Skocz do zawartości
wolski

30L Aquael - działa czy nie działa?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Obejrzałem dzisiaj kilka filmików o akwariach waszych, a dokładnie 30 l nanoreef aquael.

Mam taki sam zestaw i stwierdziłem iż mój ledwo co działa? Pamietam że kiedyś znacznie lepiej to działało.

Zastanawiałem się dlaczego u mnie tak słabo działa cyrkulacja? czyściłem filtr ostatnio i nadal leci z tego tak słabo, że co wrzucę to opada na dno. bardzo mało jest ruchu wody i nie wiem dlaczego? powinienem wymienić ten filtr na nowy? czy w jakiś nieznany mi sposób wyczyścić? Powiem że do tej pory normalnie go wyjmowałem, rozkręcałem, gąbki myłem, koszyki szorowałem, a ten wirnik z dna rozkręcałem , myłem, i skręcałem . Coś coraz słabiej z tego leci ta woda....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, to jedyne co mi przychodzi do głowy, to przytkana gdzieś rurka - w jakimś kolanku, czy innym miejscu, gdzie nie możesz tego wyczyścić. Spróbuj właśnie tę rurkę wyjąć, rozłożyć, sprawdzić możliwie dokładnie, czy coś w niej nie siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze własnie nawet ją czyściłem. NIe wiem co tam nie gra. czyściłem ja dokładnie raczej, ale powtórzę. Zastanawiałem się też czy może gąbki są jakieś brudne to wyczyściłem je bardzo dokładnie, a jedną do tego wyjąłem, i zamiast niej dałem pokruszoną skałę. I dalej tak samo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam ten sam problem po około pół roku moc spadła, niby wszystko czyste, przetkane, a na max leci gorzej niż kiedyś na minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe w czym jest problem. Jak dojdziesz to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam w słodkim w FZN-2 tak był ciężko silnik złożony że się nie kręcił.

Spróbuj wypłukać silnik w occie, najlepiej zdejmij wirnik z osi.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąpiel w occie bardzo pomogła. Stan prawie taki jak po kupnie. Myślę że jeszcze raz to zrobię i będzie git. Dzięki za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.