Skocz do zawartości
Qlfon

Nano-reef Chapter Lublin....

Lubelskie spotkania morszczaków  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. By?oby fajnie?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję larw artemii, może ktoś ma na sprzedaż, ewentualnie może ma ktoś jaja artemii do wychodowania ( ja już zużyłem 4 opakowania Sera Artemia Mix i wylęg praktycznie zerowy z tego specyfiku).

Marek

mam sól i jaja artemii , ale leżą ze dwa lata w lodówce. Jak jesteś zainteresowany to daj znać na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktos z Was moze pozyczyc lampe UV na kilka dni? Bo od 2 dni mi jakos woda zmetniala w akwarium i nie wiem czym to jest spowodowane. Moze slimaki cos do wody wyposcily albo wezowidla. Chociaz pogarsza sie zmetnienie kiedy swieci swiatlo w akwarium, wiec dzisiaj nie chce go odpalac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sól i jaja artemii , ale leżą ze dwa lata w lodówce. Jak jesteś zainteresowany to daj znać na priv.

Z tego co podają sprzedawcy to jaja artemi maja zdolność do wykluwania prze 3 miesiące jeżeli są trzymane w lodówce

Panowie ma ktos z Was moze pozyczyc lampe UV na kilka dni? Bo od 2 dni mi jakos woda zmetniala w akwarium i nie wiem czym to jest spowodowane. Moze slimaki cos do wody wyposcily albo wezowidla. Chociaz pogarsza sie zmetnienie kiedy swieci swiatlo w akwarium, wiec dzisiaj nie chce go odpalac.

Może lałeś za dużo bakterii i nastąpił zakwit, ale jak chcesz to mam lampę UV 18 W i mogę udostępnic. Na pv telefon to się umówimy.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy w Lublinie ktoś może mieć przelot 25 mm ? Może być z demontażu....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale Budmech na Diamentowej rury złączki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Nilbul napisał:

Dale Budmech na Diamentowej rury złączki 

Już dawno nieaktualne od wczoraj... :)

Edytowane przez Flasher (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Panowie do Was. Czy byłby ktoś chętny na zakupy w Jonafish albo erybce? Bo mam niewiele do kupienia, a tak koszt przesyłki na 2 czy 3 się rozłoży :)

Albo macie na sprzedaż jakieś lps-y niedrogo :)

Edytowane przez endriu0 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie z mojej strony :D 

Czy miałby ktoś z Was na sprzedaż trochę płynu/proszku do ballinga na KH? Bo mi trochę poleciało, a reszta parametrów jest okey, więc chciałem lekko podbić samo Kh. 

 

I jako że się wiosna zbliża można zorganizować jakieś piwko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko to możesz sobie kupić sodę oczyszczoną tyle, że na opakowaniu musi byc napisane E500ii ;) rozrabiasz 84 g na litr wody oczywiście RO i masz gotowca 


Akwarium 104x50x60, ATI 8x39w dimm, Skimmer Skimz Oval SV203, Gyre XF130 + RW8+RW8

79f2a5736b72c7fb7330881dd9cde423u812a713.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanlab na Olszewskiego 13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

054jmct87b5d_t.jpg

Tak aktualnie wygląda. Zdjęć nie mam czym porobić niestety :/

Ale piszę tu bo w niedalekiej przyszłości będzie szło na sprzedaż, więc może pytanie czy ktoś coś wie o osobie szukającej takiego akwarium do kupna w całości?

Więcej zdjęć u mnie na profilu możecie zobaczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Może u kogoś z Kolegów jest brzydal, ktory wyjadł już wszystkie różyczki i sie nudzi ? Chetnie pożyczę lub odkupię. Sprawa dosyć pilna... :-)


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam. Już mu jedna została i coś jej nie widzi. Tylko że na razie po ostrym mieszaniu w akwarium zsypało mi Hepstusa :( wiec raczej nie bardzo. Ale róże wcina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie....

Widze ze temat spotkania umarl..... wiec moze czas go ozywic? co sadzicie? Ja akwarium mam stosunkowo od niedawna i chetnie bym poznal kolegow akwarystow z naszego regionu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nilbul Widze ze niestety odzew zerowy.... a niby tylu akwarystow morskich z lublina jest....

szkoda.... moznaby bylo powymieniac sie doswiadczeniami a takze zawrzec znajomosci ktore moglyby zaowocowac jakimis wymianami szczepek....

szkoda....

Gdyby sie ktos zdecydowal prosze pisac :) ja jestem otwarty na propozycje jaiegos mini zlotu lubelskich akwarystow morskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja akurat nie z Lublina a z Lubelskiego ;) Świeżak straszny więc więcej czytam niż piszę, jeżeli była by możliwość spotkania kolegów i koleżanki to czemu nie, przynajmniej wiedza będzie z 1 ręki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Panowie, bo chyba żadnej pani nie mamy w naszym gronie, potrzebuję wody z podmianki jakoś w grudniu, może odstąpił by ktoś do startu nowego akwarium? ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie Lublinianie.... (ale i nie tylko)
Może jakieś spotkanie?
chyba zbyt długo już "odpoczywamy" od swojego towarzystwa w szerszym gronie.
Dacie radę?
 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy proponujesz?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem otwarty na propozycje. Dla mnie super termin Piątek 15.XII pod wieczór.. Pasi?

 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.12.2017 o 12:30, twistman napisał:

jestem otwarty na propozycje. Dla mnie super termin Piątek 15.XII pod wieczór.. Pasi?

 

Jestem za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę spróbować :) tzn. wchodzę o ile nie wypadnie coś niespodziewanego.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To planujecie spotkanie? może w tym roku? chętnie się pojawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.