Skocz do zawartości
TMK

LPSy tworzące główki -co wpływa na pokrój?

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Caulastrea jakoś nie rośnie najlepiej. Jak dostałam szczepkę z kilkoma głowami, podzieliłam ją na części po 2-4 główki. Było to dość łatwe bo koral tworzył jakby drzewko i mozna było ciąć. Główka była prosta do policzenia, okrągła zielona otoczka i w środku otwór jamy gębowej. Jak się dzieliła to otoczka owalna i dwa otworki

Teraz z 4główek mam nieokreśloną ilość.Kształy wyglądają jak dziwne puzle a otworów gębowych czasem żadnego a czasem kilka bardzo blisko siebie. W nocy nie wypuszcza polipów. Słabo się pompuje,chyba że coś zje. Ogólnie urosła, ale jakieś to dziwne.

Euphylia ma czasem okres, że się słabo pompuje, ale rośnie (w sensie odgałęzień) normalnie.

Co u licha może być przyczyną??


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moesz sie troch꠳precyzowa栣o masz na myli poprzez pokr

Edytowane przez Raf (wyświetl historię edycji)

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrój


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również podepnę się pod temat, nie jestem pewny czy moje objawy są identyczne jak TMK ale wydaje mi się, że przynajmniej zbliżone

kupiłem szczepkę Caulastrea pewnie ze dwa lata temu, było na niej dwie główki, na dwóch "szkieletach" (każda z główek widoczna w całości), ostatnio postanowiłem ją podzielić z racji tego, że główki były bardzo mocno ściśnięte (ilość główek nie do policzenia),

po wypompowaniu się korala, okazało się, że w zasadzie wszystkie główki nadal są na tych dwóch rozgałęzieniach szkieletu. Reasumując, główek przybywa, a szkieletu praktycznie nie - co może być przyczyną? (główki się pompują, po zgaszeniu światła polipują jak szalone)

Edytowane przez Artur___ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie dużo światła i mało innego pokarmu, oczywiście o ile parametry (NO3, KH, Ca) są w normie

Caulastreę warto od czasu do czasu dokarmić jakimś żarciem ze strzykawki, najpierw mała porcja na zanętę i wtedy zaczyna się szaleństwo polipków, a jak się ją dobrze nakarmi, to główki są tak pełne, że maskotka Michelin się chowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje są dokarmiane, kiepsko to idzie bo nie wystawiaja polipów, jak sie przyklei pół kryla to po 15, 20 minutach łyknie i jest napompowana. Zwykle udaje mi się nakarmic 1-2 głowki na (6-10?)

Ca 380 Mg 1200 KH 6,8 Mam głównie miekkasy, a z twardych to 3 małe tubki, caulasteree i kilka główek euphylii, kawałeczek montipory stalowej i ok 4 mm2 montipory talerzowej :)

Fakt ze kilka miesięcy temu była katastrofa -przesoliłam i azotany ponad 50 i korale (caulastrea) dochodzą dopiero do siebie.

Chyba trezeba będzie podwyższyć Ca, A może ktoś wie jak szybko rośnie caulastrea.Czyli pd momentu kiedy pojawia sie druga mordka w główce do momentu kiedy każda z powstałych główek jest na osobnej gałązce?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca i Mg zdecydowanie za nisko... KH też mogłoby być wyżej. Ciężko stwierdzić, ile zajmie zanim się rozdzielą na osobne gałązki, bo zazwyczaj w tym czasie takie główki zdążą się jeszcze kilka razy podzielić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.