Skocz do zawartości
WolfAtTheDoor

Jaka jest reakcja ludzi którzy Was odwiedzaja i widza pierwszy raz u Was baniak?

Rekomendowane odpowiedzi

Do nas kiedyś jak przyszli gazownicy, to jeden koleś (okazało się że fan słodkowodnych) jak zasiadł przed akwa to nie mógł wstać przed około 15 minut, jego kolega ciągle nerwowo wchodził i wychodził z mieszkania dając mu delikatnie do zrozumienia, że trzeba by iść już dalej ale nic to nie dawało :D Oczywiście były zachwyty jakie to te ryby niesamowicie kolorowe i oczywiście standardowe pytanie czy mamy takie nemo jak w bajce :D:D

Ale pojawiają się również ludzie niezainteresowani jak Pan od podzielników na kaloryferach, który przeszedł przez pokój i w ogóle jakby nie zauważył akwarium.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie jak przychodzą znajomi to przeważnie mówi o k...a ale ładne i nemo nawet masz :p

zdarzały się też pytania czy to na prawdę żyje w słonej wodzie :D


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kostkę w pracy to wpierw gatka o akwarium a potem o meblach,potem dzieci oglądają rybki a z starych się skubie z zaliczki,hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unas jak ksiądz przyszedł po kolędzie to najpierw uklenkną przed zbiornikiem, potem wpadł do pokoju pomodlił się, wzią kopertę popatrzył na kopertę, popatrzył na zbiornik, na kopertę i zbiornik, po czym wyszedł

Edytowane przez seb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Z tego wątku wynika ze księża chodzą do Was po koperty hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ostatnio znajomych powiedzial o kurcze nie widzialem lepszego akwarium w zyciu.Tak czasami sie zdarza ,ze nie jeden nie widzi


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie namiętnie wszyscy pytają czy mam glonojada :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wątku wynika ze księża chodzą do Was po koperty hmm...

A to jeszcze po coś przychodzi ? :_))


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy kto przychodzi.

Jak Moja wraca ciut wczesniej i zastaje mnie przy nie ogarnietym akwarium jej twarz mowi cos ale nie wyglada mi to jak WOW

Jak przychodza koledzy posolency to katem oka widze ze niektorych bardziej usteresuje moj obiekt westchnieni niz moje akwarium :police:

Ale byly tez okresy ze bylo WOOOOOOW jak i imieniny i czemu nie lubie skalarow :blushing:

Witam

Grześ bo twój obiekt westchnień bez urazy dla twojego baniaka dzisiaj jest o wieeeeele bardziej interesujący dla normalnych ludzi <facetów> niż twoje DSB czy co tam jeszcze synergiczna czy jaka metoda, dla normalnego toż to za dużo. :thumbsup::evil::shock:

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja zawsze słyszę pytanie: Te krewetki to do jedzenia??? Już nawet nie odpowiadam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ubawiło jak ktoś nazwał mojego Chelmona "skalarem" a co do reakcji na Korale, to najczęściej czy to jest żywe czy sztuczne.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie przyszly wolontariuszki z czerwonego krzyza , jedna maniaczka na slodkie, siedzialy 45 min, a co najlepsze ze wyszly i nawet slowa nie powiedzialy po co przyszly. takze baniak uratowal mnie przed naciaganiem.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wątku wynika ze księża chodzą do Was po koperty hmm...

prawidłowy wniosek jest taki - wiekszość odwiedzających nas to księża po kolendzie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

U mnie wszyscy znajomi są przygotowani do tego że jest baniak tylko odruchowo próbują pukać w baniak i rybcie się płoszą , a ja nie zmiennie powtarzam puknij się w czoło, i jak mam wytłumaczyć że zwierzaczki są w 80 procentach odłowione z rafy i że nie są to gupiki ze słodkiego :baby:


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

"a czemu masz tylko 5 rybek?" albo "gdzie się takie kupuje??" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też i tacy znajomi, którym baniak jest zupełnie obojętny. Wówczas się zastanawiam czy z nimi wszystko jest ok? Przecież widząc "coś tak pięknego" nie można się nie zachwycić! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie oprócz standardowyc wow, o ku..., jaaaaaaa pier....., czasem słyszę takie teksty: fajne, a większego się już nie dało? albo po co Ci dwa akwaria? (widząc sumpa na dole), albo gdzie jest filter, o w mordę, to się rusza (na widok xenii), co to jest to czerwone (quadricolor), czy te ryby można jeść (nagminne), jak często odmulasz, skąd się to wszystko bierze?

Potem każdy chce zobaczyć z bliska i zalicza dzwona z szybą Optiwhite, zostawiając tłusty placek z czoła i nosa lub odciski palców na szybie. Czasem co odważniejsi pytają o cenę ale mam wrażenie, że nie chcą znać odpowiedzi.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie pierwszy raz wujek przyjechał w odwiedziny ,to powiedział, że jak już całkiem dostane na głowę to zaleje cały pokój wodą a sam się wyprowadzę na balkon :smiling:

innym razem dwóch dzielnicowych ,przyszli z aktówkami ,to po wejściu teczuszki wypadły z rączek a oni zamiast do stołu to na kolana i modły


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modły przed baniakiem to standard i do tego "próbowanie" wody czy rzeczywiście słona.

Na samym początku zabawy z morszczyzną, teksty typu - k**wa, ja pier**le itp. były używane po cześć


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zle ustawione kanapy, bo goscie czesto odwracaja glowy, zamiast spokojnie ogladac telewizje. Akwarium przykuwa na ladnych pare minut. Potem sa pytania, czy tym rybom nie przeszkadza brak roslin. Jest duzo chetnych na takie akwarium gdy odpowiem, ze podmieniam tygodniowo jedynie wiadro wody. "Czyli mniej niz w slodkowodnym"! Dopiero gdy musze wiecej opowiedziec, to otwieram szafke (he,he), no i wtedy sie zaczyna - "to te kamienie zyja"?. "Tak, to sa korale, zwierzeta". "O, to napewno duzo kosztuje". Czyli pytania - standart.

Mimo wszystko, najwieksza uwage, goscie zwracaja na rybki :wallbash:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas na krewetki mówią,że to są pająki :thumbup: a pytanie nr dwa to :"ile to kosztowało?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw o k.. jakie zaje...ste, później o jest nemo, dalej co to za roślinki :baby: a następnie pytanie o cenę i ogólnie o opiekę:p


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpiękniejsza satysfakcja to widok oczarowanej kobiety :) Bez względu na to kim ona jest


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.