Skocz do zawartości
owler

Pinpoint miernik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zna ktoś może taki miernik albo czy ktoś coś podobnego używał, fajna sprawa bo ma stały pomiar np wapnia, azotanów lub innego parametru. http://www.americanm...nitorfacts.html

http://www.americanmarineusa.com/

Jak by co to prośba o opinie bo dość mocno mnie to zainteresowało.

Na ebayu można to dostać z zasilaczem za około 250 dolców.

Dzięki.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tez sie zainteresowalem tymi miernikami, ale czytajac opinie o ich dokladnosci na zachodnich forach odpuscilem sobie to zainteresowanie :)

Podobno (tak czytalem) sondy do NO3 maja problemy z jonoselektywnoscia i ogolnie na odczyt ma wplyw sporo czynnikow. Wplywa to na brak powtarzalnosci wynikow


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by to była prawda to trochę szkoda kasy na testowanie czegoś takiego, chociaż korci dość mocno. Też może poszperam po tamtejszych forach i się ustosunkuję. Dlatego właśnie pytałem bo jestem trochę zielony w używaniu tego typu sprzętu. Dzięki za podpowiedź


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syf...wieczne problemy z kalibracja, a u nas brak serwisu - temat był już walkowany wielokrotnie na zagranicznych forach. Szkoda czasu i pieniędzy. Przewaga osób niezadowolonych z tego produktu jest straszliwa. Chcesz to szukaj, ja to już przerabialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam na forach i reefkeeping i dochodzę do podobnych wniosków że więcej z tym problemów niż pomocy. Jak by ktoś chciał i miał czas się przekonać to http://reefkeeping.c...4/rhf/index.php właśnie piszą o mozolnej kalibracji i że wcale ten miernik nie przyspiesza kontroli Ca, nie mówiąc o różnicach jakie są przy testowaniu dwóch sztuk.

Dzięki za opinie bo nie dawało mi to spokoju.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.