Skocz do zawartości
luft

Zmniejszenie słonego litrażu - przyczyny

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od projektu, mi obsługa 400ki zajmowała więcej niż teraz w 1000ce (głównie chodzi o podmianki, w nowym mam wszystko na pompach, podłączone do kanalizacji. Co do zużycia prądu to w starym miałem T5 a nowe będzie na LEDach, więc niewiele więcej powinno wyjść, bo mocniejsze pompy. Koszty wody nie są wysokie na szczęście, jedynie różnica będzie na soli widoczna.

Gdyby pomieszczenie było większe, to zbiornik zrobiłbym jeszcze dłuższy, ale wysokość i głębokość ta sama, żeby móc sięgnąć dna bez stołka i maski do nurkowania. Miesięczne koszty utrzymania są niższe, niż palacze czy piwosze wydają na swoje używki. Radość z oglądania codziennie 2,5 metra oceanu - bezcenna

przytaknę :thumbup:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podloga... przekleta brytyjska podloga... dlatego tylko 450 stoi bo juz sie delikatnie od sciany odgina... :/

Ale klamka zapadla. Na wiosne rozbudowa lekka salonu w/g polskich norm budowlanych :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to będzie głośno w brytyjskiej prasie, dom zawalił sie przez akwarium :) na szczęście to tam daleko na północnym końcu swiata :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przycince SPS-ów raz na miesiąc akwarium zarabia na siebie.Brał ktoś to pod uwagę ? To trochę żartów i trochę prawdy.

Ps.przypomniałem sobie ile kosztuje rasowy owczarek niemiecki,długo włosowy.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzedaży SPS-ów nie zarobisz na akwarium niestety.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzedaży SPS-ów nie zarobisz na akwarium niestety.

moze i nie ale to jak na automatach nie wazne ze wlozysz tysiac, wazne ze wygrales stowe .


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już miałbym podejmować decyzję o zmniejszaniu to prędzej zostawił bym Same Ryby :) Powód prosty nie trzeba pamiętać o zmianie świetlówek no chyba że dopiero jak się przepali któraś i można świecić kiedy się chce , Reszta bez zmian podmiany regularne i też jakoś by to wyglądało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadaczy, albo aspirujących do posiadania akwarium można podzielić na miłośników hobbystów oraz tych, którzy chcą mieć akwarium morskie. Pierwsza grupa osób, to ci, którzy mają pasję. Druga grupa obywateli, to ci, którzy mają co najwyżej chęci. Ci pierwsi wiedzą co mam na myśli, a ci drudzy nigdy tego nie ogarną. Pewna, nieliczna grupa miłośników to osoby, którzy czasami (zmuszeni przez życie)umiejętnie przechodzą na piko (lub zaczynają z piko mając w planach większe),trzymają ślimaki i inny świat małych organizmów wyczekując lepszych czasów dla swoistego powrotu do dużego zbiornika(lub możliwości założenia większego), który jest marzeniem każdego prawdziwego pasjonata tego hobby.

Osoby z samymi chęciami, to w większości przypadków ludzie, którzy zaczynają się interesować tym hobby dopiero po zakupach i chcąc uzyskać morskiego "holendra" w dwa tygodnie szybko się zniechęcają, raczej prędzej niż wolniej się orientują, że to nie jest możliwe, ponieważ przecenili również swoje możliwości. Nawet jak konsekwencją będzie zmniejszenie litrażu, to często kończy się całkowitą rezygnacją. Forum zawiera 95% niezbędnych informacji do założenia i prowadzenia akwarium morskiego bez konieczności zakładania nowych wątków. Myślę, że odpowiadając na pytanie zawarte w temacie warto, aby zastanowić się kto przeczytał i przyswoił większość zawartych tu informacji.......... .Ja sporo przeczytałem he he i muszę się przyznać, że dla mojej planowanej obsady postawiłem o 200 l za małe :whistle:, ale gdybym kiedyś chciał powstawiać same SPS-y, to 200 za duże....... jednak biorąc pod uwagę fakt, że nie wyobrażam sobie mniejszego akwarium niż 500l, to samych SPS-ów nigdy nie będzie.

Można pokusić się o stwierdzenie, że częściej jednak hobbyści zmniejszają litraż, ponieważ ci drudzy zasadniczo od razu rezygnują. Dla hobbysty jednak zmniejszenie litrażu zawsze będzie straszne. Wydaje mi się, że przeważnie przyczyną zmniejszenia litrażu jest brak chęci zmiany obsady na mniej wymagającą przy gorszej sytuacji finansowej i konieczność uzyskania kompromisu ze współmałżonkiem(brak miejsca he he). Brak czasu, przemęczenie, wypalenie, czy zmiana zainteresowań jest raczej przyczyną likwidacji akwarium.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomek jaki wykład :coffee: po prostu ten kto to czuje ten ma,bólem jest jak się nie ma na takie hobby ale miłośnik podwodnego świata i tak długo bez zbiorniczka nie wytrzyma,dlatego lepiej mieć małe niż wcale a obowiązki nie są wymówką,bo to sama przyjemność :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.