Skocz do zawartości
MayFly

Mułapka hit czy kit ??

Mułapka  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Mu?apka hit czy kit ??

    • Hit
      17
    • Kit
      83


Rekomendowane odpowiedzi

Grzes, troche sie dziwie, mimo ze znamy sie jak lyse.

Poznales juz chyba wszystkie systemy jakie sa mozliwe, wiec dlaczego nie Row Marianski ? :spam:

Jesli mi sie uda przyjechac, to na Wdzydzach bedziemy musieli znalezc czas na powazna dyskusje. Moze autor watku tez przyjedzie i w krotkich zdaniach opowie, co ma na mysli. Jednak spotkanie "oko w oko" i wytlumaczenie "lopatologiczne" moze miec wplyw na rozwoj firmy i przekonanie rowniez Ciebie.

A potem ... Ruchanka.

Ps: (sorry, "Ruchalka") ? Skoczek wie.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Widziałem to cudo na żywo 3 lata temu :)

http://www.akwarysci.com/forum/viewtopic.php?p=68511 -niestety już nie działają

to jest moje zapytanie po wizycie na łódzkiej giełdzie zoologicznej gdzie zobaczyłem mułołapke:) cena 400 zł na zbiornik 60 -80l -wykonanie tragiczne -szklane paski nie oszlifowane wklejone do niby piramidy wielki ciężki gabarytowo kloc a był tam tez "rewelacyjny kamień napowietrzający węglowy dający mega małe bąble który się nie zapycha tylko " trzeba go co jakiś czas umyć :)słowa producenta cena 70 zł jak pamiętam :)

Ps. Ja używam w zbiorniku 112 l Filtr denny Kafarski Concept i tez nic nie "robię" a wszystko żyje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę w portalu mułapkę to mi się w żołądku przewraca. Pamiętajcie że podstawowa zasada marketingu to - nie ważne co się pisze, ważne że się pisze. Przenieście to do offtop i tam sobie dyskutujcie. (zdaje się już było w offtopie ale ktoś przywrócił)

Edytowane przez pasek (wyświetl historię edycji)

4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był w offtop - sam go tam włożyłem, jednak ktoś ten kabaret wrzucił z powrotem do sprzętu.. ;]


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas śledzę ten wątek i wcale się nie dziwię postawie większości z osób tutaj piszących co do Shirokiego,ponieważ jego odpowiedzi na pytania mogą się wydawać tendencyjne a niektóre aż się proszą o oskarżenia typu ukryty marketing lub chęć/pozyskiwanie profitów z bronienia i propagowania tego systemu prowadzenia zbiornika. Nie byłoby całego tego zamieszania i złośliwych uwag pod adresem Michała gdyby ten dołożyl starań i odpowiadał krótko,zwięźle a przede wszystkim konkretnie na pytania jakie są mu zadawane bo odpowiedzi typu: robienie testów mnie znudziło jak cały czas były dobre wyniki,nie pamiętam jak się nazywa ten produkt etc. potrafią nasuwać złośliwe posty pod palce czytających. Ja nie jestem bynajmniej przeciwnikiem tej metody bo pomijając cenę zakupu która jest jakby owiana tajemnicą to cały koszt energii jaką zużywa ten baniaczek sprowadza się do światła i pompy powietrza pewnie +- 50 watowej a to w porównaniu z naszymi zbiornikami daje prawie bezobsługowość całego systemu pod względem mechanicznym. Cyrkulacja faktycznie pozostawia duże pole do popisu twórcom tego wynalazku i chcąc go sprzedawać dalej,musi być poprawiona.

A więc Michale:

Skończą się wszystkie mniej lub bardziej złośliwe uwagi jak będziesz odpowiadał na pytania konkretnie i nie zbywając pytających takimi odpowiedziami jak podałem przykłady wyżej.

Sprecyzuj swoją wiedzę na temat tego co i w jakich ilościach lejesz/sypiesz/dozujesz do baniaka i podziel się tym z

forumowiczami.

Nie unoś się na słowa krytyki pod adresem twojego akwarium bo to ty SOBIE je prowadzisz i odpowiadasz za swoje

zwierzaki,ale czasami posłuchaj rad innych bo mogą pomóc..

I na koniec: Jak na twoje pierwsze akwarium morskie i prowadzone dość jakby nie było nietypową metodą to może i nie wygląda na

"wypasione" ale tutaj na forum widuje się "starsze" i wyglądają dużo gorzej.

Będę kibicował i czekam na kolejne fotorelacje z rozwoju i zmian w zbiorniku.

Edytowane przez KRUSZYNA (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Michal sie chyba jednak obrazil. Albo parametry pojechaly na wakacje :).

Tyle niedopowiedziane.

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Michal sie chyba jednak obrazil. Albo parametry pojechaly na wakacje :).

