Skocz do zawartości
Gość buczi82

Mieszana sol

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Sol mi sie miesza juz tydzien, bo nie mialem czasu podmianki zrobic, dzisiaj bede robil, czy ta solanka sie nadaje czy wylac i zrobic nowa ? RO dolewalem...

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił nową. A tą wylał


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił nową. A tą wylał

uzasadnij swoją tezę....


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kilka razy podmiankę robiłem po 3-4 dniach mieszania soli, nigdy nic się nie działo złego


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Ok dzieki, tak sol byla w czystym pomieszczeniu, tzn w garazu, ale przykryta i nic sie tam nie dostalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzasadnij swoją tezę....

Sól Aquaforest zalecany czas mieszania 15 minut, podany przez producenta. Po tym czasie bakterie zawarte w soli już nie dają takiego efektu. Kolega nie napisał jakiej soli używa. A każda sól jest inna.


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez bym robil podmianke, jezeli nie ma w niej zmetnienia lub osadow.

sam osobiscie na poczatku zabawy trzymalem zapasy solanki nawet po 2 tygodnie i nie widzialem zadnych efektow ubocznych :)

Sól Aquaforest zalecany czas mieszania 15 minut, podany przez producenta. Po tym czasie bakterie zawarte w soli już nie dają takiego efektu. Kolega nie napisał jakiej soli używa. A każda sól jest inna.

to ze producent zaleca nie oznacza ze po 15 minutach trzeba ja wylac do kibla.... nawet i aquaforest bym zalal po tygodniu mieszania.

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól Aquaforest zalecany czas mieszania 15 minut, podany przez producenta. Po tym czasie bakterie zawarte w soli już nie dają takiego efektu. Kolega nie napisał jakiej soli używa. A każda sól jest inna.

Nie używałem nigdy takiej soli ale czy aby to nie jest minimalny czas mieszania? Pierwsze słyszę żeby solanka po 15 minutach traciła właściwości??? Co w takim razie z wodą którą masz a akwarium??? Chyba coś źle zrozumiałeś z konstrukcji obsługi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są "Dodatek w postaci bakterii probiotycznych dodatkowo pozytywnie wpływa na redukcję azotanów oraz fosforanów jak również hamuje rozwój patogennych drobnoustrojów w akwarium morskim" to jest napisane na soli


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól Aquaforest zalecany czas mieszania 15 minut, podany przez producenta. Po tym czasie bakterie zawarte w soli już nie dają takiego efektu.

Spadłem z krzesła....litości :p

Edytowane przez rekin1 (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cos na zasadzie robota kuchennego wielofunkcyjnego, goli pie... usuwa ciaze, krawaty wiaze :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w tak długo mieszanej soli nie zaczyna po tygodniu zachodzić mały efekt dojrzewania?Sprawdzałeś parametry wody na podmiankę po 24h a po 168h?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w tak długo mieszanej soli nie zaczyna po tygodniu zachodzić mały efekt dojrzewania?Sprawdzałeś parametry wody na podmiankę po 24h a po 168h?

Dojrzewania czego? Chyba raczej starzenia.

ps. Przepraszam za błędy :baby:

Edytowane przez wa1ker (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojżwania czego? Chyba raczej stażenia

DojRZewania wody,świeżej solanki która też po jakimś czasie zmienia swoje parametry,które są inne niż te w świeżej wodzie na podmiankę to taki sam proces jak przy starcie


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Podmianka zrobiona, korale napompowane ze szok, tubastrea tak napompowana ze zaraz wybuchnie hehe

EDIT: Nie wiem czy to zasluga tak dlugo mieszanej soli, ale naprawde korale sie napompowaly jak szalone, tubastrea, goniopora, galaxy i buble... masakra, albo moze ja wczesniej nie zwrocilem uwagi...

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczi poka no fotki przed tym wybuchem :thumbsup:

Ogolnie juz chyba wszyscy wiedza ze Red Sea ktora powstaje w procesie odsalania naturalnej wody morksiej zawiera naturalne bakterie.

Aquaforest pisze ze dodaje Probiotyki, wiec chyba wyglada na to ze masz zaleglosci :secret:

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.