Skocz do zawartości
biegala

Reef Max - Basia

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie mi się dostanie ,ale moim zdanie

Coś za bardzo się cackacie z Basią każdego innego forumowicza byście zjedli :)

Jak dla mnie tam wszystkie plagi egipskie siedzą ze zdjęcia z rozgwiazdą widać okrzemki glony po neicałym miesiącu

życie wprowadzać dla mnie to głupota .

Pozdrawiam

No masz rację ale Basia nie wie co robi w baniaku i jak już wpuściła życie to staramy się jej jakoś pomóc zeby już gorzej nie miała...fakt to będzie dla niej nauczka na przyszłość ale zwierzęta tutaj w niczym nie zawiniły i szkoda że muszą się męczyć przez nie wiedzę i brak cierpliwości Barburki.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra chłopaki bo już nie wytrzymuję tego pisania, powiem tak:

pewnego dnia jestem w sklepie akwarystycznym, oglądam sobie ogladam, wchodzi Pani, i jak to sprzedawca chcąc sprzedać towar, pakuje jej kit, co trzeba a czego nie trzeba, zakupiła więc salimetr, i słyszę rozmowę, że woda z osmozy oczywiście ale żywicy nie trzeba narazie, i jak się za tydzień ustabilizują parametry to można u niego zamawiać ryby. Myslę sobie, że niedługo Pani z Polkowic na forum będzie pytała dlaczego ma takie a nie inne parametry. Ale jak sprzedawca wielki znawca wie lepiej to takim sposobem wprowadza w błąd ludzi kupujących aby tylko sprzedać towar. Więc nie dziwcie się że dziewczyna szuka pomocy na forum, jak chcecie to pomóżcie kobiecie.Pozdrawiam.


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że sprzedawca chce sprzedać i dlatego tak się zdarza

Ale niewidza nie usprawiedliwia takiego postępowania

Jak ktoś pyta na forum równie dobrze może też czytać , a widzy tutaj jest naprawdę dużo

Sorry za offtop

Ps Akwa sę fajnie zapowiada i blisko do mnie

Ja radziłbym zaczekać jeszcze z miesiąc może dwa i wtedy powoli wpuszczać ekipę pokaż zdjęcie całości

Edytowane przez Skala (wyświetl historię edycji)

Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basia jaki masz wynik wody po wyjściu z filtra RoDi,chodzi mi o TDS? Masz coś z wodą,albo dojrzewanie trwa to też może być przyczyna tak złej kondycji tej rozgwiazdy.A jak reszta życie?ślimaki itd żyję to wszystko?

tak wszystko inne zyje i ma sie dobrze. sama nie wiem co z rozgwiazda. mackę wyrzuciłam. trudno powiedziec co z nia bedzie. walcze o nia caly czas.


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mi się dostanie ,ale moim zdanie

Coś za bardzo się cackacie z Basią każdego innego forumowicza byście zjedli :)

Jak dla mnie tam wszystkie plagi egipskie siedzą ze zdjęcia z rozgwiazdą widać okrzemki glony po neicałym miesiącu

życie wprowadzać dla mnie to głupota .

Pozdrawiam

masz rację. posluchalam kogos z forum kto mi doradzil rozgwiazde. no i mam za swoje, probuje ja ratowac. nie mam pojecia co bedzie. opieprzaj nie mam nic przeciw, ale jeszcze bardziej potrzebuje teraz informacji jak jej pomoc.


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ją oddał komuś inaczej będzie ciężko


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznaje sie do wlasnej glupoty. teraz ta glupote staram sie naprawiac. a wam sie to zdarzylo w zyciu ?


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wiele osób popełniło znacznie gorsze błędy - ja też. Ale forum istnieje po to żeby ich nie popełniać.

Oddaj rozgwiazdę. Ogólnie oddaj wszystko oprócz pustelników i ślimaków żeby coś żarło glony. Ze skały powinno wyleźć sporo zwierzaków. Obserwuj pojawiające się życie i czekaj aż nie będzie plag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,

tak coś czułem, że sprzedawca maczał w tym palce ( mój wpis parę stron wcześniej ) Basia nie zaprzeczyła więc zakładam, że piszesz prawdę...masz +

Co do autorki wątku... Musisz nabrać troszeczkę pokory do tego co piszą inni, a w zasadzie w dobrej wierze ci radzą.

Jak na razie dobre rady ignorowałaś, a niestosowne realizowałaś... Nie tędy droga

Jest tu wielu wartościowych ludzi którzy chętnie służą pomocą, postaraj się dobrze wykorzystać ich wiedzę.....Wystarczy poczytać stare wątki, a dużo się z nich nauczyć :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od sprzedawcy nic nie kupilam. rad slucham (trudno jest ocenic czy to sa dobre czy zle rady ---- dopiero jak sie ich poslucha to wiadomo ...

przyszly korale. maja sie swietnie. nie moge oderwac od nich wzroku ... meczylam sie z baniakiem ladnych kilka godzin ! stracilam w pewnym momencie wenę. odeszlam, wrocilam. i tak kilka razy :] ale juz wszystko na swoim miejscu. polecam korale od darek1oo !


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj usmiercilas rozgwiazde a dzis skladasz korale? Ty jednak nie uczysz sie na własnych błędach.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pogratulowac

juz wiem o co bedziesz za 3 dni pytac

a mi minusa za szczerosc :)

Edytowane przez Skala (wyświetl historię edycji)

Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bacha, pomijając pośpiech i brak cierpliwości odnoszę wrażenie, że zbyt emocjonalnie podchodzisz do tematu swojego zbiornika (i dyskusji na forum). W morszczyźnie to bardzo kiepska mieszanka i jeżeli nie zmienisz nastawienia, to długo będziesz męczyła się z baniakiem, a frustracji będzie bez porównania więcej niż radości. Chłopaki mają rację-dostajesz duże fory ze względu na płeć, faceci z takim podejściem do tematu mieliby naprawdę ciężką przeprawę na forum. Daj ochłonąć emocjom, nie działaj impulsywnie, słuchaj rad i uzbrój się w cierpliwość, inaczej nic z tego baniaka nie będzie.