Nie obraził się, po prostu nie siedzi w sieci non stop tylko ma normalne życie. Jak widzę dalej zakłada się pesymistycznie wszystko co złe :)? To jak to jest na Waszym forum?

ponieważ jego odpowiedzi na pytania mogą się wydawać tendencyjne a niektóre aż się proszą o oskarżenia typu ukryty marketing lub chęć/pozyskiwanie profitów z bronienia i propagowania tego systemu prowadzenia zbiornika.

Moje odpowiedzi czasami są dłuższe, bo wyznaję zasadę, że szacunek do człowieka wyraża się także w pełnej odpowiedzi na zadane kwestie. Nie zawsze udaje mi się streścić. No niestety tak mam. Ale w tej odpowiedzi postaram się krótko i węzłowato. Nie - nie pracuję w marketingu. Tak - jestem zadowolonym użytkownikiem. Nie - widzę mankamenty aquanetty, ale widzę zalety. Tak, piszę o nim by odkłamać temat, gdyż większość negatywnych wypowiedzi na temat tego typu akwariów piszą osoby, które nigdy tego akwarium nie miały, "coś przeczytały, usłyszały" albo "są sprzedawcami, dystrybutorami innych rozwiazań" wiec zarzucają mi to, co sami tutaj robią!

Nie byłoby całego tego zamieszania i złośliwych uwag pod adresem Michała gdyby ten dołożyl starań i odpowiadał krótko,zwięźle a przede wszystkim konkretnie na pytania jakie są mu zadawane

Nie zawsze się da, ale dołożę starań. Co wcale nie wyjaśnia agresji i negatywnego nastawienia wielu piszących w tym wątku i oskarżających mnie np. o bredzenie.

robienie testów mnie znudziło jak cały czas były dobre wyniki,nie pamiętam jak się nazywa ten produkt etc. potrafią nasuwać złośliwe posty pod palce czytających.

W sumie trudno się do tego ustosunkować - jeśli co używam albo co robię jest na blogu a teraz mam nagle sobie przypomnieć, co akurat kogoś interesuje. Piszę szczerze - jak to się komuś nie podoba, to... wiecie dobrze co robić :)

Ja nie jestem bynajmniej przeciwnikiem tej metody bo pomijając cenę zakupu która jest jakby owiana tajemnicą to cały koszt energii jaką zużywa ten baniaczek sprowadza się do światła i pompy powietrza pewnie +- 50 watowej

Mniej więcej tak. Nie robię tajemnicy z kosztów baniaka - po prostu kupiłem prototyp - baniak, jest tylko częścią usługi - oferowanej przez Producenta. Jego cena dla Klienta nie jest mi po prostu znana. A ta, którą zapłaciłem jest tajemnicą z prostego powodu - w zamian za szczere opisanie i testowanie tego akwarium, dostałem po kosztach. Nigdzie tego nie ukrywam. I od razu uprzedzam pytania - Tak, przeczytałem wszystko co pisano o Aquanettcie, mułapce - i chciałem przekonać się sam. Sam chciałem wiedzieć jak to działa i czy to jest efektywne i wsiąkłem. Od razu mówię - nie było to za darmo. Dzisiaj zbiornik jest oferowany z full-option, czyli z dostawą życia, start na dojrzałej wodzie, w cenie jest również życie, ryby i obsługa z instalacją i serwisem. Dla szarego Kowalskiego - to też nie jest marketing - dowiedziałem się to tym, bo moja koleżanka nic mi nie mówiąc, zakupiła takowe.

Cyrkulacja faktycznie pozostawia duże pole do popisu twórcom tego wynalazku i chcąc go sprzedawać dalej,musi być poprawiona.

Tu się zgodzę - poczytałem to co niektórzy mi pisali i.... i przyjrzałem się mocniej cyrkulacji. I co się okazało? W jednym z przewodów doprowadzających powietrze mam defekt oraz muszę zastosować inne pompy. Bo im większą daję cyrkulację tym mniejsze mam od pienianie i odwrotnie. Defekt będzie usuniety lada dzień. Obecnie rozwiązałem problem dodając jeden cyrkulator (zmniejszyłem nabąblowanie w mułapce zwiększając odpienianie). Efekt - parametry mam znowu prawidłowe (PO4- 0,02, NO3 <10) za to detrytus zaczął mi się osadzać na rafie (czego nie miałem wcześniej). Tak więc od razu wiem, że zastosowanie cyrkulacji, zmienia efekt działania mułapki na niekorzyść. Musze się jeszcze pomęczyć dwa dni i problem sam zniknie. W tym typie zbiornika wystarczy cyrkulacja oparta na wymuszonym ruchu bąbli w mułapce.

Druga obserwacja - większość korali jakie posiadam lubi średnią lub słabą cyrkulację. Zwiększenie cyrkulacji powoduje chowanie się goniopory czerwonej. Tak jest u mnie. Zmniejszenie cyrkulacji powoduje, że znowu się otwiera. Zwiększyłem dawkowanie suplementów. Tak więc słucham co piszecie, ale bez przesady :)

Skończą się wszystkie mniej lub bardziej złośliwe uwagi jak będziesz odpowiadał na pytania konkretnie i nie zbywając pytających takimi odpowiedziami jak podałem przykłady wyżej.

