania...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszyskie nitkowate pięknie wyciął Strigosus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam o połowę mniejszy zbiornik. No i jeszcze do końca nie urządzony :). Dlatego nie chcę wpuszczać ryb tego typu. Które mogą niekorzystnie zareagować na stres.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dolabella wciągała 3cm długości glony nitkowate, a miałem ich od groma. wyczyści dokładnie.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pięknie kosi te glony Salarias to co on wyprawia z nimi to nie chce sie wierzyć . Sorki za pisownie pisane z IPhona


Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie salarias nie jadł glonów;)

Jeżowiec ładnie czysci skałe ale nie dochodzi do zakamarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od pojemności zbiornika; w moim baniaku rewelacyjnie z glonami poradził sobie pokolec: Zebrasoma Desjardini. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, pojawił się jeżowiec i salarias. Jeżowiec skubie powoli, ale salarias (kupiony gdzieś koło 20 sierpnia), wykosił dwie ścianki 60x60 prawie w całości. Mam nadzieję że przestawi się na inny pokarm. Przy okazji, jest sens dla niego kupować jakieś algi i bawić się w klipsy ? Czy powinen przestawić się na granulki/płatki ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie salarias nie je nitkowych takich dużych, tylko skubie ze skał takie malutkie, jak i z szyby, bez problemu przyjmuje pokarm suchy i mrożony, myślę że jak twój zgłodnieje to się przestawi bez problemowo :robo: , choć podobno różnie z nimi bywa :crazy: , u mnie je wszystko- taka świnia wodna :ice: , bebech ma taki że jak ktoś go widzi pierwszy raz to pyta się mnie czy jest zdrowy, bo wygląda jak by go rozdymało :cat:


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.