Skocz do zawartości
Tester

REDOX - praktyczne wykorzystanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30

tester to sa screny z programu profiluxa III

<div>Z PC </div>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze program do obslugi profka z PCta? W jakiej jest wersji bo ja uzywam 'Piatki" ale szostke mam tylko nie zainstalowana


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was widział jakiś roztwór kalibracyjny do elektrody redox o wartościach w okolicach 400 i -200?

Te które mam to 220 i 230 mv ale z tego co zaobserwowałem to elektrody mają różne nachylenia i chciałem sprawdzić ich odchylenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akvarius,

zolte to sie robia odpieniacze firmy Deltec, bo taka stosuja technologie. H&S lub BK nie robi sie zolty, zreszta to by mi nie przeszkadzalo, bo odpieniacz mam schowany w szafce. Uszczelki moze sie rozwalaja w odpienkach bez atestu. W tych "normalnych" nic sie nie rozwala.

Mam wrazenie, ze jeszcze nie uzywales ozonu lub w innym odpieniaczu ? :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, dwa pytania,

Czy ten program ktory uzywasz do obslugi Profi to wersja szesc?

I czy w wykresach jest mozliwosc zapisania godziny pomiaru?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darek, dwa pytania,

Czy ten program ktory uzywasz do obslugi Profi to wersja szesc?

I czy w wykresach jest mozliwosc zapisania godziny pomiaru?

tak to ProfiLux Control 6,

http://forum.aquariumcomputer.com/showthread.php?3050-ProfiLux-Control-6-was-erwartet-Sie-Ein-Vorgeschmack...

w którym miejscu w wykresach Ci potrzebna jest godzina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniam rozdzielczosc wykresu , bo na przyklad chce przeanalizowac ostatnie 4 godziny to ciagle mam date na dole a nie czas.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

na wykresie godziny nie znajdziesz :( ale w tabeli pomiarów jest dokładny czas :welcome:

gallery_9946_1979_315116.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

@Tester - na początku napiszę ze nie jestem chemikiem i elektrochemii znam tyle ile morza potrzebuje koń - tyle żeby się skąpać a nie utonąć...

W jaki sposób jest zbudowana "elektroda redoks stosowana w akwarystyce"?? Zwyczajna najprostsza elektroda redoks to nie jest --- Elektroda redoks jest np kawałkiem obojętnego metalu [najczęsciej platyny] zanurzonym w roztworze w którym są jony metalu na 2 stopniach utlenienia. Potencjał takiej elektrody jest łatwo wyznaczyć [ w przypadku prostych reakcji...] >> wystarczy zapisać reakcję i wzór Nernsta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie jestem chemikiem. Slowo. Natomiast nie rozumiem Twojego postu odnosnie elektrody redox

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

chodzi mi o to czy elektroda redoks stosowana w akwarystyce jest tym samym co "elektroda rekoks w chemii" -- Czyli czy jest to kawałek platyny zanurzony w roztworze w którym znajdują się jony na rożnym stopniu utlenienia [woda morska jest takim roztworem]?? Nie raz spotkałem się z "akwarystyczną wersją nauki" i dlatego się pytam...

W wodzie morskiej może zachodzić cała masa różnych reakcji utleniania i redukcji [mamy tu "zawartość" prawie całego układu okresowego...] Zmiany potencjału na elektrodzie mogą być trudne do interpretacji. Podobnie jak zmiany przewodności. Dlatego wydaje mi się że w praktyce jest to mało przydatny "pomiar" - szczególnie w zwykłym akwarium bez żadnych kombinacji w stylu ozon[ozon jest trującym gazem - także dla ludzi], filtr siarkowy, filtr beztlenowy. Z tego mojego wydawania mi się oraz z braku nadmiaru forsy nigdy nie stosowałem elekrody redoks w akwarium. Choć z elektrochemią mam troszkę do czynienia... - ale nigdy nie byłem z niej "kozakiem"///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

550mV? rozumiem ze nie ma problemu. Pytam bo w kazdej publikacji wartosc 450mV jest podawana jako bezpieczne maximum.

u mnie za ostatni tydzień wygląda to tak, i powiem szczerze mam dylemat czy wogóle jest sens podłączać ozon ?

redox oscyluje cały czas pomiędzy 450 - 500 mV

gallery_9946_1979_30268.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profilux'em

Witam moja sonda w frofiluxe pokazuje 270 redoxu a w Medicu 350

Obie sondy nowe i kalibrowane tym samym płynem .

Czym sie ma ta rozbieżność ?


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester przydatny post zaciekawił mnie jak wiele twoich postów :)

krzlew przyczepiłeś się do mojego post-a hmmm, faktycznie nie używałem w akwarystyce ozonu bo nie mam jeszcze miernika REDOX, a co do wpływy ozonu na gumę to wystarczy poszukać na necie jest tego sporo

thcskiba Ozon a odpieniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek - sondy ORP podlegaja zuzyciu. Zarastaja, wysychaja - to wszystko wplywa na dokladnosc pomiaru.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Witam moja sonda w frofiluxe pokazuje 270 redoxu a w Medicu 350

Obie sondy nowe i kalibrowane tym samym płynem .

Czym sie ma ta rozbieżność ?

próbowałeś zamieniać sondy miejscami żeby potwierdzić dokładność pomiaru w zależności od miernika :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek - sondy ORP podlegaja zuzyciu. Zarastaja, wysychaja - to wszystko wplywa na dokladnosc pomiaru.

Sondy są nowe mają niecały miesiąc

znajdują się w tym samym miejscu

Parametry po skalibrowaniu rosły prawie tak samo przez trzy dni poczym

profilux stanoł a medic szedł w góre.Po karmieniu czy czyszczeniu szyb medik spada

i pokazuje niższy redox a profilx praktycznie na tym samym poziomie zostaje.

Ktury jest bardziej prawdziwy?


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek ma racje - zamien sondy i sprawdz wyniki. Mozliwe ze ta "rofiluxowa" jest walnieta. Obie sa tej samej firmy?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

u mnie za ostatni tydzień wygląda to tak, i powiem szczerze mam dylemat czy wogóle jest sens podłączać ozon ?

redox oscyluje cały czas pomiędzy 450 - 500 mV

gallery_9946_1979_30268.jpg

dziś założyłem nowiutką sondę, skalibrowałem, sprawdziłem dwa razy :harhar:

i po włożeniu do akwarium 350 mV i ciągle rośnie

no nie chce być inaczej do jutra będzie 450-500 mV :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam redox w granicach 410 mV ostanio wysypało mi kilka ryb i włączyłem ozonator 0.5h pracy i 2 h przerwy i specjalnie mi sie ten redox nie podwyższył.

Edytowane przez Czerest (wyświetl historię edycji)

 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie 7 dni temu odpaliłem baniak więc zaczęło się dojrzewanie a elektroda w profiku pokazuje 670mV coś z tym redox jest nie tak.

Dwa razy kalibrowałem. Sonda dochodzi do siebie kilka godzin ale potem był ten sam wynik.

Wydawało mi się że świerzym baniaku redox będzie niski :question:


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.