Skocz do zawartości
martinniemczyk

amino acid vs coral vitalizer

Rekomendowane odpowiedzi

KZ Amino acid concentrate i KZ Coral vitalizer

3 pytanka.

1. Co lepsze?(jak to sie ma do zwierzakow)(jak to sie ma do ryb i czy wogole sie ma...)

2. W jaki sposob dodajecie do akwa? (bezposrednio, rozcienczone, sprzety wylaczone- jakie i na jak dlugo itd...)

3. Czy mozna stosowac jednoczesnie?(tak.nie. W jakich proporcjach)

Dostalem obie butelki wczoraj jako gift i za wyjatkiem sklepowych instrukcji i opini, to za duzo na temat laczenia itd nie znalazlem. Nie chce popelnic bledow, dlatego pytam tych co uzywali/ uzywaja.

Z gory thx za wypowiedzi...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można używać jednocześnie, ale lepiej rozbić to na mniejsze dawki. Np. jednego dnia Amino Acid, drugiego Coral Vitalizer - wtedy wychodzi jedno i drugie co drugi dzień - zgodnie z instrukcją: kropla na 100l co 2 dni. U mnie rzeczywiście koraliki bardziej się po tym pompują i polipują. Nawet chyba bardziej po CV niż po AA. Ja na chwilę wyłączam odpieniek i wlewam bezpośrednio do wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ejerzyk.

Solidna wypowiedz jakiej oczekiwalem.

Jak to sie ma do rybek i dajesz przed zgaszeniem swiatla jak w instrukcji czy bez znaczenia (w obu przypadkach)??


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 kropla na 100l wody hmm.. To co jeśli mamy akwarium np 40-50l? Odmierzamy pół kropli ? ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 kropla na 100l wody hmm.. To co jeśli mamy akwarium np 40-50l? Odmierzamy pół kropli ? ;)

o tym samym mysle.

Jak mam 260l to albo lac wiecej,albo mniej, bo kropli na pol nie potrafie podzielic..

Chyba ze odhac piasek, skale i zwierzaki to wyjdzie mniej...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz na siłę szukacie sposobu to dla przykładu wlać kroplę do 10 ml wody i tak rozcieńczoną zawartość wlać w odpowiedniej ilości do akwarium. W tym wypadku 5ml na 50 l wody :)

Przez dwa dni w lodówce reszta dawki się nie zepsuje.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zasada ze lepiej dac mniej niz zbyt wiele.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije temat. Czy ktos uzywa jeżeli tak to jak dozujecie i czy przyczyniły się do wybarwienia lub wzrostu korali?. No i jeszcze małe pytanko - wiecie co się w tych buteleczkach znajduje? Amino acid jest bebarwne i czuć witaminami a vitalizer trochę ryba i jest metne. Mam kiepski zielony i zastanawiam się czy nie dozować trochę fe ale nie chce dublować dawki skoro moze być w tych preparatach.

Edytowane przez otarod (wyświetl historię edycji)

Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAC dawalem przez ok rok i nic nie zaobserwowalem a CV wydaje mi sie ze jest to to samo co JBL koral fluid kolorem,zapachem i konsystencja bynajmniej sie nie roznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daję AA z dwa miechy i po spsach widać różnicę po tygodniu dwóch dostają gęstszych polipów nie które monti dopiero po aa zakryły polipami szkielet, od paru tygodni leję też CV i ciężko powiedzieć czy jest różnica bo niektóre zwierzaki dostały fajnych przyrostów ale jednocześnie zmieniłem lampę więc nie wiem co pomogło. Dawkuję po jednej kropli oba preparaty w dni parzyste po zgaszeniu światła Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A łączył ktoś amino acid z grotech ABCM ? Po samym KZ jak leje 1krople dziennie nie widzę zadnych rezultatów. Wcześniej lalem abcm i wydaje mi się ze było lepiej. Lalem wówczas po 0.5ml co dzień. Jednak z przedawkowania wywaliło mi rdze na piasku i skale ale korale wyglądały chyba lepiej. Nie wiem jak to polaczyc zeby bylo dobrze. Moze ktos pomoze?

Mogę lac ABC plus amino acid zamiast M


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.