Po godzinie od wsadzenia do zbiornika nie można pisać, że korale mają się świetnie-po paru tygodniach bez negatywnych zmian i owszem. Przestaw się na taki tok myślenia, bo w ciągu godzin dzieją się w morszczyźnie głównie złe rzeczy. Te dobre zajmują zdecydowanie więcej czasu i właśnie w takich kategoriach musisz zacząć myśleć i działać.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pogratulowac

juz wiem o co bedziesz za 3 dni pytac

a mi minusa za szczerosc :)

nie dostales ode mnie minusa, za szczerosc nigdy nikomu nie dalam. szanuje czyjes opinie. pozdrawiam !

Wczoraj usmiercilas rozgwiazde a dzis skladasz korale? Ty jednak nie uczysz sie na własnych błędach.

Sent from my iPhone using Tapatalk

jakich bledach ?

No własnie, posty edytujemy :)

mintaj


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bacha, pomijając pośpiech i brak cierpliwości odnoszę wrażenie, że zbyt emocjonalnie podchodzisz do tematu swojego zbiornika (i dyskusji na forum). W morszczyźnie to bardzo kiepska mieszanka i jeżeli nie zmienisz nastawienia, to długo będziesz męczyła się z baniakiem, a frustracji będzie bez porównania więcej niż radości. Chłopaki mają rację-dostajesz duże fory ze względu na płeć, faceci z takim podejściem do tematu mieliby naprawdę ciężką przeprawę na forum. Daj ochłonąć emocjom, nie działaj impulsywnie, słuchaj rad i uzbrój się w cierpliwość, inaczej nic z tego baniaka nie będzie.

Po godzinie od wsadzenia do zbiornika nie można pisać, że korale mają się świetnie-po paru tygodniach bez negatywnych zmian i owszem. Przestaw się na taki tok myślenia, bo w ciągu godzin dzieją się w morszczyźnie głównie złe rzeczy. Te dobre zajmują zdecydowanie więcej czasu i właśnie w takich kategoriach musisz zacząć myśleć i działać.

masz racje. zbyt wylewnie podchodze do tematu. wrzucilam je rano i wieczorem juz obserwuje ze doszly do siebie po podrozy. co bedzie dalej to czas pokaze. ale dziekuje za opinie.

ps. skoro wszyscy mnie traktuja lagodniej ze wzgledu na plec to przeczytaj moj watek i komentarze na nim dokladnie :popo:

Edytowane przez biegala (wyświetl historię edycji)

narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie korale wsadziłaś????


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sarcopython, capnella, sinularia, discosoma, zoa


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basia jak korale i akwarium wstaw zdjęcie dobrej jakości


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sarcopython może nie przetrwać z resztą będzie OK :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma wodę jeszcze nie dość dojrzałą to sarco pewnie schowa polipy o ile polipował,ale xenia i zoa hmmm jak xenia się napompowała od samego początku to tez może nie wróżyć nic dobrego...ja miałem podobny przypadek z kumplem wsadził xenie po 3 tyg niby do dojrzałego a ona ładnie się napompowała i potem już tylko zanikała.Zobaczymy jak wstawi zdjęcie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trochę przesadzacie.. popatrzcie sobie po necie jak się traktuje korale podczas naturalnych "odłowów" z rafy.. tam się nikt nie przejmuje a my tutaj wszyscy dmuchamy i chuchamy jak na największe skarby narodowe ;)


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba trochę przesadzacie.. popatrzcie sobie po necie jak się traktuje korale podczas naturalnych "odłowów" z rafy.. tam się nikt nie przejmuje a my tutaj wszyscy dmuchamy i chuchamy jak na największe skarby narodowe ;)

Bo nas w tym odróżnia kilka czynników, po pierwsze jak im cos padnie to maja w wodzie kolejny. Po drugie jak cos uszkodzony to padnie w twoim baniaku a nie u nich. Jakies jeszcze pytania?

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, porównanie troche nietrafione. Koral na krótką metę wytrzyma bardzo dużo, nawet 40 stopniowy upał i palące słońce, kiedyś jeden importer wysyłał nam zoanthusy bez wody, jak żywą skałe :) nie pamiętam, żeby jakieś nie przetrwały... Ale one trafiały do zbiornika z dobrymi parametrami a te, które palą się na słońcu podczas odpływu, kilka godzin później ponownie siedzą w wodzie. Zupełnie inna historia jest, kiedy koral trafia do zbiornika niedojrzalego, niestabilnego i o kiepskich parametrach wody, i ma w nim żyć na stałe...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trochę przesadzacie.. popatrzcie sobie po necie jak się traktuje korale podczas naturalnych "odłowów" z rafy.. tam się nikt nie przejmuje a my tutaj wszyscy dmuchamy i chuchamy jak na największe skarby narodowe ;)

No koligen gratuluję podejścia,ja nawet xeni starałem sie zapewnić odpowiednie warunki przed wpuszczeniem ją do zbiorniczka,nie chodzi o traktowanie korali ale o ich żywot w naszych baniakach im większa olewka tym one się gorzej czują i nie dają nam tej satysfakcji z ich oglądania a wszyscy po to je mamy żeby cieszyły oko.Więc ja dbam i nie ważne czy kupione za 100zł czy dostane w prezencie.Basia jak akwa?nic nie piszesz...pokaż zdjęcie jakieś.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.