Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaż szczelinę :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta właściwa :D niestety nie nadaje się - będziesz ciągle walczył z siatką - ja taką zrobiłem i po kilku dniach zlikwidowałem, szlag mnie trafiał, bo woda nie spływała równomiernie i były placki zielone i suche. Koniecznie znajdź kogoś kto Ci zrobi frezem czy czymś takim nacięcie


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szparka musi być równa. Ja narysowałem kreskę i robiłem u siebie dziurki, działało. szparke trudniej zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jest takie miejsce w którym jest ciekawsza szparka :thumbup: w rurze powiedział bym raczej ze jest szczelina. Szczelina powinna być wąska ale wąska szczelina niestety się zapycha i dlatego na wlocie trzeba by montować filtr mechaniczny. Jeśli szczelina się zatka to woda nierówno płynie po siatce. Filtr mechaniczny też się zapycha i w dodatku gromadzi się na nim bardzo dużo zanieczyszczeń które się rozkładają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprostszym sposobem zrobienia szczeliny to bierzesz brzeszczot nacinasz wzdłuż linii, potem bierzesz drugi brzeszczot sklejasz je razem i tniesz dwoma i masz bardzo równą szczelinę że mucha nie siada,oczywiście musi być to dostosowane do grubości siatki także żebyś nie przedobrzył


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzlew - tu umieściłem wytyczne do obliczenia filtra glonowego pionowego. Zacznij od karmienia, czyli ilości przewidywanych kostek dziennie. Z tego wyjdzie Ci powierzchnia ekranu który powinien być dłuższy niż wyższy. Dalej dobierasz światło.

Ekran (siatka) powinien być dwuczęściowy, a to ze względu na zachowanie ciągłości filtracji. Ekrany czyści się przemiennie. Gdy jeden jest oskrobany, drugi jest już w trakcie pracy (po 7 dniach od skrobania). W ten sposób masz cały czas działającą filtrację. Siatkę najlepiej wykonać z kanwy nr 10 (plastikowej oczka ok 2mm) - ja swój wykonałem z siatki osłonowej do drzewek ( sklep ogrodniczy) i koniecznie trzeba zmechacić.

Odnośnie szczeliny to nie ma większego znaczenia jej idealna równomierność. Istotniejsze aby usunąć dokładnie wszystkie zadziory, a szerokość wykonać co najmniej 3 x grubość siatki. A i tak niezbędne będą korekcje w trakcie rozruchu na które mają wpływ - ciśnienie, długość rury, sposób podłączenia zasilania. Dobrze jest dla uzyskania równomiernego wypływu rozszerzanie szczeliny i aby się nie deformowała zachowanie przerwy między siatkami.

post-10464-0-87614300-1327312325_thumb.jpg

No i powodzenia.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki. tak wygląda moje ustrojstwo próby na pompie 3000L no i,,,,pomimo równej szczeliny nie płynie równo po siatce .Ramie 40 cm szerokie jak myślicie starczy pompa 2000L? bo ta nie jest docelowa. Strasznie chlapie ,nie wiem jak będzie głośno z zanurzona siatką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj czytaj co chłopaki wcześniej napisali. Głównie o stosunku wysokości siatki do jej długości, o regulacji przepływu a także o usuwaniu zadziorów itp :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze siatka lepiej jak jest szersza niż wyższa ale ona będzie sporo zanurzona ,zadziory usunięte foto przed szlifem było robione, będę musiał kupić tą siatkę w pasmanterii bo ta coś się nie chce prostować,szukam jeszcze oprawy na świetlówki energooszczędne coś takiego co można zamontować na szybie wie ktoś gdzie można dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzlew ja stosowałem żarówkę SMD LED 8W na ekran 150 cm2 szału nie było, teraz od kiedy zmieniłem na żarówkę energooszczędną 20W (1400lm) glony rosną o wiele lepiej. Poza tym ta którą pokazałeś ma 6000K a lepiej by było gdyby miała poniżej 3000K.