Zobaczymy - jak na razie kilkudniowy brak bytności tutaj, zakończył się podejrzeniem, że się obraziłem :-)

Sprecyzuj swoją wiedzę na temat tego co i w jakich ilościach lejesz/sypiesz/dozujesz do baniaka i podziel się tym z forumowiczami.

Szczegółowo można to przeczytać tutaj: https://aquatankblog.wordpress.com/2015/04/28/idea-metod-prekursorowych/

Ale od razu uzupełniam co suplementuję i jakie stosuję prekursory. Teraz jestem w pracy, suplementy mam w szafce, więc moge wpisac prawidłowe ich nazwy (a nie unikałem podawania ich)

Suplementy:

Tropic-Marine – pro-coral A element oraz K element - suplementuję zgodnie z załączoną instrukcją - ok 2 cm3 co 3-4 dni Korralen Zucht Amino-Acid oraz ZEOfood7 - po jednej kropli dziennie po etapie przejściowym - dwie krople dziennie.

Prekursory - stworzone przez Aquanettę - proszkowe (dawkowanie w zależności od parametrów) -

prekursor Wapnia i Mg - średnio jedna łyżeczka po herbacie co 2-3 tygodnie. Jedna wystarczy, gdy parametry wapnia i magnezu spadną. Jedna łyżka prekursora Ca wystarczy, by parametry skoczyło o ok 50 ppm (teraz mam 450) jeśli chodzi o Mg pół łyżeczki podnosi w moim 150 l baniaku o ok 100 jednostek

(teraz mam 1200). Mam nadzieję, że gdzieś się nie rąbnąłem ;-)

Nie unoś się na słowa krytyki pod adresem twojego akwarium bo to ty SOBIE je prowadzisz i odpowiadasz za swoje zwierzaki,ale czasami posłuchaj rad innych bo mogą pomóc..

Słucham rad i na pewno dobrej rady nie zbagatelizuję. Jak napisałem, co do cyrkulacji - stosuję zasady i słucham mądrzejszych. Ale większość wypowiedzi jakie padały w tym wątku - wynikały nie ze zrozumienia, ale niechęci do tego rozwiązania. W końcu więc napisałem co myślę. Niech napisze tu jedna osoba, która miała mułapkę? Jest taka? Nawet jak ma, to sie nie wychyli, bo zaraz i ją zaczną tu atakować. Ja słów krytyki się nie obawiam, zupełnie. Ale mam gdzieś krytykantów. Krytyków można w tej dyskusji policzyć na palcach jednej ręki.

Jak na twoje pierwsze akwarium morskie i prowadzone dość jakby nie było nietypową metodą to może i nie wygląda na "wypasione" ale tutaj na forum widuje się "starsze" i wyglądają dużo gorzej.

Kruszyna - moje akwarium ma tylko 150 litrów - 20 kg rafy i 9 kg piasku. Nie jest wypasione. To prototyp, który dzięki mnie został obecnie poprawiony. Ma 7 miesięcy. Jest w nim trochę koralowców, które kupowałem jak mi się podobały albo ktoś miał na zbyciu. To akwarium w pracy, pozwala mi je obserwować, uczyć się. Widzę akwarium mojego kolegi, 1000 l na full wypas, z sumpem, z refugium, w którym ma wyhodowaną u mnie "kalarepę" czyli inwazyjnego glona z Adriatyku. Odziedziczył po mnie mandaryna, którego gonił mój garbik (mam z nim ciągle problem, bo gania mi wszystko). Ja uczyłem się od kolegi i słuchałem paru sprzedawców (wielki ukłon dla ekipy z korali.pl i e-rybki.pl). Oraz dużo czytam. Nie uważam się za alfa i omegę akwarystyki rafowej. Jestem wciąż początkującym akwarystą. Ale jedno wiem - nic w moim akwarium nie umiera, mam już pierwszy przychówek. Parametry zawsze się wahają. Wiadomo, że wiele zależy od tego co w akwarium się dzieje. Sinice pojawiają się nawet gdy wszystko gra - bo to są sinice. Nie chcę walczyć z nimi chemią, walczę więc pilnując wahań parametrów. Nie jest to zbiornik idealny. Ale nie mam się czego wstydzić. I jak na 150 l na samej pompie powietrznej i kessilem 150 - bez podmian wody - uważam, że nie jest tak źle, jak to widzą inni. Tak naprawdę to tylko przymiarka. Bo po wakacjach w domu chce postawić duży zbiornik - 160~180/60/80 z mułapką. I wtedy będę mógł zobaczyć, jak się w takim zbiorniku trzyma i ukwiały, i twarde oraz bardziej trudne korale. Jak będą chętni z okolic Grodziska Mazowieckiego, z przyjemnością zapraszam na piwo i ... sąsiedzką pomoc. Będą mogli ze mną to wszystko sprawdzić. A jeśli ja się mylę, jak napisałem - odszczekam wszystko. Ale jeśli się nie mylę a to działać będzie jeszcze lepiej..., bo pamiętajcie, tam będe miał pierwszy prototyp bioreaktora - to może się okazać, że jednak nie tylko rozwija się szybko technologia w innych dziedzinach życia, ale i w akwarystyce? Może ja się wtedy pośmieję z niektórych z Was? Tak też może być?... może

