Skocz do zawartości
Cik

Pierwsza przygoda z morszczyzną - biały ReefMax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Moja przygoda z solanką rozpoczęła się na początku lipca od zakupienia zbiornika, skały i wody.

Obecnie mamy już wrzesień, zbiornik ma 2 miesiące.

Pierwsze ślimaki wprowadzone w połowie sierpnia - akcja glony, a potem do pomocy kupiona została Dolabella - i akcja glony zakończyła się sukcesem w ciągu tygodnia :) - Dolabella to odkurzacz na glony. Gdy już zaczęła czyścić falownik - eksportowana została ponownie do sklepu a w zamian dostałam babkę :)

Pierwsze zwierzaki (Zoa, Sarco, Euphylia wprowadzone pod koniec sierpnia, po rozprawie z glonami). W wolnej chwili dołączę zdjęcia.

Edytowane przez Cik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy :welcome:

Widze ze do tematu podeszlas podrecznikowo :) Brawo!

Czekamy na regularne informacje o rozwoju baniaczka

Pozdrowka


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnego pięknego dnia zaczęło się :)

Akwarium, skały i piasek ze sklepu w Markach - mam najbliżej:)

p1120349.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Potem długo nie działo się nic - tzn wyskoczyło mnóstwo rurówek - około 10, trochę wieloszczetów, zaczęliśmy dojrzewać.

Z badań na badania wyniki coraz lepsze, ale czekał nas urlop.

To co zastaliśmy po urlopie, przerosło nasze oczekiwania. Wiedzieliśmy, że będą glony, ale nie aż takie :(

22082012526.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Cześć wyrwaliśmy własnymi rękoma

22082012528.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Do reszty zatrudniliśmy kilka ślimaków turbo i kraba.

Ślimaki pracowały, krab chował się w skałach, jednak brakowało pogromcy glonów.

Wyjazd do eRybki zbiegł się z dostawą nowych zwierząt w sklepie - pojawiła się Dolabella - umówiłam się z personelem, że oddam ją na wymianę, gdy zrobi u mnie porządek.

p1130061c.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Gdy Dolabella zjadła wszystko, co było do zjedzenia, wróciła do sklepu, w zamian przyszła do nas babka:)

W międzyczasie doszły dwa błazenki, jeden hepatus.

Poza tym dwa koralowce i ostatnio dokupione zoa (pomarańczowe, czerwone i klasyczne zielone), oraz dwa trawniki, które muszę zmusić do porastania tylnej ściany akwa.)

p1130040z.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Cik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko teraz reszta forum zlinczuje Cię za hepka. Jak będziesz go wymieniać to czasem nie bierz kolejnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mogę go oddać za 2-3 mce, to ja nie widzę problemu. Linczować mnie mogą. Na razie jest mniejszy od samicy błazenka a i tak ustawia gapowate błazenki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to dobry przykład jak sklep sprzedaje ryby bez zastanowienia. Przecież ta ryba może do tego czas zdechnąć, wiec potem zarobią na kolejnym ,,tylko na przetrzymanie''. A potem będzie: ale ona ładna, niech zostanie, przecież skarłowaciała już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Twój punkt myślenia - biorę to na klatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Twój punkt myślenia - biorę to na klatę.

A uważasz że masz do tego prawo ? Jest coś takiego jeszcze jak odpowiedzialność. Po to masz rozum, żeby jego używać.

To nie problem, typu, "ryba za duża", to problem z tym, że ta ryba potrzebuje przestrzeni. W małym akwarium, nawet jeśli nie skarłowacieje, to nabawi się nerwowego zachowania. Poza tym, to nie tak, ze do pewnej wielkości, wystarczy jej pewien litraż.

Ale dziękuje że napisałaś - Moderatorzy powinni to gdzies przykleić. Żeby wszyscy Userzy wiedzieli, z jakiego sklepu nie kupować życia - mogą im sie trafić egzemplarze "z odzysku", po przejściach, które potem, w normalnym zbiorniku nie będą w stanie funkcjonować.

Albo, po prostu padną, bo w poprzednim ktoś traktował je jak zabawkę.

Na przyszłość jak masz tak podchodzić do zwierząt (brać na klatę), nie chwal sie, każdy wtedy będzie przyklaskiwał...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
To Twój punkt myślenia - biorę to na klatę.

Dziwne podejscie do tematu akwarystyki :(

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...czyli klasyczny (a właściwie makabryczny) kolejny przykład. Dziecko obejrzało bajkę i dostało Nemo i Dori, bo ładnie prosiło, albo zaśpiewało na akademii. Tylko że te rybki, to żywe istoty. Może zimnokrwiste, ale żywe.

Cik- proponuję - kup dziecku kotka, maleńkiego i wsadź go do klatki 15cm x 15cm. Jak podrośnie to wymienisz na kolejnego małego.Też będzie takie kocie przedszkole. Zrobisz to???


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wystarczy juz tego kamieniowania. Mysle ze Dagmara zrozumiala i nie ma sensu powtarzac tego samego w kazdym poscie...

Wrocmy do tematu...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znoszo o hepatusa....

Edit:

Kosmid, prosze Cie ... masz ochote na dyskusje o niesprawiedliwosci spolecznej to zaloz osobny watek na ten temat. Tam sie na pewno chetnie zbierze grupa krzykaczy. Tu jest watek Dagmary o prowadzeniu akwarium. Wystarczy juz komentarzy na temat hepatusa w tym akwarium.

Tester


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przynajmniej powiedziałam prawdę, mam taki zbiornik. Nie zamierzam nikogo oszukiwać. Nie będę udawać, że nie mam czegoś, jak mam.

Spodziewałam się takich wypowiedzi, ale przede wszystkim zawsze w moim wątku będzie wszystko prawdziwe, a nie okrywane tajemnicą, bo wywoła to burzę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda prawdą, rozsądek rozsądkiem. Póki co krzywdy mu nie wyrządzasz ale jak urośnie to ciasno mu będzie.

Potem będzie trzeba go złapać a to już ciężka sprawa.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clk, bujanie w obłokach mija się z celem... Nie jesteś jedyna, która dostała kubeł zimnej solanki na głowę :). Sam też tak miałem, jak zarejestrowałem się na forum słodkim (raz za plecostomusa w 190 l, a drugi raz, za paletki w ogólnym :) - obecnie mam 320 l ze zdrowymi paletkami, w ogólnym, no i s "Gluśkiem"). Nie odbieraj tego jako złośliwość, zobacz ile czasu ci ludzie poświęcili na pomoc nam, początkującym. Popełnili wiele błędów, dzięki temu my mamy wybór - jak postąpić.

Wrzuć, jak będziesz miała chwilę, no i ochotę :), zdjęcie całego baniaka, jak sie komponuje w wystroju wnętrza, bo nie widziałem jeszcze białego reef'a. A na glony, jak ślimaka oddasz, proponuje sliza, salarisa, u mnie kosi trawnik idealnie, a i nie gardzi innym jedzeniem - a rybą jest bardzo pocieszną :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dagamra - poszukaj informacji o panu Gobiodonie Okinawe - dla ulatwienia powiem ze to nie jest japonski akwarysta :) .


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cieszę się jak dziecko - jedna krewecia pozbyła się wylinki :) a quadricolor znalazł dla siebie ustronne miejsce :)

p1130260g.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Cik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium rozwija się dalej, krewetki i kraby gubią wylinki :) Zwierzaki nieźle się pompują :)

p1130284o.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.