A jeżeli znalazłbyś takie reflektory jak pisałeś wyżej to daj znać bo sam takich szukałem i niestety nigdzie nie mogę znaleźć :(


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi płytka z diodami odpadła (była przytwierdzona na gorącym kleju haha) - dobrze,że jeszcze na kablach bo bym szukał w sumpie. Potwierdzam spostrzeżenia kolegi Pietrek.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że mam dino i te gówno nie che odemnie odejść , myślę nad każdym dobrym sposobem pozbycia się tego cholerstwa, stawiając nowy baniak nie mam zamiaru patrzeć na dino,cyjano itp. badziewia, zatem moje pytanie brzmi czy algaescrubber nawet mały usunie mi to gówno by się nie pojawiało ponownie????????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie pomysl santamonica nie jest rewelacyjny, chyba ze ktos ma fishroom. dla mojego baniaka potrzeba by takiego scrubbera ze by mi sie ledwo zmiescil pod stelazem, dlatego myslalem o czyms bardziej porecznym

Mógłbyś rozwinąć tę myśl? Planujesz oceanarium czy jak? Przecież na 2000 litrów potrzebowałbyś dwie siatki 80x20, chyba że coś źle liczę?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Pietrek zmienił oświetlenie z 480 na 1400 lm to co siędziwi że lepiej rosną? I tu wraca sprawa zastosowanych diód.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja mam nad scrubberem 2 świetlówki T5 54 W [lampa hagen] - czyli jakieś 8000 lm lampy jarzeniowe marki ati - aquablue special i blue plus. Scrubber jednostronny o powierzchni 1680 cm^2 [14x120] - narazie efektu nie widać bo dopiero dojżewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SantaMonica ujawnił swój nowy projekt. Polega na umieszczeniu siatki w strugach pęcherzyków powietrza. Jak sugeruje, dotychczasowa płuczka pobiera tak dużo CO2 z wody, że zaczyna go brakować i pobór następuje z wodorowęglanu, przez co spada alkaliczność, natomiast nowy projekt dzięki silnemu napowietrzaniu siatki zapewnia dostateczny jego pobór z powietrza.

Koncepcja jest dobra, myslę jednak że wystąpią problemy z zarastaniem szyb i napowietrzacza. Idąc tym śladem wdrożyłem pomysł napowietrzania wody w starym rozwiązaniu płuczki.

Od dwóch dni dozuje powietrze wprost do rury zasilającej mojego filtra. Na razie tylko prosto z wężyka - bez kostki - i wygląda to rewelacyjnie. Woda spływa po ekranie w postaci piany. Teraz dość grubej, ale jak będą efekty na przyroście glonów to dołożę kostkę napowietrzajaca. Mam już nawet opracowaną konstrukcje mieszacza.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby podawać wodę już wymieszaną z powietrzem z pompy z wirnikiem i igiełkowym?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że metoda podawania jest dowolna, aby było duże napowietrzanie. Też pomyślałem o pompie od odpieniacza, ale takie rozwiązanie jest zbyt energochłonne i głośne. Pompy powietrza są zdecydowanie tańsze w zakupie i eksploatacji, a napowietrzacz umieszczony w komorze bez dostępu światła powinien długo wytrzymać.

Znalazłem

z filmami z testów nowej płuczki.


140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby podawać wodę już wymieszaną z powietrzem z pompy z wirnikiem i igiełkowym?

Wg mnie chybiony pomysł. W płuczce chodzi między innymi o wzbogacenie mikrofauny, którą wirnik igiełkowy skutecznie będzie ubijał. Dużo lepsza (w sensie mniej niszczycielska) będzie Venturi.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam testowanie działania nowej wersji AlgaeScrubber, nazwanej przez AS "UAS".

post-10464-0-30526600-1338537853_thumb.jpg post-10464-0-36545100-1338537870_thumb.jpg post-10464-0-39189000-1338537892_thumb.jpg post-10464-0-48064100-1338537908_thumb.jpg

Wersja prototypowa wykonana z byle czego. Jak będą efekty będzie wykonany z czarnego akrylu. Jeszcze tylko światło na zewnątrz wykonane tą samą metodą jak mam w AS.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.