Na razie mam mały problem z rozdziałem strumienia powietrza i muszę zmienić dystrybucję powietrza. To wymaga dokupienia dwóch mocnych i cichych pomp oraz pobawienia się rurkami :) Dajcie mi parę dni, założę wątek i umieszczę zdjęcia. Pozdrawiam

Witam Widziałem to cudo na żywo 3 lata temu :)

http://www.akwarysci... -niestety już nie działają

to jest moje zapytanie po wizycie na łódzkiej giełdzie zoologicznej gdzie zobaczyłem mułołapke:) cena 400 zł na zbiornik 60 -80l -wykonanie tragiczne -szklane paski nie oszlifowane wklejone do niby piramidy wielki ciężki gabarytowo kloc a był tam tez "rewelacyjny kamień napowietrzający węglowy dający mega małe bąble który się nie zapycha tylko " trzeba go co jakiś czas umyć :)słowa producenta cena 70 zł jak pamiętam :)

Ps. Ja używam w zbiorniku 112 l Filtr denny Kafarski Concept i tez nic nie "robię" a wszystko żyje :)

Zaglądałem pod podany link i nie ma tam niczego z tego co piszesz.

Powiedz, kiedy to było, kiedy to widziałeś? Ja to "cudo" używam. I pierwsze słyszę, by było akwarium o takim jak podałeś litrażu. W mułapce nie ma "kamienia napowietrzającego". Samo akwarium waży tyle co normalne akwarium (owszem ma więcej szkła, bo mułapka jest ze szkła). Nie wiem kto ma lekkie akwarium :) Prawdopodobnie oglądałeś pierwsze prototypy i to wiele lat temu :) Słyszałem, że rzeczywiście nie wyglądały obiecująco :-) Teraz też nie są rewelacyjne, jeśli chodzi o design - powiem więcej, że tu jeszcze trzeba to dopracować. Ale działają :)

No moglbym byc bardziej opanowany, ale na rzeczowe pytania kolega nie odpowiada.

Naucz się więc czytać chłopie trochę dłuższe teksty i rozumieć tekst pisany. Na Ciebie juz nie mam zamiaru marnować tu czasu. Jesteś uprzedzony i twoje komentarze mnie już nudzą. No to nie mam daru wytłumaczenia Ci działania mułapki. Ale wiem też, że nie chcesz zrozumieć, tak jak parę innych osób, że mułapka ma wiele zastosowań i załatwia wiele problemów. Ja tu napisałem sporo a więcej jest na blogu. Nie czytałeś wszystkiego. Więc też przestań chłopie ściemniać.

Ty rzeczywiście już do mnie nie dotrzesz. Jesteś za bardzo zadufany w sobie. Proszę nie odpowiadać, bo nie jestem zainteresowany pouczeniami z Pana strony. Może Pan spokojnie zmienić wątek i się mną i mułapką zupełnie nie przejmować.


Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za kilka tygodni planuję być w Warszawie - mam nadzieję na możliwość oglądnięcia akwarium.

Wezmę testy ze sobą.

Aparat też mogę zabrać jeśli Pan chce;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie zarzuca Ci klamstwa, az tacy zli nie jestesmy :chris:

Wszyscy - zapewne nie, powyżej jest wiele wpisów, gdzie jak imć Pan Dyzma, ma zamiar donosić na policję, po stawiał 3 systemy i już wie wszystko. Zarzucono mi kłamstwo, wprowadzanie celowe ludzi w błąd a nawet chęć wprowadzania ludzi w błąd i wyłudzania pieniędzy. Z Wariatami oczywiście nie mam zamiaru polemizować, ale wpisy przeczą temu co piszesz. Owszem, nie wszystkie. Ale przy milczeniu innych daje mi to do myślenia.

Ten skok spowodowany jest poruszeniem brudow, jakie sie odkladaja i tikaja. Chyba, ze znasz inna przyczyne ? Moze mieszales piach ?

Nie - na pewno nie ja. Natomiast w nocy się "burzy" w akwarium więc podejrzewam, ze coś mogło podnieść syfki gdzieś między kamieniami. Natomiast widzę, że część zerwanych glonów leży pod mułapką i to one rozpadając się mogą podnosić mi parametry. Drugim efektem jest usterka wężyka, doprowadzającego powietrze. To już zlokalizowałem. To powoduje, że mam lekką awarię i wprowadziłem cyrkulator. To podniosło mi lekko parametry, bo sam widze, że trochę więcej mi syfków latało po akwa. I tu masz rację.

Po tych wypowiedziach nie zarzucamy Ci "klamstwa", tylko raczej zbyt male wiadomosci w temacie.

