Skocz do zawartości
tomasz

LAMPA LED DIY - parainstrukcja budowy

Rekomendowane odpowiedzi

Wbarwie nie zauważyłem, w jasności wyraźnie widoczna.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób połączyć 6 driverów MR2007Vxx do jednego kanału (powiedzmy niebieskiego) w komputerze z (AQL-CMP/E)?

Mam z każdego z driverów pociągnąć kabelek z wejścia Z3 i doprowadzić taką wiązkę do komputera?

Edytowane przez ragoo (wyświetl historię edycji)

3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób połączyć 6 driverów MR2007Vxx do jednego kanału (powiedzmy niebieskiego) w komputerze z (AQL-CMP/E)?

Mam z każdego z driverów pociągnąć kabelek z wejścia Z3 i doprowadzić taką wiązkę do komputera?

tak ,łączysz je równolegle z każdego Z3 na sygnał PWM a z Z2 na masę na instrukcji do komputera też masz opisane


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Ta masa jest chyba konieczna tylko wtedy kiedy komputer i driver ma inne źródło zasilania.


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomasz - dziękuje

Pomoże ktoś dobrać te drivery i potencjometry ? Trochę poczytałem ale dalej nic nie kumam :) Raz jest napisane że diodami mocy nie da się sterować napięciowo (a przynajmniej że to mało wydajne) innym razem, że nie ma problemu i można podpiąć sam potencjometr....najwyraźniej wciąż czegoś istotnego nie wiem :)

Chcę złożyć małą, tanią(!) lampkę, bez bajerów - ale dobrą. W sensie wszystko ma działać poprawnie, żadnego rzeźbienia, ale bez wschodów, zachodów, wyświetlaczy i innych wodotrysków bo nie potrzebuję tego, jedyne co mi jest potrzebne to możliwość regulacji mocy świecenia poszczególnych nitek.

2 nitki x6 diod, obie na 1,4A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pin54

Jesli masz te drivery: MR2007Vxx, to bez najmniejszego problemu mozesz przy pomocy tylko potencjometru sterowac jasnością.

Poszukaj na allegro aukcji tych driverow i tam masz schemat jak podlaczyc potencjometr do drivera.

Sprawdziłem - działa.

Jeszcze jedno: jesli chcesz zlozyc taka lampe, to wez pod uwage kwestie chlodzenia. Jezeli bedziesz swiecil "na maxa" to sam radiator moze nie wystarczyc. Musisz kupic jeszcze jakis wiatraczek i go podlaczyc.

Edytowane przez TomekSz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem ale dalej nic nie kumam :) Raz jest napisane że diodami mocy nie da się sterować napięciowo (a przynajmniej że to mało wydajne) innym razem, że nie ma problemu i można podpiąć sam potencjometr....najwyraźniej wciąż czegoś istotnego nie wiem :)

Driver prądowo steruje jasnością diody, a sam jest wysterowany przez potencjometr, napięcie 1-10V czy PWM.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomekSz - dzięki

Na allegro nie ma, ale znalazłem schemat...tylko czego nie tknę to pojawiają się kolejne pytania :)

Wg schematu potencjometr ma być 47k om / A ...czyli jeżeli dobrze rozumiem, jak driver na 1,4A to potencjometr ma mieć 66kom ? Jeżeli dobrze myślę, to sprawdzałem i nie ma takich potencjometrów, więc nie wiem co z tym zrobić :) Standardowe to 50k i 100k.

Czy potencjometr ma być logarytmiczny czy może być liniowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd to 66k wytrzasnąłeś? :) Ma być 47k, jak w dokumentacji drivera. Liniowy czy logarytmiczmy-jaki będziesz miał pod ręką.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj 50k. Ty chyba nie masz większych zmartwień?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomasz - dziękuje

Pomoże ktoś dobrać te drivery i potencjometry ? Trochę poczytałem ale dalej nic nie kumam :) Raz jest napisane że diodami mocy nie da się sterować napięciowo (a przynajmniej że to mało wydajne) innym razem, że nie ma problemu i można podpiąć sam potencjometr....najwyraźniej wciąż czegoś istotnego nie wiem :)

Chcę złożyć małą, tanią(!) lampkę, bez bajerów - ale dobrą. W sensie wszystko ma działać poprawnie, żadnego rzeźbienia, ale bez wschodów, zachodów, wyświetlaczy i innych wodotrysków bo nie potrzebuję tego, jedyne co mi jest potrzebne to możliwość regulacji mocy świecenia poszczególnych nitek.

