Skocz do zawartości
Marcin1982

Deltec SC 1455

Rekomendowane odpowiedzi

Bedzie pozyteczna podmiana :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na sucho.

Z drugiej strony zawsze myslalem, ze przy max. otwartym powietrzu, poziom wody w korpusie bedzie nizej...

Moze zalozysz na troche, na wlot do pompy, rurke z mniejsza srednica, zeby bral mniej wody ?

Nie wiadomo co w wodzie jest, ale byc moze jednak bialka lub jakies wypieniajace chemikalia.

Trochę spóźniony...

Tak na maska odkręcić wylot znaczy na sucho, można nawet wyciągnąć pokrętło regulujące i zostawić bez.

Masz rację że przy max. otwartym powietrzu poziom wody będzie niżej.

U mnie problem był że woda zamieniała się w mokrą pianę, przykręcenie powietrza spowodowało wysoki poziom wody w body, ale produkcja piany spadła do normalnego poziomu mimo że dostarczane było min. powietrza.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczalem rozrabiac solanke,aby zrobic tak,jak radzil Stani,skrecilem prawie na maxa powietrze,tak jak pisal jerzyk (zaworek na powietrzu jest wlasciwie tylko zerwany). Udalo mi sie ustawic odpieniacz,ze pieni na sucho:),mam nadzieje,ze po kilku dniach da sie juz normalnie wyregulowac. Dzieki wielkie,koledzy:).

post-13391-1452113525,86_thumb.jpg

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powroce do tematu odpieniacza - moj trzepie w akwarium 65×50×55h + niewielki sump. Celowo kupilem przewymiarowany ze wzgledu na chec trzymania SPS-ow i sporej obsady rybnej. Akwarium kreci sie od poczatku stycznia,zalane na suchej skale i zywym piachu,j10% wody z dzialajacego akwarium,reszta swieza solanka. Jest jeszcze troche glonow,aczkolwiek dojrzewanie bylo dosyc lagodne. Zalewajac akwarium sprawdzilem ile w rzeczywistosci jest wody,wyszlo niecale 160 l. Obecnie plywa 10 ryb,1 krewetka,2 kraby,1 wezowidlo i kilka ślimakow. Z korali kilka prostuch SPS-ow,2 acropory,kilka LPS-ow,z miekkich tylko pseudogorgonia i 1 gatunek zoa. Sol od poczatku dosyc bogata,zalane na Microbe Lift,od pewnego czasu zaczalem robic podmiany 5% tygodniowo na soli Fauna Marin. Od poczatku leje bakterie Microbe Lift,dozuje tylko roztwor sody na podtrzymanie KH. I tu dochodze do meritum - SPS-y prawie nie maja przyrostow i sa bez koloru,wyblakle,LPS-y maja sie w miare dobrze,choc tez sa dosyc blade (w Reefmaxie bylo niezle bagienko,wiec rosly jak szalone). Zastanawiam sie,czy przyczyna moze byc zbyt czysta woda wytrzepana odpieniaczem,salifert dosyc szybko zaczal pokazywac zerowe poziomy NO3 i PO4,choc suchej skaly nie moczylem i nie czyscilem przed zalaniem,zerowe poziomy sa wciaz,pomimo ze sporo karmie (nie plucze mrozonek) i skrecilem odpieniacz na sucho. Zapomnialem napisac o sloneczku - nad akwarium swieci ATI 8×24W skrecona na 85%,na etapie dojrzewania swietlowki byly uzywki,obecnie jestem w trakcie wymiany na ATI 5×Blue Plus,2×Coral Plus i 1×Purple (wymieniam po 2 co 10 dni,wymienilem juz 6). Co myslicie w tym temacie?

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad zmiana mojego odpieniacza B.M Nac 7 na coś innego.

Powód jest taki ,że nie moge go ustawić by pracował na mokro.

Nie wiem czy to spowodowane jest tym ,że nie ma co odbieniać(zbiornik zalany 13.03.16) czy tym,że za niski jest poziom wody w komorze odpieniacza (22cm a producent podaje 25-26cm)

Odpieniacz kupiłem w zestawie z akwarium i myślałem ,że był odpowiednio dobrany.

Zastanawiam się właśnie nad Deltec SC 1455 lub SC 1456 różnia się chyba tylko pompa.

Mam pytanie czy problemy z regulacja odpieniacza znikneły?

Czy jest w miare cichy?

Czy lepiej wybrać SC 1455 ze sprawdzona pompa czy SC 1456 z chińska pompa ale sterowalna.

Zbiornik ma wymiary 100•65•55

w planach Lps i proste SPS

Pozdrawiam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek - ja wiem że nie chcesz mieć biało ale AquaBlue Special powinna się znaleźć w tym zestawie. Purple poza podkreśleniem dla oka czerwonego nie daje nic. Zacznij podawać aminokwasy i mikro i podaj coś koralom. Mikro może FM a amino i jedzenie dla korali Salifert


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy problemy z regulacja odpieniacza znikneły?

Czy jest w miare cichy?

Czy lepiej wybrać SC 1455 ze sprawdzona pompa czy SC 1456 z chińska pompa ale sterowalna.