Jak napisałem już tu dzięsiątki razy - jestem amator, początkujący. Więc trudno - ale będę popełniał błędy w tym co piszę. Ale mi się zarzuca kłamstwa - pod Twoim wpisem zapluwa się Pan Dyzma, mędrzec nad mędrce, co to 3 systemy postawił i wie już wszystko :) On się nie zawija w bawełnę ale Ty pewnie tego nie widziałeś? ;-)

Do tego, jak sie nie myle, masz w zbiorniku glownym cos w rodzaju refugium. I to te glony trzymaja u Ciebie parametry. Problem w tym, ze nam zawsze brakuje miejsca na korale a glony potrzebuja go duzo.

Nie mam refugium. Dostałem garść glonów chcąc zobaczyć, jak sobie u mnie radzą (ja cały czas powtarzam, że robię test mułapki - dla siebie i zainteresowanych) wrzuciłem je do akwa i potem gdy się ładnie rozrosły, przekazałem koledze (w sumie on trzyma je teraz w kominie). Dla mnie teraz są zarazą, która likwiduje jeden problem, tworząc nowy - wyłapują PO4 i niwelują NO3, ale i zarastają akwa. Tak, zgadzam się glony trzymają parametry, ale gdy ich nie miałem, miałem też stabilne (wahania były w granicach normy) warunki.

Nie wiem, czy po tych atakach jeszcze znajdziesz sily, ale przy duzej dozie samozaparcia, moze moglbys zrobic troche zdjec tego sprzetu, ktory uzywasz (razem z "bardzo silnym odpieniaczem" - moze tez taki sobie zbuduje), no i jak widac, dosyc wazne jest, zeby sie od Ciebie dowiedziec, ile czego dolewac (jesli wiesz) ?

Dam radę. Na moim blogu są dokładne zdjęcia wszystkiego. Mułapki i całego akwarium oraz odpieniacza. Teraz mi większość rzeczy zarosła glonami wapiennymi - więc trudno mi robić zdjęcia, przez szyby. Aby zbudować odpieniacz na bazie rozwiązania z aquanetty, nie będzie to stanowiło większego problemu parę szybek i... ich opatentowane rozwiązanie generujące burzę bąbelków. Ale jak będziesz zainteresowany, to na ich stronie na facebooku możesz ich o to zapytać.

Nie robisz podmian, ale gdybys mial w bialym wiadrze przygotowana wode do podmiany i do drugiego bialego spuscil wode z akwarium, to zobaczylbys, ze spuszczona woda jest zolta. Bez adsorberow i podmian bedzie jeszcze brudniejsza. I juz prosze nie pisz, ze to, podobnie jak szyba pod lampa, niczemu nie przeszkadza, bo to znowu nie bedzie "klamstwo", tylko brak wiedzy.

Powiem tak - bardzo żałuję jednej rzeczy, że podczas przenosin akwarium, nie porobiłem zdjęć, ale nie było czasu. Otóż miałem kanistry na wodę :-) W jednym miałem jeszcze trochę wody RO. I gdy zlewałem wodę do zbiorników, zauważyłem to w co Ty i Dyzma pewnie nie uwierzycie. Woda była czysta. Kolor nie był żółty. Żołta była woda, jaką zlałem z mułapki oraz ze zbiornika, w którym zbiera się piana z odpieniacza. Tak, ta jest intensywnie żółta. W moim zbiorniku woda ma lekko zielonkawy odcień. Nie słomkowy, nie błękitny - delikatny zielonkawy odcień. Przed chwilą zgasiłem światło i to sprawdziłem, bo z boku mam białą ścianę. Dodam jeszcze - sam co roku spędzam wakacje nad ciepłymi morzami. Ale rozpoznaję zapach wody morskiej. W moim biurze - pachnie morzem. To odbiór wszystkich, którzy mnie odwiedzają. Tak więc moja woda ładnie pachnie. Żółtą wodę mam w swoim zbiorniku słodkowodnym, jak robię podmiany. Ale może to moje "stare" oczy mają taki odbiór barw? Nie wykluczam. Nie zapluwam się, że nie zrobię podmiany. Może kiedyś zrobię, dla świętego spokoju.

Jesli moge pomoc; to po skonczeniu testu JBL na PO4 i zainwestowaniu w akropory w nowym, wiekszym Mulapkoakwarium (mozna zaczac od szczepek moze od np. Debory, bedzie taniej niz wyrosniete krzaki) proponuje zakupic jakis dokladniejszy (Hanka, Rowa, Gilbers, Macherey&Nagel). Po mierzeniu ktoryms z nich, bedziesz mogl poznac wynik z dokladnoscia do ok. 0,04 mg/l. A wtedy "Eureka", bedziesz wiedzial, ze nikt Ci nie zarzucal klamstwa, tylko po prostu nie wiedziales, ze prawda jest inna.