2 nitki x6 diod, obie na 1,4A

Polecam Ci te http://allegro.pl/le...2790425247.html

Człowiek, który to sprzedaje ustawi ci zalecany prąd, który mu podasz.

Do regulacji potrzebny jest potencjometr 47k (najlepiej A) podłączony pod wejście na termistor. (schemat co gdzie podłączyć dostaniesz w komplecie). Nie wątpliwą zaletą tego drivera jest możliwość sterowania prawdziwym PWM np. z jakiegoś mikro kontrolera.

Jeżeli jesteś trochę bardziej zaawansowany i nie potrzebujesz bajerów możesz wybrać

link

Tyle że tutaj bez amperomierza się nie obejdziesz bo driver może dać do 3 A

Wstawiłem złego linka wiedzę, że teraz nie ma tego na allegro. Chodziło o moduł zasilacza prądowego jak go znajdę to wkleję.

O ten się chyba nada

http://allegro.pl/przetwornica-driver-led-3200ma-plynna-regulacja-i2814771531.html

Edytowane przez zulus (wyświetl historię edycji)

Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, te drivery to już od pierwszego posta w tym wątku wałkujemy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci te http://allegro.pl/le...2790425247.html

Człowiek, który to sprzedaje ustawi ci zalecany prąd, który mu podasz.

Do regulacji potrzebny jest potencjometr 47k (najlepiej A) podłączony pod wejście na termistor. (schemat co gdzie podłączyć dostaniesz w komplecie). Nie wątpliwą zaletą tego drivera jest możliwość sterowania prawdziwym PWM np. z jakiegoś mikro kontrolera.

Jeżeli jesteś trochę bardziej zaawansowany i nie potrzebujesz bajerów możesz wybrać

link

Tyle że tutaj bez amperomierza się nie obejdziesz bo driver może dać do 3 A

Wstawiłem złego linka wiedzę, że teraz nie ma tego na allegro. Chodziło o moduł zasilacza prądowego jak go znajdę to wkleję.

O ten się chyba nada

http://allegro.pl/przetwornica-driver-led-3200ma-plynna-regulacja-i2814771531.html


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd to 66k wytrzasnąłeś? :) Ma być 47k, jak w dokumentacji drivera. Liniowy czy logarytmiczmy-jaki będziesz miał pod ręką.

:) :) nie pytaj...najwyraźniej moja logika była niezbyt logiczna :D a tylko tym się mogłem kierować bo wiedzy w tym kierunku nie posiadam :)

Dzięki :)

@tomasz - ale tu chodzi po prostu o to, że nie jestem w stanie określić wielkości mojego zmartwienia :) Nie wiem czy coś się nie zjara po prostu po podłączeniu. Akurat elektronika to dziedzina o której nie mam zielonego pojęcia...i dlatego trochę mnie do tego ciągnie, żeby nadrobić zaległości, tylko nawet nie wiem od czego zacząć :) Zima idzie, może po jakąś książkę sięgnę :)

Drivery chyba jednak wezmę te z pierwszego linku. Nie będę za dużo kombinował, bo się skończy na tym że będę chciał zaoszczędzić za bardzo i tradycyjnie zapłacę 2 razy drożej :D

Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek

Dlaczego w driverach typu MR2007Vxx sygnal PWM jest podlaczany do drivera poprzez uklad dwoch rezystorów i tranzystor ?

Podlaczam sygnal PWM z arduino bezposrednio do drivera i tez dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek Sz

Goście się asekurują ale sami utrzymują że układ dopasowujący nie jest potrzebny. Oczywiście też podłączam bezpośrednio.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może sprawdzić te linki wyżej? czy będą dobre na lampe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ledy ok, drivery nie nadają się do tych modułów


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy te moduły 10 ledowe 30w nie sa za małe? wymiary to 5,5cmx4cm i 10 ledów na takiej powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak Ci pisałem do 10-cio ledowych modułów musisz mieć drivery na min. 36v i tak samo jest z zasilaczem.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem fajna rzecz i dość tania może sie komuś przyda..

http://www.ebay.co.uk/itm/Aquarium-DIY-Kits-Case-Acrylic-Front-Cover-Side-Cover-Mounting-Bracket-/221097464787?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item337a6f93d3

teraz pytanie czy do tego potrzebny bedzie jeszcze radiator czy mozna przykręcic moduły bezpośrednio do tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator i wentylator chciałeś chyba napisać.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.