Skocz do zawartości
bartek13524

Najtańszy sklep

Rekomendowane odpowiedzi

nie mozna umieszczac linka do sklepow nie bedacych sponsorem forum ;)


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego

proszę o korzystanie z podpowiedzi podkreslacza błędów. Jesli Twoja przegladarka nie ma takiej opcji, prosze takowa sobie zainstalowac. Jak widzisz Twoje tematy nie maja odzewu m.in. ze wzgledu na rażące bledy ortograficzne.

Kazdy swoj post mozesz edytowac i poprawic swoje ortograficzne.

W odpowiedzi na Twoje pytanie, ktore jakze czesto w roznej postaci bylo na tapecie

nie ma jednego najtanszego i najlepszego sklepu ze zwierzetami. Mowimy tutaj o zyciu, a nie o towarze i na forum jak i w praktyce w dobrym tonie jest w ten sposob podchodzic do tego tematu.

Jestes z podwarszawskiego Konstancina, mozesz rowniez osobiscie pofatygowac sie do stolicy co jest bardziej logicznym krokiem, niz zakladanie takiego tematu.

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisał luft ( zresztą zgadzam się z nim w 100% ) dodam od siebie tylko tyle że nawet podchodząc do akwarystyki morskiej jako do towaru ( bo w ten sposób podchodzą sklepy - w końcu z tego żyją ) to i tak nie da się jednoznacznie określić "taniego" i "drogiego' sklepu.

W jednym sklepie jedna rzecz ( czy to życie czy sprzęt ) może kosztować 100 plnów, a w drugim już 120. Z kolei w "droższym" sklepie inna rzecz może być o 20 plnów tańsza niż w pierwszym

I który w tym przykładzie jest droższy ?

Pozdrawiam


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku zastanów się co piszesz. Do erybki masz pewnie niecałe 30 km i co listonosz ma ci ryby dostarczyć? Zaznaczam że nie rekomenduje tego ani innego sklepu, jednak bezmyślność mnie doprowadza do szału.

Poza tym jak będziesz jechał do nich to w samej stylycy jeszcze ze 3 inne po drodze miniesz.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa
Tu masz tanią rybcię na początek :) Pytanie o Zabrze powinieneś kierować do Zabrza a nie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie bykiwhistle.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekture ryby mają tylko w Zabrzu więc jestem ciekawy czy dostarczą do marek.

Tak jest to hyba dórzy probelm, atrzkolfiek mi fysuali krefetki i szlimaki tórbo kórierem, sprubój pociongiem.

AlE SzAcUn DlA CiEbIe Że NiE pIsZeSz W eMo StYlU


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje najpierw zaopatrzyć się w słownik ortograficzny . Przestudiuj go , a wtedy kupuj zwierzęta ;)


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno - jeśli ktoś zaczyna przygodę z morszczyzną od - chce najtaniej a najlepiej za darmo - to w najlepszym razie szybko kończy z morszczyzną przy pierwszej ospie czy wysypie dino.

Zakładając akwarium morskie bierzemy na siebie odpowiedzialność za zamknięty ekosystem, który tam będzie i trzeba wszystko co dookoła niego robimy robić z głową.

Ryby kupować po kwarantannie albo od zaufanych znajomych aby potem nie było płaczu, że mam tanią rybkę ale z kropkami, które za chwile wybiją mi połowę już obecnej w zbiorniku obsady. Sprzęt kupować przeznaczony do akwarium słonego a nie potem szloch, że ośka metalowa zardzewiała, i pompa nie dział(no ale na alledrogo była tania i w ogóle w promocji ;]).

Przez osiem lat tego cudnego hobby już się sporo naoglądałem/nasłuchałem takich "sprytnych" co to mądrzejsi od Boga a potem ratunku, dlaczego, a bo ja nie wiedziałem...

Z głową Panowie, z głową - czasem lepiej po oszczędzać i wystartować później niż wszystko na hurra i wydawać majątek na leki i preparaty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzizasssss! Wam się nudzi?!

Bartek13524 - urlop 14 za byki, ja już mam dosc!

ZenonPL - z calym szacunkiem dla Ciebie, urlop 14 dni za obrazanie innych,

Dajcie na luz!

EOT


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko :) - wiedziałem, że polecę, ale czasem trudno się pohamować, widząc takie "ezgemplarze".

Tylko czemu mogę pisać, jeśli jestem na urlopie? :p:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu mogę pisać, jeśli jestem na urlopie? :p:lol:

Przeloguj się to już nie popiszesz ( tak mi się wydaje :p )


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehheeh :) ej, z telefonu nie mogę dac urlopu :D a leze na plazy :)

Wieczorem przyznam nagrody ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sie fajnie czyta z perspektywy 3-ciej osoby :p

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Nie ma czegoś takiego jak najtańszy sklep.

Ja np. wolę czasami coś kupić od zaufanego sprzedawcy na miejscu i dołożyć te kilka złotych niż zamawiać coś z drugiego końca Polski i jeszcze płacić za przesyłkę. Myślę, że powinieneś się najpierw rozejrzeć za sklepami w swojej okolicy.

Ale jak sie fajnie czyta z perspektywy 3-ciej osoby :p

Pozdrawiam

heh, ja też lubię czasami popatrzeć jak Skoczek kogoś wychłoszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety po tej ilosci bezsensownych tematow juz dawno sie nalezal urlop

a najlepiej za darmo

u mnie czeka Twoja darmowa szczepka capnelli - wpadnij po nia bo niedlugo bedzie cale drzewo :p


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.