Zawsze parę rąk przyda się. Nie mam zamiaru ukrywać cokolwiek. Może budując nowe, większe akwarium ponegocjuję mocniej i zaproszę któregoś z Was, by razem ze mną zabrał się za stawianie większego akwarium z mułapką? Nie widzę nic przeciwko. Wiem, że są tu przedstawiciele sklepów akwarystycznych, więc zapraszam, mogą mi coś też podrzucić, bym sprawdził, "jak to w tej mułapce" to zadziała. Na pewno posłucham Twojej rady i pewnie zakupię dokładniejsze testy, jeśli będzie ku temu sposobność a ja nie zbankrutuję (na nowe akwarium zbieram już od miesiąca :)) Ale zapewniam, że w nowym Awkarium aquanetty wszystko będę opisywał tak jak i w tym co mam. Będę miał akwarium z bioreaktorem, więc sam jestem ciekaw, jak będą się w nim utrzymywać parametry. Według twórców, dzięki temu reaktorowi nie będzie potrzeby robienia wielu rzeczy w akwarium, ale tym razem ja proszę o cierpliwość.

Ten przydlugi wywod skoncze: gdybys cale powietrze skierowal do odpieniacza i zalozyl Tunze 6025 to nie potrzebowalbys mulapki. Czy nie byloby jeszcze taniej ? Nadal tego nie rozumiem.

Bardzo możliwe, ale mułapka pełni kilka ról - 1, wyłapuje nieczystości stałe i odcina je od obiegu wody. 2. Pomaga nieczystościom stałym, przejść w ciekłe i pomaga to od pienić. 3. Nie jest inwazyjną metodą oczyszczania wody - cokolwiek tam trafi, nie zginie. 4. Nie ma żadnych elementów ścierająco, tnących - nie zabija życia. Zwierzaki mogą tam wchodzić i wychodzić. W testach, narybek chronił się tam przed dużymi rybami. 5. W mułapce tworzy się nurt-prąd wodny, który działając na całej szerokości zbiornika, wymiata detrytus i ściąga go do mułapki. 6 - dzięki procesowi jaki toczy się na powierzchni mułapki, dzieje się tam to, co dzieje się w morskiej fali - dochodzi do mocnego natlenienia wody i... na zasadzie osmozy (mam nadzieję, że czegoś nie przekręcam), bakterie przekazują szybciej i łatwiej produkty przemiany materii do odpieniania. 7. Dzięki mułapce i natlenianiu intensywnemu jakie się nad nią toczy, można stosować mocne prekursory, które w kazdym innym akwarium spowodowałyby przyduchę. No krócej sie nie da. O prekursorach piszę tutaj: https://aquatankblog.wordpress.com/2015/04/28/idea-metod-prekursorowych/

A dokładnie staram sie przytoczyć to co opisał mi w emailu Marek Kaczor, autor Mułapki


Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja poprosze Cie jeszcze raz abys podal wszystkie preparaty ktore dozujesz lub dozowales. Nie pisz mi prosze ze nie pamietasz tylko sprawdz jak bedziesz mogl.

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podał wyżej. Wszystkiego i tak nie poda bo sypie coś co dostał od producenta i skladu nie zna.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazylem bo przez dlugosc postow przeczytalem powierzchownie. :)

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się na tym przylalalem pare razy. Ale Shiroki dostał propozycję odwiedzin od Debory i ciekaw jestem czy dojdzie do skutku.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi Michale jak dodajesz jod (firmowy czy własna receptura)?

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka tygodni planuję być w Warszawie - mam nadzieję na możliwość oglądnięcia akwarium.

Wezmę testy ze sobą.

Aparat też mogę zabrać jeśli Pan chce;)

No to ciekaw jestem czy Pan Michał zaprosi naszą koleżankę forumową do siebie?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekaw jestem czy Pan Michał zaprosi naszą koleżankę forumową do siebie?

Nie widzę problemu.

Za kilka tygodni planuję być w Warszawie - mam nadzieję na możliwość oglądnięcia akwarium.

Wezmę testy ze sobą.

Aparat też mogę zabrać jeśli Pan chce;)

Zapraszam, nie rzucam slow na wiatr. Nie wiem czy bedzie czas na robienie testów, gdyż akwarium znajduje sie w miejscu mojej pracy, a zajmuje sie czymś innym niż akwariami, ale zapraszam. Aparat tez bedzie mile widziany :) zapraszam na priv, to sie umówimy. Debora, moje skromne biuro bedzie przed Toba stało otworem :)

Na pewno z przyjemnoscia sie spotkam i na pewno sam bede miał masę pytań. Pozdrawiam

Nie zauwazylem bo przez dlugosc postow przeczytalem powierzchownie. :)

Jeśli wiec czytasz powierzchownie, to jak mozesz zrozumiec co do ciebie pisze?

Szkoda mojego czasu jak widac. Zero szacunku do rozmowcy.

A powiedz mi Michale jak dodajesz jod (firmowy czy własna receptura)?

Pozdrawiam

Mam preparat zawierający jod i podaje go kroplomierzem zgodnie z instrukcja. Preparat mam w pracy, ale zakupiony w korale.pl A jak Ty dodajesz jod?

