Skocz do zawartości
fal

SPS od czego zależy grubość szkieletu ?

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO światło, mam porównanie z T5 (poniżej 1W/L) i teraz HQI 1,8W L obecnie SPS idą bardziej na boki i robią się masywniejsze, parametry jakie trzymam to KH 7 PH 8.0 CA 410 MG 1230-1240 ale to tylko moje obserwacje :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azja, tak, ale tutaj fal pisze o innym problemie.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i foteczki

Tak koral wyglądał rok temu

post-8886-0-56628700-1352144618_thumb.jpg

A tak bidula wygląda teraz

post-8886-0-90548900-1352144588_thumb.jpg

Co o tym myślicie ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o fakt dziwne... ciekawy temat Seb? :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada, jakby rok temu ten koral byl dopiero szczepka. Moze pod Twoim silnym oswietleniem tak mu pasuje, ze rosnie jak pedzony.

Widac po kolorze, ze swiatlo jest silniejsze i woda czystsza. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ale moim zdaniem jest coś nie tak .

Ten koral powinien być cały zielony i bynajmniej u mnie był fluo .

I tak jest na pierwszej fotce , na drugiej ma ciemną tkanke i bardzo rzadko rozstawione polipy.

Ale ważne że koral wygląda na zdrową sztukę :-)

ps . ilość światła to kwestia fotki.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą akroporę, u mnie ona sie jakiś czas wydłuża (w tym czasie faktycznie jest jasniejsza w miejscu przyrostu) a potem jakiś czas stoi w miejscu i wtedy jakby nabiera tkanki, grubości i koloru.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to tumida to coś jest grubo nie tak. Ona powinna wygladac tak samo jak na pierwszej fotce, bez względu na wielkość. Czy tylko ona ma taki problem? Widzę na niej dwie małe białe kropki, jesteś pewien ze to nie żadne pasożyty?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż to takie same pchełki jak moje, które dziś pożegnałem flatworm exit-em :)

Darek zobacz na LPS czy nie masz takich małych max 1mm średnicy jaśniejszych kropek.

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem Seb, ale to raczej aspera , z tego co widać na drugim zdjęciu to warunki raczej jej sprzyjają do ekspansywnego wzrostu zwłasza że rośnie w pobliżu seriatopory która rośnie stosunkowo szybciej niz acropory i po za delikatnymi niedoborami microelementów wyglada na dość zdrowego korala :baby:

Edytowane przez Aquaforest� (wyświetl historię edycji)

Join-AF-Facebook-Group_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie właśnie dziwi ze hystrix wygląda zdrowo, a ta acra moim zdaniem zdecydowanie nie, gdyby było z nią wszystko ok, to byłaby " napuchnieta" jak Seriatopora, a nie jest, moim zdaniem wygląda rachitycznie.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie chodziło mi o to że jej wzrost jest taki bo ją seriatopora zasłania gdyby zamienic je miejscami czyli powyżej seriatopory dac acroporę to pewno wyglądała by lepiej ,ale to gdybanie to jest zdjęcie jednej odnogi trzeba by było zobaczyc całego korala i jego otoczenie,bo tak naprawdę z tego zdjęcia nie wiele wynika


Join-AF-Facebook-Group_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozna o dodatkowa fotke calego korala jak jest umieszcony? A moze seriatopora zaczela przyslaniac swiatlo po rozroscie i stad biedak sie wyciaga jak moze?

Edit. O spoznilem sie

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że moje SPSy ( aż 3 sztuki ) które przykleiłem na szczycie skały, najpierw zaczeły oblewać stope, potem poszły nieco w góre w strone światła a następnie zaczeły w bok rozrastać się. Mysle, że teraz czują się dobrze ulokowane na skale w silnym prądzie, wystarczy im światła i mogą sobie teraz przyrastać gdzie chcą.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka z sierpnia

post-8886-0-44449300-1352205299_thumb.jpg

Mi osobiście się wydaje , że mimo wszystko jest z nią coś nie tak.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawet na tym poprzednim zdjęciu, nie widzisz na niej białych dwóch kropek? Nie możesz jej zrobić dobrego zdjęcia makro i powiększyć? Gołym okiem nie zobaczysz.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal, czy nie masz problemu z po4 ?

pozdrawiam


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal mial problem z PO4 od czasu przejscia na ZB i wyrzucenia kulek czyli jakies dwa miesiace. Wczesniej o ile pamietam mial PO4 ledwo wykrywalne. O ile wysokie fosforany utrudniaja kalcyfikacje o tyle ta sytuacja sie do tego przypadku nie odnosi. Tak mysle...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale skoro fosforany utrudniaja klacyfikacje czyli odkladanie trkanki i wizania wapnia co wg mnei wplywa na budowe


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej upieram się, że brakuje mikroelementów. Dał bym ABCM i po miesiącu koralowce by nabrały "masy". Sprawdzone...

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydzi, też odnoszę wrażenie , że może to być brak mikro.

W tej chwili leję TM K+, A- odnoszę jednak wrażenie , że gdybym wlał nawet pół butelki to nic w zbiorniku by się nie działo , albo jest tak rozrzedzony , albo mój baniak ma gigantyczne zapotrzebowanie.

W tej chwili leję 10 ml dziennie.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś o co prosiłem?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troszkę odbiegające od tematu, ale dotyczące wzrostu SPS. Mój S. hystrix rośnie na boki i bardzo w dół. Do tego stopnia, że nowe przyrosty zawinęły rogala i wrastają w skałę. Jaka może być przyczyna? Reszta twardych "ciągnie do góry" Zdjęcie brzydkie cyknięte na szybko.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym swiecisz?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fal, ja leję 4 ml każdego roztworu dwa razy w miesiącu. Jak lałem więcej to widać było po koralach, że ciemnieją i od razu w akwa "zieleniło" się. Nigdy nie stosowałem preparatów Tm i nie wiem ile ich dozować, ale zbiornik masz podobny do mojego i wlał bym 4 ml ABCM tak co tydzień i obserwował. Akwarium i mieszkańcy sami Tobie pokażą czy jest gucio.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.