Skocz do zawartości
Marian2244

Eksperymentalny projekt 650l- dobór oświetlenia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie założyłem akwarium o wymiarach 150x60x70. Akwarium posiada 100 kg skały suchej oraz całe 3 kg skały żywej (z racji dość skromnego budżetu oraz możliwości sklejenia, dzięki czemu mogłem uzyskać dowolny kształt bryły głównej). Pierwsze akwarium morskie oświetlałem T5. Moje pytanie jest następujące: czy w tak dużym zbiorniku przy SPS i LPS można użyć T5 z dobrym efektem wzrostu? Chce zrobić pokrywę aby ograniczyć parowanie i wilgoć w pokoju więc wtedy HQI odpada.

Edit:

Przenioslem do odpowiedniego dzialu

Tester

post-14764-0-13290200-1348947158_thumb.jpg

post-14764-0-79405400-1348947166_thumb.jpg

Edytowane przez Marian2244 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza T5... :) Wystarczą spokojnie - tyle że nie możesz żałować ich i trzeba kilka ładnych sztuk założyć. Ale efekt, zdaniem wielu, lepszy niż na ledach czy hqi


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemysl rozmieszczenie skaly, dziwne i chyba nie praktyczne


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję oświetlenie 2x80W i 6x54W. Gdyż nie widzę powodu aby oświetlać komin w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum znajduje się odpowiedź na twoje pytanie..........wystarczy poszukać. Czym dokarmiasz rozgwiazdę piaskową???

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmiescisz nad akwarium (poza oswietlaniem komina) 8 x 80 W ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemysl rozmieszczenie skaly, dziwne i chyba nie praktyczne

Bardzo delikatny temat, wszystko zależy od planowanej obsady. IMO trochę dużo tej skały ale bardzo fajnie zrobione półki pod koralki i dużo kryjówek dla rybek, generalnie mi się podoba.

To co proponuje Stani jest fajnym rozwiązaniem bo w jednej lampie masz już wszystko, sterowanie, wschody, zachody i tylko jeden kabel do gniazdka.

Parowania się nie bój. Zakup higrometr i monitoruj wilgotność. Ja też kiedyś się tego obawiałem i miałem przykryte akwarium po zdjęciu przykrycia wilgotność wzrosła z 40% do 50-63% (max. latem) co jest OK. Chyba, że wilgotność Ci wzrośnie powyżej 70% ale to już inna historia.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.