Widzisz, nie czytasz mnie chlopie, za to przelatujesz teksty i marnujesz tylko mój czas. Napisałem parokrotnie, ze Aquanetta, to zbiornik wodny pozwalający na utrzymanie stabilności o dający koralom i zwierzętom optymalne warunki do rozwoju. Dlatego w przypadku mojego akwarium, stosuje sie te same metody suplementacji, jakie stosuje kazdy z Was w swoich zbiornikach. Nie uwazam za konieczne stosowanie kosztownych pomp do dawkowania, dlatego robie to ręcznie i za pomocą kroplomierzy. To co nas rozni, to brak filtrow, sumpa, komina i pomp, ktore mielą mechanicznie wodę nieczęsto razem z zyciem, ktore do nich trafi. U mnie tego nie ma. Dzieki dotlenianiu i innym sposobem wywołania ruchów wody w akwarium, nie jest potrzebna dodatkowa cyrkulacja, szkodliwe substancje usuwane sa inaczej, chociaz teraz do czasu naprawy (bo mam awarie) napowietrzania, używam cyrkulatora (i mam problemy, bo zmiana sposobów cyrkulacji powoduje.... Gromadzenie detrytusu na skałce chociazby). Gdybys czytał ze zrozumieniem trafilabys na to jak opisywałem, ze w aquanett'cie, cała woda w zbiorniku jest w ruchu, nieustannym i dlatego nie ma problemu z detrytusem. Teraz z racji zaburzenia ruchu, mam problem i od razu mam zachwiane parametry. Niestety nie moge tego zrobic sam.

Wkurza mnie to traktowanie mnie jak idiotę, ktorego zaczyna sie pytać o takie sprawy jak podaje jod. Jak podawac, przeczytałem na tym forum. Pisałem ze kupuje i gdzie kupuje suplementy, oraz jakie, ale ciagle pytasz o to sami i z rozbrajająca szczeroscia piszesz, ze nie doczytałeś moich tekstów, bo sa za długie (zastanawiam sie wogole co czytasz, bo chyba komiksy i smsy). Nie szanujesz rozmowcy, wiec i ja mam juz dosyc odpowiadania tobie. Pare osob tutaj rozmawiało z moim kolega i on wam powiedział, ze nie ściemniam, wiec poczekam jeszcze na przyjazd kolezanki Debory, na pewno w miare mozliwosci ja ugoszczę i odpowiem na kazde pytanie. Mam nadzieje, ze problem z cyrkulacja uda mi sie usunąć i uda mi sie pokazac to co potem sama Wam pokaże. A na pewno przyzna, ze jestem tylko użytkownikiem tego zbiornika, a nie jak mysla tu chyba w wiekszosci "tez czytający powierzchownie" uczestnicy tej juz nużącej mnie dyskusji producent lub facet od krypto-szeptanej reklamy. Sam bym chciał siendiwiedziec, ile osob atakujących mnie tutaj jest z branży akwarystycznej i zarabia sprzedając zycie i sprzęt :) Pozdrawiam

Edytowane przez Shiroki (wyświetl historię edycji)

Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie bede marnowal juz twojego jakze cennego czasu.
Dodam tyko ze zaczalem czytac powierzchownie poniewaz piszesz w wielu odpowiedziach to samo. Powielasz swoje odpowiedzi dlugimi wywodami.

Prosze ne odpisuj mi juz, nie trac czasu bo znowu moge tego nie potraktowac z odpowiednim szacunkiem.

Jeszcze tylko dodam ze nie pytalem jak dodajez jod tylko jakiego producenta bo jak pytalem o dozowane przez Cebie prearaty to jodu tam ne zauwazylem.

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiec czytasz powierzchownie, to jak mozesz zrozumiec co do ciebie pisze?

Szkoda mojego czasu jak widac. Zero szacunku do rozmowcy.

Też czytam po łebkach. Chyba nie mam do Ciebie szacunku. A może Ty byś okazał nam trochę szacunku i przestał pisać 500 słów swoich odczuć emocjonalnych pod adresem mułapki czy pod adresem rażących Cię postów a zostawił te 20 czystego przekazu. Wtedy przeczytałbym całość i wzajemnie okazalibyśmy sobie szacunek.

P.S. Patrz pisałem o pierdołach i udało mi się zmieścić w 10 linijkach w moim telefonie, bierz że mnie przykład.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym poście w tym temacie już tu nie zaglądałem.

Teraz żałuje bardzo :)

Witaj w klubie :veryangry:


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile ona kosztuje bo jakoś nigdzie nie ma o tym wzmianki. Zależne jest to od wielkości ale chociażby szacunkowy dla kilku najpopularniejszych przedziałów litrażowych zbiorników tez byłoby warto znać.

A mnie interesuje czemu ludzi interesuje cena :-) Przecież tu Użytkownicy jadą po tym rozwiązaniu jak po łysej kobyle i twierdzą, że nikt tego nie kupi :-) Czyżby jednak byli zainteresowani? Zadzwoniłem do firmy i poprosiłem o cennik - jak dostanę to go tu umieszczę.