Sent from my iPhone using Tapatalk

U mnie problemy z regulacją zniknęły,tak jak pisałem kilka postów wcześniej,przez prawie cztery miesiące nie przelał ani razu. Co do cichości,nie mam doświadczenia z innymi odpieniaczami,uważam jednak,że mój jest raczej cichy,zważywszy na to,że szafkę mam niewygłuszoną i z tyłu otwartą. Obecnie pracuję trochę głośniej,pewnie czas na wyczyszczenie (do tej pory myłem tylko kubek). Co to wyboru między SC 1455 czy SC 1456 raczej Ci nie doradzę, natomiast jeśli sytuacja w akwarium się nie poprawi,noszę się z zamiarem zmiany właśnie na SC1456.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem instalacje akwa u cezarycezary i powiem tak - SC 1456 jest świetny. Teraz żałuję, że nie mam sumpa :) Jarek olej te bakterie a lej tak jak mówiłem Fauna Marin Marine Bakto Blend - mi dopiero na nich akwa "zaskoczyło".


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem instalacje akwa u cezarycezary i powiem tak - SC 1456 jest świetny. Teraz żałuję, że nie mam sumpa :) Jarek olej te bakterie a lej tak jak mówiłem Fauna Marin Marine Bakto Blend - mi dopiero na nich akwa "zaskoczyło".

Brak sumpa ma swoje zalety - chyba nieźle mobilizuje do zmiany akwarium ;). Swego czasu używałem tych bakterii w Reefmaxie,kiedy miałem problemy z podwyższonym NO3 i właśnie gdy zacząłem je lać,akwarium ładnie się ustabilizowało. Z racji tego,że akurat kończą mi się bakterie,chyba znów je kupię,aczkolwiek nie wiem czy w moim przypadku nie będzie to tylko zaklinaniem rzeczywistości.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak sumpa ma swoje zalety - chyba nieźle mobilizuje do zmiany akwarium ;). Swego czasu używałem tych bakterii w Reefmaxie,kiedy miałem problemy z podwyższonym NO3 i właśnie gdy zacząłem je lać,akwarium ładnie się ustabilizowało. Z racji tego,że akurat kończą mi się bakterie,chyba znów je kupię,aczkolwiek nie wiem czy w moim przypadku nie będzie to tylko zaklinaniem rzeczywistości.

Będzie dobrze. Mniej napinania się nad akwarium a bardziej skupienie się na przyjemności jego posiadania i w końcu bujnie :) No i podstawa to nie robić testów ;)


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a na jakiej wysokości macie ustawiony poziom wody w tej rurce:

post-23962-0-22552900-1463407136_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 5 cm od góry na wysokości białego kołnierza. Ja tak mam i spisuje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie odnośnie odpieniacza deltec sc1455, wszędzie na stronach pobór powietrza jest podany 600L/h. A przecież w nim są montowane deltec dsc 600 gdzie z kolei pobór powietrza tej pompy jest 350L/h to jak to w końcu jest?


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś to wytłumaczyć?


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do strony producenta deltec sc1455 gdzie wyraźnie jest podane pobór powietrza 600l/h:

http://www.deltec-aquaristik.com/english/products/internal_skimmer/sc_serie/364.html

A tutaj pompa deltec dcs 600 montowana w sc 1455, każde źródło podaje to samo max 350l/h:

http://ireef.pl/deltec-dcs-600.html

Czy ktoś się może juz zastanawiał na tym? Prosiłbym o odp bo jak to możliwe że pompa ma tyle, a jak ją włożymy do pienidla to ma prawie dwa razy więcej? Po kulturze pracy widać że na pewno bliżej jej do tych 350 niż 600l/h.


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie pomyślałeś nad dwoma aspektami:

1. Skąd takie oznaczenie na pompie ?

2. Że informacja na polskiej stronie to błąd skoro pompa DCS 400 montowana w SC 1350 ma 450 litrów więc logicznie mocniejsza nie może być słabsza w większym odpieniaczu

i może jeszcze jeden: Deltec raczej wie co pisze o swoim produkcie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat,

zakupiłem ten sprzęt używany (sc1455), więc chciałem go przeczyścić i nie wiem jak się do tego dobrać, wyjmuje się jakoś pompę z niego?.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat,

zakupiłem ten sprzęt używany (sc1455), więc chciałem go przeczyścić i nie wiem jak się do tego dobrać, wyjmuje się jakoś pompę z niego?.

proszę bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio mały problem z odpieniaczem - w rurce do regulacji poziomu mam ustawiony poziom ok. 4-5cm poniżej jej górnej krawędzi i już kilka razy,nie wiem czemu,rurka ta całkowicie się zalała,aż się przelewa górą. Poziom w samym odpieniaczu pozostaje taki sam,jak był ustawiony,po wyłączeniu na chwilę odpieniacza z prądu i ponownym załączeniu,poziom w rurce również wraca do normy. :ouch:


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem , dziala niby okej , za pare dni przelewa górą od regulacji. nic nie jest pozapychane bo sprawdzałem milion razy .

albo jest za silny i nie ma co pienić ? mam go w 200+ sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest sens montować taki dyfuzor? vZ tego co widać na filmiku to piana jak by gęstsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.