Skocz do zawartości
Marcin1982

Deltec SC 1455

Rekomendowane odpowiedzi

co tydzien kubek mam pelny i myjac go wylewam cay maras.

Ciekawe...u mnie przez tydzien to dwa-trzy centymetry uzbiera.... A jak trzymasz taki wysoki poziom wody w rurce tej obok body to nie przelewa? Ja jak swoj tak podniose to murowana przelewka jest.... A co do czyszczenia.... inny kolega pisal raz na 3 miesiace??? Jak nie wyczyszce co tydzien dwa to przelelewa i wariuje dosc czesto.... Zauwazylem ze jak jest czysty to lepiej dziala (oczywiscie nie od razu po czyszczeniu). Po tygodniu w moim piana nie jest juz taka gesta i nie wywala juz tak duzo... raczej niewiele.

Edytowane przez zegeye (wyświetl historię edycji)

Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem co 3 miechy myje kubek i nic nie przelewa. A zzapomnialem napisac ze mam go podlaczonego pod timmer i mozna powiedzec ze sie resetuje co 5h, tzn. wylacza sie na 15min. 3 razy na dobe. Mi tez go przelewalo ale od czasu podlaczenia pod timmer problem znikl.


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nic dziwnego nie widze, trzeba tylko troche czasu mu dac. :thumbup:

... możliwe, że nic dziwnego - ja doświadczyłem zmętnienia wody i to prawie tak jak na tym filmiku.

Na szczęście tu na forum jest kopalnia wiedzy - i w jednym z wątków było zasugerowane (nie mnie), że jednym z powodów zmętnienia (wykwit bakteri) może być słabo lub bardzo słabo napowietrzone aqua co przy namnożeniu bakterii "zamyka" w ogóle powietrze w aqua ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem co 3 miechy myje kubek i nic nie przelewa. A zzapomnialem napisac ze mam go podlaczonego pod timmer i mozna powiedzec ze sie resetuje co 5h, tzn. wylacza sie na 15min. 3 razy na dobe. Mi tez go przelewalo ale od czasu podlaczenia pod timmer problem znikl.

IMHO to niezbyt dobry pomysł. Jeśli skimmer pieni nadmiernie to znaczy, że jest coś w wodzie co należy usunąć, a zbijanie filmu czy też piany powoduje obniżenie pracy odpieniacza zanim na nowo utworzy się piana duża.

Można posłuchać jeszcze tutaj o tym:

Tym bardziej, że SC1455 posiada regulację poziomu i można to dobrze ustawić.

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Czy do akwarium 400l ten odpieniacz będzie ok, czy lepiej pomyśleć o większym?


aquarium2041.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma w 500 litrach ze sporą obsadą i jest zadowolony


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Czy do akwarium 400l ten odpieniacz będzie ok, czy lepiej pomyśleć o większym?

To zależy co chcesz w tym akwarium trzymać, jeżeli las akropor + sporo ryb to może być za mały. Ja mam go w 300l i wydaje mi się, że jest tak w sam raz.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go mam w 300 L w obiegu i wygląda na to że daje rade.Ale odpieniacz to nie wszystko. Mam do tego pellety i 5L siporaxu więc cięzko stwierdzić jak by było bez tego. Poza tym fajny sprzęt, sprawdziłem wiele różnych wynalazków łącznie z BK Mini i ten wydaje się najlepszy do tego litrażu. Poza tym Gosia - sąsiadka ma go od dawna i daje rade w jej baniaku więc można powiedzieć że sprawdzony sprzęt.

meteormode

...te ustawienia co napisalem byly przy pobieraniu powietrza z wewnatrz pokoju i bylo wszystko ok,ale w wczoraj przyslali mi rurke silikonowa 8meetrow i pobiera powieyrze centralnie zza ona.Czyli koniec rurki wisi za oknem.Na dokladne ustawienia musze poczekac lecz na zdjeciu widac roznice poziomu w rurce.ph poszlo do gory z 8,1 na 8,2,8,3

Faktycznie wysoki masz ten poziom wody ustawiony, jakie masz zanurzenie?

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam go w 450 litrach w obiegu przy średniej obsadzie i jestem bardzo zadowolony. Cichy i dość oszczędny w zużyciu energii. Osobiście polecam.