Jeśli kogokolwiek zainteresuje zakup tego zbiornika :baby:

Też czytam po łebkach. Chyba nie mam do Ciebie szacunku. A może Ty byś okazał nam trochę szacunku i przestał pisać 500 słów swoich odczuć emocjonalnych pod adresem mułapki czy pod adresem rażących Cię postów a zostawił te 20 czystego przekazu. Wtedy przeczytałbym całość i wzajemnie okazalibyśmy sobie szacunek.

P.S. Patrz pisałem o pierdołach i udało mi się zmieścić w 10 linijkach w moim telefonie, bierz że mnie przykład.

Pozdrawiam, Marek.

Proponuję oderwanie się od komputera i gier i po prostu skupienie się na treści. Nie mam zamiaru zmieniać czegokolwiek w tym co piszę. Jak ktoś mnie czyta po łebkach, to jego problem, jak doczytać prostych rzecz nie umie. Jakbyś zwrócił uwagę - odpisuję na wiele pytań skierowanych pod moim adresem.Doczytałbyś, że ja jestem jeden i staram się większości osób odpowiedzieć. Jednym zdaniem nie zawsze się udaje. Pisałeś o pierdołach - więc Tobie się udało zmieścić w 10 linijkach Twojego telefonu. Ja pierdół nie piszę. Więc ja się nie zmieściłem. Jak będę pisał pierdoły, to patrz, tyle wystarczy? ;-)

W takim razie nie bede marnowal juz twojego jakze cennego czasu.

Jestem wdzięczny.

Dodam tyko ze zaczalem czytac powierzchownie poniewaz piszesz w wielu odpowiedziach to samo. Powielasz swoje odpowiedzi dlugimi wywodami.

Robię to, bo wiekszość piszących powtarza się w swoich pytaniach, a jak ich ignoruję, widzę, że nie czytają tego co odpisałem innym Więc jeśli się pytania powtarzają, ludzie czytają "powierzchownie" i nie widzą odpowiedzi, to musiałem się powtarzać. Teraz już nie zamierzam.

Prosze ne odpisuj mi juz, nie trac czasu bo znowu moge tego nie potraktowac z odpowiednim szacunkiem.

Mam to już generalnie w d....

Jeszcze tylko dodam ze nie pytalem jak dodajez jod tylko jakiego producenta bo jak pytalem o dozowane przez Cebie prearaty to jodu tam ne zauwazylem.

To naucz się czytać. Ja już Ci odpowiedziałem w tej kwestii :) Nie mam zamiaru się powtarzać tak jak Ty nie masz ochoty poprawiać swojej zdolności czytania ze zrozumieniem


Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję oderwanie się od komputera i gier i po prostu skupienie się na treści.

Oj, jak bardzo chciałbym mieć czas na komputer, rozumiem, że to w znaczeniu rozrywkowym, czy na gry. Niestety ledwo starcza mi czasu, żeby zajrzeć na forum, wchodzę na ten wątek z nadzieją, że przeczytam jakieś konkrety,a tu znowu przydługi wywód jak to Cię forumowicze skrzywdzili albo jak bardzo podoba Ci się Twoje akwarium. No trudno.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje czemu ludzi interesuje cena :-) Przecież tu Użytkownicy jadą po tym rozwiązaniu jak po łysej kobyle i twierdzą, że nikt tego nie kupi :-) Czyżby jednak byli zainteresowani? Zadzwoniłem do firmy i poprosiłem o cennik - jak dostanę to go tu umieszczę.

Jeśli kogokolwiek zainteresuje zakup tego zbiornika :baby:

No i co z tym cennikiem? Z chęcią bym poznał cenę tego cuda.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal. Na pytanie dlaczego ludzi tak interesuje cena Mulapki to ja Ci odpowiem. Zeby wogole kalkulowac sens zakupu/uzytkowania jakiegos sprzetu kazdy liczy wszystkie koszty z tym zwiazane a w przypadku Mulapki to sam zakup tego sprzetu generuje niemal 98% calej inwestycji pomijajac wsparcie techniczne czy bardziej lub mniej darmowa modernizacje calosci. A wiec nie ma sie co dziwic,ze ludzie chca wiedziec o jakim rzedzie finansowym mozna mowic bo jak mam kalkulowac to musze miec dane do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak dla mnie kit chodź by z powodu

-wykonania

-wyglądu

-użyteczności

-czyszczenia

Zgadzam się w całej rozciągłości z Tamara ( do zbioru detrytusu mam komin i sump) oraz całą resztą kolegów i koleżanek, którzy są na nie.

Jeśli chodzi o koszty to po co przepłacać, wystarczy nóż do szkła , szkło, i silikon, trochę samozaparcia i DIY gotowe.

Zresztą sami producenci stwierdzili , iż Castorama lub inny market budowlany ma wszystko by zmontować to "cudo"

Pozdrawiam z uroczego Manhatanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.