Skocz do zawartości
tomasz

LAMPA LED DIY - parainstrukcja budowy

Rekomendowane odpowiedzi

ee tam 1 mm , jak trzeb wyfrezować radiator to używam frezarki ręcznej , frezu 8mm i dużo chłodziwa (to bardzo ważne jest) , w jednym przelocie ścinam po około 5 mm , ale tak jak kolega wspomniał warto to robić przy jakiej prowadnicy ,

wyfrezowanie otworów pod wentylatory i resztę sprzętu to jakieś 30 - 40 min

pamiętaj tylko żeby tego nie robić w domu , nie dojdzie sie do ładu ze sprzątaniem :)


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tych driver'ach? Dobre są? http://allegro.pl/pr...2643808428.html

czy brać te z MR2007Vxx?

I jaki zasilacz:

Mean Well HRPG-300-24 24V/14A (sprawność 87%) oraz zasilacz S-350-24 24V/14,5A (sprawność 83,5%).

Który polecacie?

Edytowane przez Darev (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykonałem już częściowo moja lampę łącznie 54 diody cree

18 CW wysterowane na 1200mA

36 RB wysterowane na 900mA

czyli według moich wyliczeń 216w i tu moje pytanie, chciałem jeszcze do tej lampy jakoś razem w całości dołożyć świetlówkę led blue 20w z erybki która posiadam ale zastanawiam się czy jest sens ponieważ same diody cree może całkowicie wystarcza na mój baniak?a może jednak mało?.Baniak ma 120 długi 43szeroki i 50 wysoki wody na 45cm.Mam rożne korale również spsy

post-11383-0-21642500-1350573829_thumb.jpg

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykonałeś i odpaliłeś czy tylko wykonałeś?

odpal ,a świetlówka będzie zbędna :thumbup:

jeszcze nie odpaliłem narazie w takiej postaci jak na focie i myślę nad obudową i czy warto tą swietlówkę wpychać czy spokojnie wystarczy to co w cree


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że siedzisz, patrzysz na nią i myślisz - starczy czy nie? Wiesz, musisz być jakiś wyjątkowy. Każdy inny by odpalił i rozwiał wątpliwości :thumbup:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że siedzisz, patrzysz na nią i myślisz - starczy czy nie? Wiesz, musisz być jakiś wyjątkowy. Każdy inny by odpalił i rozwiał wątpliwości :thumbup:

Tomasz jeszcze daleka droga do odpalenia bo czasowo nie wyrabiam a do tego jeszcze zasilacza nie zakupiłem,pytam bo myślę nad obudowa i lepiej odrazu włożyć świetlówkę w obudowę jeśli będzie mało światła niż później ją doklejać :baby:

a co do tego ze jestem wyjątkowy to masz rację jestem jedyny w swoim rodzaju i nie ma takiego drugiego,no może brad pitt :thumbsup:

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o niej, szkoda zachodu, a ilość światła z cree Cię zaskoczy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna lampa wyjdzie supcio (tylko chyba przy tych prądach to około 180W wyjdzie + straty). Czy będziesz do tego dawał wiatraki?


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna lampa wyjdzie supcio (tylko chyba przy tych prądach to około 180W wyjdzie + straty). Czy będziesz do tego dawał wiatraki?

Tak bedą 2 wiatraki 14cm wolnobrotowe te

http://allegro.pl/aab-super-silent-fan-14-cichy-wentylator-8db-i2704319853.html

co do mocy to liczyłem że około mnie wyjdzie około 216w chyba ze się mylę


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki będziesz miał sterownik ale na sterowniku od kolegi z forum nie działają, raz startuje raz nie. Nie wiem co by się działo jak by temperatura wzrosła ponad 40st.C bo poniżej to nie ma siły ruszyć. Kup 1200obr. i też są nie słyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki będziesz miał sterownik ale na sterowniku od kolegi z forum nie działają, raz startuje raz nie. Nie wiem co by się działo jak by temperatura wzrosła ponad 40st.C bo poniżej to nie ma siły ruszyć. Kup 1200obr. i też są nie słyszalne.

ja mam sterownik od lubusika ,ja już zakupiłem te z linka,może załączają się przy odpowiedniej temperaturze,sterownik jest wyposażony w czujnik temperatury

sadzisz że to wina wiatraków czy sterownika?

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik mam ten sam i te same wentylatory. Z tego co wiem to sterowanie wentylatorów jest zrobione PWNem więc może jak zrośnie temperatura to przyśpieszą, nie testowałem. Przykręciłem blaszką aluminiową do radiatora i nie chcę mi się odkręcać. Radiator mam 120cm i na razie 6szt. XM-L na 2,8A i 12 XT-E na 1,4A nie łapie pow. 35st.C więc nie kombinuje.

Nie ma w Maritex'sie XM-L , jak będą to dołoże i zobaczymy jak złapie temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak daleko od diody przykleiłeś czujnik temp?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest ok 4cm. od XM-L'a i ok.3cm. od XT-E. Radiator słusznych rozmiarów wiec nie łapie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich odleglosciach raczej nigdy jej nie złapie :)

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Zresztą sterownik lubusika ma ustawioną temp. progową dosyć wysoko. W takim wypadku wentylator na razie wogóle nie jest Ci potrzebny.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura progowa jest ustawiona na 30st.C, sterowanie jest PWM'em więc nie wiem kiedy osiąga 100% a rozbiegało się o konkretny model wentylatora który zasilany z 12V ledwo się kręci. Jest małej mocy i potrzebuje dużego wypełnienia aby ruszyć. Natomiast jeżeli chodzi o czujnik to nie ma wielkiego znaczenia odległość czy 1 czy 5cm przecież mierzymy temp. radiatora a wentylator chłodzi radiator a ten dopiero przez podłoże diodę. Dlatego najważniejsze jest podłoże diody bo to ono odbiera ciepło i rozprowadza po sobie i dalej do radiatora. Dlatego przylutowałem diody do miedzianego podłoża 3W/(m*K) i przykręciłem za pomocą pasty 6W/mK.

Edytowane przez Diabelss (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie taka paste mozna kupic?.....sorry nie powstrzymalem sie :evil:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż Ty Darek złośliwy jesteś. :thumbup: :thumbup: Uważaj bo ja Ci zasilacz pastą przykręce... :evil:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, takiej pasty uzywa każdy. Śmiejemy się tylko z niefortunnego sformuowania. Ale nie bierz tego do siebie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura progowa jest ustawiona na 30st.C, sterowanie jest PWM'em więc nie wiem kiedy osiąga 100% a rozbiegało się o konkretny model wentylatora który zasilany z 12V ledwo się kręci. Jest małej mocy i potrzebuje dużego wypełnienia aby ruszyć. Natomiast jeżeli chodzi o czujnik to nie ma wielkiego znaczenia odległość czy 1 czy 5cm przecież mierzymy temp. radiatora a wentylator chłodzi radiator a ten dopiero przez podłoże diodę. Dlatego najważniejsze jest podłoże diody bo to ono odbiera ciepło i rozprowadza po sobie i dalej do radiatora. Dlatego przylutowałem diody do miedzianego podłoża 3W/(m*K) i przykręciłem za pomocą pasty 6W/mK.

to znaczy ze te wentylatory mogę wywalić?nie znam się na tym ale albo się załącza albo nie a jeśli jest dobry to ma działać


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a jaki zasilacz do 6nitek po 6diód czy też 24V


100x40x30 + sump oświetlenie LED DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.