Skocz do zawartości
sledzik-wawa

Cos dla fanów lamp HQI w XXI wieku :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych co nadal kochają HQI myślę ze może być to ciekawa koncepcja.

Oraz do punktowego a nie liniowego oświetlania baniaków:

72 ledy gesto upakowane.

Przy wersji DIY

1411zł na ledach Cree XM-L

Obudowa pewnie jakieś 200-300zł

Zasilacz..... 300-350

Przy zasilaniu ich na pół gwizdka czyli 1,5A dostaniemy...... 37400 lumenów.....

Wynik: 37k lumenów za 2000zł

Żarnik 150W HQI daje ok - 11 000 Lumenów

Żarnik 350W HQI daje ok - 33 000 Lumenów

http://reefbuilders....itial-unboxing/

img_0366.jpg

recently-updated7.jpg

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę wyłącznie lampkę led do nanorafki, za to nie widzę jej związku z lampami HQI.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę wyłącznie lampkę led do nanorafki, za to nie widzę jej związku z lampami HQI.

chyba nie znasz możliwości diody led High Power..


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na xm-l'ach daje duzo...

jakby zabudowac w takiej obudowie bylby wypas, trzeba by zmierzyc ile oddaje ciepla...

oczywiscie z aktywnym chlodzeniem...

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest jedna zasadnicza zaleta lamp HQI nad Led`ami, jeżeli zepsuje mi się żarnik sam go wymienię. jeżeli padnie przetwornica - sam wymienię. Jeżeli w tym ledzie cos padnie, musze go odesłać do serwisu. Dziękuję. Przy zbiorniku obsadzonym po brzegi koralami SPS - nie skorzystam.

Wiem, że niektórzy sobie poradzą ale ja nie. Ta lampka jest super do oświetlania szczepek w sumpie! Mało pali (prądu) i świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy zrozumiałem poprawnie - ale :

- lampka na zdjęciach - ma tyle wspólnego z Cree XM-L - co świnia z corridą.

- na 72 sztuki "no name" diod - są 4 niebieskie(!)

Czy to jest oświetlenie doniczkowe? Chyba że ja czegoś nie zrozumiałem :)

Co z tego że można zbudować lampkę DIY na 72 diodach XM-L - skoro DO NICZEGO ona się nie przyda w akwarystyce morskiej?

Przepraszam - przyda się do refugium - i żeby trawa rosła przed domem(na podjeździe na przykład ;)

Ile taka lampką oświetlisz? 60-70cm bieżącej długości akwarium?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek zle zrozumiales albo celowo zle rozumiesz.

Forma ciekawa dla szerokich ledow. Jest pare lamp na reefcentral tak zrealizowanych.

Nie wszystko sie pacyfkiem kreci...

"Co z tego że można zbudować lampkę DIY na 72 diodach XM-L - skoro DO NICZEGO ona się nie przyda w akwarystyce morskiej?"

Pamiętam sprzed kilku lat podobna twoja opinie jak pisalem aby uzywac diody Cree zamiast gownianych noname kiedy to promowales u nas "slynne" chinole....

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta wypowiedź przemkowa jest faktycznie nieco kontrowersyjna. Ciekawe dlaczego lampa zbudowana na 72 xm-l przyda się tylko do refugium? Chodzi o ilość czy typ? Bo jak to drugie to tylko współczuć właścicielom Metisów i tym podobnych...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie promowałem chinoli ZAMIAST Cree - pisząc że są lepsze.. Coś musiało Ci się pomylić..

A co do tematu - tak sformułowałeś pierwszy post - ze w zasadzie nie wiadomo o co chodzi - co innego jest na zdjęciu, co innego opisujesz..

"Nie wszystko sie pacyfkiem kreci..."

Nie rozumiem - czy masz z tym jakiś problem ? :)

Nawet słowem nie wspomniałem o PS - natomiast chyba Ciebie to bardzo uwiera..

Co do samego pomysłu - naprawdę nic nowego - ani to jest high density matrix - ani to pomyślane porządnie pcb - bo rozumiem że ciekawym pomysłem określasz to co widać na zdjęciach - a nie to o czym piszesz poniżej zdjęć.. :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomasz

Ja myślę że doskonale wiesz o czym piszę - a jak nie - to zbuduj lampkę z 72 diod xm-l - i 4 niebieskich - i pociągnij na tym(i tylko na tym)jakikolwiek zbiornik morski.

No chyba że nie wiesz dlaczego się nie da(lub jest to mało praktyczne - chyba że dla miękkich - w kolorach od kawy z mlekiem do pięknego beżu) - to napisz - lub może marzysz o morskim holendrze :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby nie było całkowicie off - jeśli ktoś faktycznie chce połączenie HQI z LED(efekt blików HQI - ze źródłem LED) - to tylko Kessil.

Bardzo fajne matryce, bardzo fajny pomysł i wykonanie - niestety tylko regulacja ręczna - ale za to bardzo silny blik


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek z Twojej wypowiedzi nie wynika że chodzi Ci o ten konkretnie przypadek ( sądzę tak jak Ty że idiotyczny, ale jako wzór nie wiadomo czego zawsze można podać). Odebrałem to jako deprecjonowanie diód xm-l. Teraz oczywiście jasne, źle zrozumiałem wypowiedź.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się nie zrozumieliśmy - chodziło mi o sam pomysł stosowania aż czterech niebieskich diod - w stosunku do 72 diod białych.. :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, mi chodzi o bryle - forme i zastosowanie tam xm-l w stosunku 2:1 z niebieskimi.

Teraz jasne?


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - teraz jasne - ale dopiero teraz - bo najważniejszego w poście pierwszym zapomniałeś napisać..

czy 2:1 ? każdy ma swoje gusta - ale wg mnie - za dużo białego - szczególnie - że piszesz o xm-l


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj dużo za dużo. Nawet jakby niebieskie dać xt-e i puścić na 3A. Cały czas wściekle biało to widzę.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz mozna by sciemnia dimm...

Dla mnie tez duzo 2:1 ale.... sa okresy kiedy wole "wybielac swiatlo" do cieplego i wtedy mozna by regulowac to dimm a mamy zapas.

Oczywiscie dobranie stosunku to kwestia wtorna. Chodzi mi o forme

z zawieszeniem np. 2 lamp ale wyrzej tak jak HQI - da to szersze swiatlo.

Ostatnio robilem kolejne moduly pod zamowienie i przy wyzszym zawieszeniu spotow efekt byl bardzo interesujacy nawet na miernikach swiatla.

Pytanie jedynie czy mcpcb odda tyle ciepla przy takim upakowaniu :-(

Dlatego myslalem o mniejszym pradzie bo przy 3A to bedzie klopot.

PS. Musze zamowic testowe mcpcb na raster 24 ledow przy takim upakowaniu.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę wyłącznie lampkę led do nanorafki, za to nie widzę jej związku z lampami HQI.

chyba nie znasz możliwości diody led High Power..

Sam używam teraz HQI a kolejny zbiornik odpalę na ledach Cree i chcę zaznaczyć że nie jestem żarliwym zwolennikiem jednego czy drugiego, ale nawiązuje do tytułu tematu i niezależnie od możliwości led High Power, to wciąż ledy nie HQI, a plusy i minusy obu nie ograniczają się wyłącznie do mocy światła, są inne aspekty dla których mamy fanów HQI i ten temat tego nie zmieni a jest tylko mylący.

Edytowane przez kmirko (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.