Skocz do zawartości
pawoj1

borsuk a zoantusy

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję w najbliższym czasie zakupić borsuka jako lekarstwo na bryopsis, które porasta 2 skałki przeniesione z mniejszego akwarium. W opisie jednego ze sklepów jest napisane , że może podskubywać zoanthusy i niektóre LPS-ya ja trochę ich mam min. na skałkach z bryopsis. Na forum nie znalazłem by ktoś się skarżył na borsuka obgryzającego zoa czy LPS-y. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie to proszę o podpowiedź.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie tyka ani LPS, ani zoa - ale to może tak tylko u mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość, to sprawdź najpierw czy borsuk będzie tykał te glony.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie tykał ani jednego ani drugiego


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tylko patrzy w górę czy już żarcie leci, resztę ma gdzieś, dobrze że nie mam briopsis, bo bym pewnie nie miał z niego pożytku. :smiling:


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie żaden nie podgryzał koralowców, a na dwie sztuki tylko jeden jadł glony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni borsuk w moim zbiorniku wyciął mi w pień xenie,dostał eksmisje do dużego zbiornika z sps-ami,obecny skubie tylko glony,dla odmiany jeden z hepatusów podgryza zoantusy,i gdzie tu zasady :question:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój borsuk pierwszy do jedzenia glonów wyjadł wszystkie, których hepatus nie ruszał, a co do korali

nie zauważyłem żeby podskubywał w przeciwieństwie do hepatusa bo jemu się zdarza podgryzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój borsuk nie ruszał przez jakieś 1,5 roku żadnych korali , ani zoa , ani lps-ów , natomiast niedawno jakieś 2-3 miesiące temu "upatrzył" sobie sinularie long finger - której czasami dokucza podgryzając jej polipy , a wcześniej wogóle go nie interesowała . Odkąd mam tą rybke nie zmieniałem jej diety więc nie wiem co może być powodem takiego zachowania .


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem I nie moglem narzekac nigdy mi korali nie tykal a glony to tak sobie preferowal suszone

Podawane z reki


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.