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba skuszę się na SC1660. Wolę mieć zapas i spać spokojnie. Czy ktoś miał z nim do czynienia?


aquarium2041.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, do jakiego momentu mam byc zadowolony ze swojego sc 1455? Kiedy to wiecie ze nie daje rady? Bo jak na razie w 375l odpienia ladnie, nie przelal i po tygodniu mam kubel pelen do wymiany, lub pol, jak ustawie. Pytam bo jak na razie odpieniacz ustawiony na piane mokra i obsada malutka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki azotany i fosforany masz pod kontrolą ( czyli na zadowalającym poziomie)


aquarium2041.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapas czego? Ważne ile powietrza dostarczy, odpienianie to kwestia innych czynników i większy odpieniacz nie zapewni lepszych parametrów czy zerowego NO3. Chyba ze zapas na większe akwarium. Mam go w 200l i jest sporo za duży przy sporej obsadzie 20 ryb i sporo korali. Ale u mnie był przewidziany na akwarium docelowe 500l.

Odpieniacz 1455 jest ok ale dzisiaj raczej wybrałbym inny produkt. Powodem jest tylko jedna rzecz, rozprowadzenie bąbli. Tu bezpośrednio z pompy całość leci w górę jednym strumieniem, powoduje to stratę wysokości komory głównej bo kilka cm jest przez to podniesiony poziom wody w odpieniaczu sztucznie. Inne produkty mają wstawkę z wieloma otworami, która powoduje rozprowadzanie piany znacznie niżej. Miałem słabszy odpieniacz ale z tym czymś miał podobna wydajność. Zyskałem tylko na ciszy, watach i odcinku z kubka :).

Zobacz na spokojnie konkurencje w podobnej cenie.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byś wybrał dzisiaj po doświadczeniach z Deltecem?


aquarium2041.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to mało popularne. Poszedłbym w skimz, Ati lub wręcz aCone z AM. Delteca mam, jest dobrym odpieniaczem ale wnerwia mnie ta wylewka bez rozprowadzenia piany. Trochę taki wulkan. Nie powiem, to działa ale można to zrobić lepiej. Jak wyżej napisałem jest to strata wysokości odpienianiacze, a zasada jest im dłuża komora odpienianiacze rym lepiej. Jest tez strona z odpieniaczami Sebastka, pełna produkcja i robi pienidła na wymiar. Cena tez przystępna no i Polska myśl i serwis, są to zalety. Temat warty przemyślenia.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google whiteskim 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślał ktoś o dorobieniu takiego sitka do rozprowadzania piany do delteca? Zastanawiam się nad tym tylko czy to coś zmieni?

post-24943-0-38453900-1431424023_thumb.jpg

Edytowane przez Vahiro (wyświetl historię edycji)

OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś zmieni ale widziałem na necie taką przeróbkę z filmikiem, jestem teraz w pracy, może na domowym kompie uda mi się to odszukać. Co ci przeszkadza brak sitka??

Czy wylot wody zasysa wam mikrobąbelki powietrza ?? u mnie niestety tak - mam go 2 tydzień.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posty wyżej dały do myślenia, po coś producenci robią te sitka. Spróbuje niedługo coś wydłubać, może coś da. Byłoby fajnie gdybyś znalazł filmik ;)

A co do bąbelków, niestety tak. Żeby się tego pozbyć pokusiłem się o prowizorycznego bubblestopa. Coś dało, zawsze tego mniej ale dalej mnie to nie satysfakcjonuje.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze post na zagranicznym forum gdzie ktoś tłumaczył że sitko stosuje się przy mocniejszych pompach i większych body a przy słabszych/mniejszych nie ma to znaczenia.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli trzeba sobie odpuścić :)


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pozbyć sie tych mikro bąbelków ? Wylatują mi z tego odpieniacza i pompa obiegowa wszystko rozprowadza po akwarium.Ma ktoś jakiś patent na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wali bąbelkami masakrycznie, na szczęście przegrody pomiędzy odpieniaczem a obiegiem zapobiegają przedostaniu bąbelków do głównego zbiornika.

Jestem ciekaw czy ktoś ustawił ten odpieniacz tak że bąbelki nie występują ?


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.